שתף קטע נבחר

אזהרה לישראלים: אל-קאעידה מתכנן פיגוע בגואה

בהודעה של משרד החוץ והמטה ללוחמה בטרור, מוזהרים ישראלים שלא להגיע לגואה שבהודו: "מטיילים בגואה נתונים בשבועות הקרובים לאיום טרור חמור של פיגועי אל-קאעידה". תקופה זו של סוף השנה האזרחית היא עונת השיא בתיירות של חופי גואה, המתמלאים בהמוני תיירים

משרד החוץ והמטה ללוחמה בטרור מפרסמים הערב (יום ד') אזהרת מסע לנוסעים הישראלים הנוגעת ישירות לגואה שבמערב הודו. "מטיילים בגואה נתונים בשבועות הקרובים לאיום טרור חמור של פיגועי אל-קאעידה", נאמר בהודעה.

 

עוד נמסר כי "במסגרת איום הטרור של אל-קאעידה בהודו קיים עתה איום קונקרטי המתמקד בחבל גואה, שבו מתכנסים המוני מטיילים, לרבות ישראלים, במועדי סוף השנה האזרחית - בסוף חודש דצמבר".


מטיילים בגואה (צילום ארכיון: אביגיל עוזי)

 

לפיכך, המטה ללוחמה בטרור ממליץ לאזרחי ישראל להימנע ככל האפשר מלשהות באתרי גואה בשבועות הקרובים, ובכל מקרה להמנע משהייה באתרי תיירות ובילוי המוניים, בחבל זה, כפי שנוהגים מטיילים מערביים וישראלים.

 

תת אלוף במיל' אלקנה הר נוף מהמטה ללוחמה בטרור התייחס בשיחה עם ynet למידת הרצינות של האיום: "האיום רציני מאוד והוא מבוסס על מידע שהתגבש בחודשים האחרונים. על-פי המידע שיש לנו, יש כוונה של אל-קאעידה לגרום לפיגוע המוני במועדי השנה האזרחית. לישראלים שנמצאים שם אנחנו ממליצים לא להיות במקומות המוניים של חגיגות השנה החדשה".

 

משרד החוץ מבקש להדגיש כי ההחלטה אם לבקר באזורים הללו או לשהות בהם נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ואדם והיא על אחריותו הבלעדית. "משרד החוץ מבקש להבהיר בהקשר זה כי מבחינת הדין הישראלי, לא קיים איסור לבקר באזורים המצוינים לעיל ו/או לשהות בהם".

 

יעד אסטרטגי

כבר עשרות שנים שגואה נמצאת על מפת התיירות הישראלית. עונת התיירות נפתחת רשמית בנובמבר ולקראת סוף דצמבר מדיעה התפוסה בחופים לשיא, בעיקר בשל חגיגות הכריסטמס והשנה החדשה. עובדה זו הופכת את החופים לאתר אסטרטגי לפיגועים עבור ארגוני הטרור.  

 

בדרך כלל מגיעים לבקר בחופים טיילנים צעירים שמגיעים בעיקר כדי "להיזרק" על החוף ולבלות במשך ימים ולילות רצופים במסיבות, ושלטונות הודו למדו עם הזמן להעלים עין מהסמים וממסיבות הטראנס. כשליש מאזרחי מדינת המחוז גואה הם קתולים וכיום המקום מושך גם משפחות מערביות רבות וחוג גדל והולך של פנסיונרים מהמערב, שהחליטו להגיע - ולהישאר.

  

בארגון אל-קאעידה רואים באתרים עמוסי תיירים מערביים יעדים "איכותיים" לפיגועים, ובעבר כבר ספג האי באלי באינדונזיה שתי מתקפות טרור אכזריות שגרמו למותם של יותר מ-200 בני אדם.

 

באוקטובר 2005 נהרגו 26 בני אדם בפיצוצים שאירעו בשלוש מסעדות בו זמנית באי האינדונזי. עשרות בני אדם נפצעו, ובהם גם תיירים אוסטרלים רבים. כשלוש שנים קודם לכן בוצעה מתקפת טרור קטלנית אף יותר על האי, בה נספו חייהם של 202 תושבים ותיירים.

 

בסוף חודש אוגוסט פירסם המטה ללוחמה בטרור אזהרה למטיילים בסיני וקרא לכל הישראלים לעזוב מיד את המקום. בהודעת המטה נאמר אז כי "האיום בחטיפת ישראלים בחופי סיני הוחמר מאוד ונעשה קונקרטי בימים האחרונים. המטה ממליץ בתוקף לכל הישראלים בסיני לעזוב את המקום לאלתר". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
גואה, אזהרה חמורה
צילום: אביגיל עוזי
גואה, הודו
מומלצים