שתף קטע נבחר

רצח הפרוצות בבריטניה: נעצר חשוד בפרשה

משטרת בריטניה מסרה כי גבר בן 37 נעצר הבוקר בחשד שרצח את כל חמש הפרוצות. כלי תקשורת בבריטניה: העצור הוא טום סטיבנס, עובד בסופרמרקט מקומי שהכיר את כל הנרצחות. במקביל, מתקשים הפתולוגים לקבוע את סיבת מותן של שלוש מתוך חמש הפרוצות

פריצת דרך בחקירת רצח חמש הפרוצות מאיפסוויץ'? המשטרה הבריטית הודיעה היום (ב') כי עצרה גבר בן 37 בחשד למעורבותו ברציחתן של חמש הפרוצות, שגופותיהן התגלו במהלך השבועיים האחרונים במזרח אנגליה. כלי התקשורת בבריטניה דיווחו כי מדובר בטום סטיבנס, עובד סופרמרקט שהכיר את חמש הנרצחות.

 

רב פקד סטיבן גאל, העומד בראש החקירה, מסר בהודעה קצרה כי החשוד, אותו לא זיהה בשמו, נעצר הבוקר בביתו בעיירה טרימלי, הסמוכה לנמל פליקסטו. "החשוד נעצר בחשד שרצח את חמש הנשים", אמר גאל. "כרגע הוא מוחזק באחת מתחנות המשטרה במחוז סאפוק, שם ייחקר מאוחר יותר היום", הוסיף.

 

כלי התקשורת בבריטניה דיווחו שסטיבנס עבד גם כנהג מונית. עוד דווח שבעבר היה שוטר סמוי.

 


הראיון שהעניק סטיבנס לעיתון "סנדיי מירור" (צילום: סי"צ)

 

בראיון שהעניק אתמול לעיתון "סנדיי מירור", סיפר סטיבנס כי נחקר ארבע פעמים באזהרה על ידי המשטרה, אך נשבע כי הוא חף מפשע. הוא דיבר עם כתבי העיתון בגילוי לב ופתיחות. הוא תיאר את עצמו כ"עצוב ובודד", וסיפר שמאז גירושיו, לפני שנתיים, הוא נוהג לפקוד את רובע האורות האדומים של איפסוויץ', שם עבדו הפרוצות שנרצחו.

 

הוא אמר שהפרוצות בטחו בו באופן מוחלט. "היו יכולות להיות לי הזדמנויות מושלמות (לרצוח)", אמר. "אם הייתי מכסה את עיניהן ולוקח אותן לקצה צוק, ואומר להן קחו שני צעדים - אבל אם תקחו שלושה צעדים תפלו למטה - הן היו לוקחות שני צעדים".

 

"עבור המשטרה, אני עונה על הפרופיל של החשוד - גבר בגיל 25 עד 40, שמכיר את האזור היטב, עובד בשעות מוזרות... וגם הגופות נמצאו לא רחוק מביתי....", אמר סטיבנס לעיתון, והעריך... "בטח יעצרו אותי". אבל הוא הדגיש כי אינו מודאג מהאפשרות שיוגש נגדו כתב אישום מאחר שהוא "לחלוטין חף מפשע".

  

"המגן של הבנות" 

הוא אמר לעיתון שהוא רואה את עצמו כמגינן של הפרוצות, והיה חבר קרוב של אחת הנרצחות, טניה ניקול. "אני חבר של כל הבנות... על הנייר אני מושך למדי, אבל יש משהו בי שנשים לא אוהבות", סיפר סטיבנס לעיתון.

 

בראיון לרשת "סקאיי" סיפרה פרוצה לשעבר מאיפסוויץ': "הוא נהג לבוא מדי ערב ולקחת את הבנות לאן שרצו.. אם היה קר, הוא הנה לוקח אותן במכונית עד שהתחממו... אני המומה שעצרו אותו".

 

העיתון פנה לסטיבנס לאחר ששמו עלה בחקירה אך הוא נשלל תחילה כחשוד. ועם זאת, לאחר הראיון המקיף והחושפני, שבה המשטרה לבדוק מחדש האם הוא מעורב בכל זאת בפרשה בשל הקשרים שניהל עם הנרצחות.

 

סטיבנס פתח לעצמו חשבון באתר האינטרנט "מייספייס" שם הציג את עצמו בכינוי "הבישוף". הוא סיפר באתר שהוא "שומר על כושר" ושהוא אוהב מוזיקה מכל מיני סוגים "בעיקר משנות ה-80". הוא סיפר שהוא עובד במרכול משנת 1997 "עד שיפטרו אותי" ואמר שהצטרף לקהילת "מייספייס" כדי למצוא חברים, קשרים רציניים ונשים לצאת עימן.

 

סטיבנס נעצר בביתו בטרימלי, שממוקמת 13 קילומטרים דרום-מזרחית לאיפסוויץ'. גופותיהן של חמש הנשים התגלו מוטלות כשהן ערומות באזורים כפריים הסובבים את איפסוויץ' - לא הרחק מביתו של סטיבנס.

  


חמש הפרוצות שנרצחו. מימין: ניקול, קלנל, אדמס, אלדרטון וניקולס (צילומים: איי.פי ורויטרס)

 

מוקדם יותר הבוקר, הכריזה המשטרה כי חקירת מותן של ארבע מתוך חמש הפרוצות - טניה ניקול, אנלי אלדרטון, פולה קלנל ואנט ניקולס - הושעתה. המשטרה סבורה שקלנל נרצחה לאחר שהופעל לחץ על צווארה, ושאלדרטון מתה מחנק.

 

בדיקה שלאחר המוות על גופותיהן של ניקול וניקולס לא העלתה מסקנות ברורות באשר לסיבת המוות. בשבוע שעבר נפתחה חקירת מותה של הפרוצה החמישית, ג'מה אדמס, אך היא נסגרה בו ביום, לאחר שהפתולוגים לא הצליחו לגלות בוודאות את סיבת המוות.


פורסם לראשונה 18/12/2006 12:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
גאל. החשוד נעצר בעיירה סמוכה
צילום: איי אף פי
סטיבנס על שער ה"סנדיי מירור", חף מפשע
צילום: איי אף פי
צילום: איי אף פי
תמונתו של סטיבנס מאתר "מייספייס"
צילום: איי אף פי
שוטרים באחת מזירות הרצח. ארכיון
צילום: איי אף פי
מומלצים