שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גם לישראלים מגיע פארק מוטורי

  תוך כשנה יוקם בנגב פארק מוטורי רחב היקף, שיכלול מסלולי מירוץ למכוניות, אופנועים וקארט, מגרש לימוד נהיגה, בית מלון ומסעדות. ובעוד שנתיים: גם מסלול פורמולה 1 כחול לבן. כל הפרטים על המיזם היומרני והמבטיח

  פארק מוטורי רחב היקף, במתכונת אירופית מתקדמת, צפוי לקרום עור וגידים בנגב בתוך שנה. הפארק, פרי עמלם של שני יזמים פרטיים שנתמכים על-ידי משקיע אמריקני, מתוכנן על-ידי חברה אירופית המתמחה בתחום, שגם תתפעל אותו לאחר הקמתו. היזמים הישראלים מתגאים - ובצדק - בכך שהינם הראשונים להקים מיזם שכזה, לאחר שאושר באופן מפורט על-ידי כל הגורמים הנוגעים לדבר. הפרויקט צפוי להיבנות בסמוך לשדה תימן, כביש 25, באזור בו מתוכננת הקמת מחלף שיחובר דרך להבים לכביש 6.


  אילוסטרציה של המיזם המבטיח - מסלול, אזורי הדרכה ושירות, ועוד

   

  הפארק המוטורי יכלול מסלול מירוצי מכוניות ראלי וסאלון ("טורינג", דוגמת ה-DTM וה-WTCC באירופה). אורכו יהיה 3.5 ק"מ ורוחבו בין 12 ל-14 מטר, בהתאם לתקנות. בנוסף יתאפשרו במקום מירוצי אופנועים דוגמת אנדורו ומוטוקרוס, תחרויות רכבי שטח, והמיזם יכלול גם מגרש החלקה ללימוד נהיגה מתקדמת. לצורך כך קיבל המיזם את זיכיון משרד התחבורה ללימוד נהיגה מתקדמת לנהגים חדשים, כפי שיחוייב בעתיד כתנאי להוצאת רישיון.

   

  יתרה מכך, בית הספר לנהיגה מתקדמת יכשיר גם נהגים בתחומי הנהיגה הספורטיבית, ויוסמך על-ידי ה-FIA ללימוד נהיגת מירוצים. בשלב מאוחר יותר, מעריכים היזמים כי הפרויקט יאפשר גם "ימי מסלול", במסגרתם עולים נהגים חובבים למסלול עם מכוניתם הפרטית. עם זאת, אין בכוונתם לאפשר זאת בתחילה, משום שהם חוששים מהעדרה של משמעת מספקת, הנובעת מתרבות מוטורית שעדיין לא הבשילה.

   

  פורמולה 1 תוך כשנתיים

  במסגרת הפרויקט, שיקום בשלב ראשון על שטח של 320 דונם ויותאם לתקני הפדרציה הבינלאומית למכוניות (FIA), האחראית למירוצי ה-WRC והפורמולה 1, מתוכננים במקום גם מלון עם 130 חדרים, מרכזי מסחר וקונגרסים, תחנת דלק, ופעילויות נופש. כן מתוכננים שבילי אופניים למעוניינים לטייל בסביבה. כל זאת, במיזם שלדברי מקימיו ייצור 465 מקומות עבודה באזור באר-שבע והנגב. בשלב מתקדם יותר, בתוך כשנתיים, מתכננים היזמים להרחיב את הפרויקט לכ-500 דונם נוספים, בהם יוקם מסלול פורמולה 1 בתיאום ה-FIA, ובייעוץ נהג המירוצים אלכס וורץ מקבוצת וויליאמס.

   

  מקימי הפארק המוטורי מספרים כי זכו לכל האישורים הנדרשים, כמו גם לתמיכה מעודדת של ראש עיריית באר שבע, יעקב טרנר, וראש המועצה האזורית בני שמעון, משה פאול. כעת, לדבריהם, נותרה רק הכנת תוכנית העבודה. ההקמה צפויה להתחיל בסוף המחצית הראשונה של 2007, כשתחילת הפעילות במקום תתקיים בתוך שנה מהיום. בהמשך, יוקמו מסביב למסלולים מתקני הנופש והנוחות שהוזכרו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראלי בתוך שנה
  צילום: איי פי
  פורמולה 1 בתוך שנתיים
  צילום: איי פי
  ומקום גם לדו-גלגלי
  צילום: איי פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים