שתף קטע נבחר

המשטרה: פועל השיפוצים הודה ברצח תאיר

התפתחות דרמטית בחקירת רצח תאיר ראדה: העצור האחרון בפרשה, פועל ריצוף ושיפוצים שעבד בתחומי בית הספר, הודה ברצח ואף שיחזר את המעשה. לטענתו, הילדה בת ה-13 מבית הספר השקט בגולן התגרתה בו, ומשסירבה להתנצל גמלה בו החלטה לשלוף סכין

התפתחות דרמטית ברצח הנערה תאיר ראדה, בת ה-13 מקצרין: החשוד המצוי בידי המשטרה, רומן זדורוב (29), הודה היום (ג') במהלך חקירתו כי הוא שביצע את הרצח. הערב אף שיחזר בפני החוקרים את המעשה בחדר השירותים של בית הספר נופי גולן בקצרין. בכך פוענח הרצח שהסעיר את המדינה בשבועיים האחרונים, וזרע אימה בקרב תושבי העיר קצרין שבגולן.

 

עוד בנושא:

 

 

זדורוב, תושב קצרין נשוי ואב לתינוק בן חודשיים, הגיע לקצרין לפני כחמש שנים. הוא מועסק בחברת קבלנית, ועסק באחרונה בריצוף ובשיפוץ מקלטים ומרתפים בבית הספר. כמו שני עצורים הקודמים שנעצרו ושוחררו, נעצר זדורוב בשל קרבתו לזירת הרצח, והכחיש תחילה את המיוחס לו. אלא שמעצרו הוארך ובמהלך חקירתו המאומצת טען זדורוב כי בעת שעסק בעבודות בבית הספר התגרתה בו תאיר וגידפה אותו כיוון שסירב לתת לה סיגריה. לאחר שלא הסכימה להתנצל, גמלה בליבו ההחלטה לשלוף סכין ולרצוח אותה.


זדורוב (מימין). בדיון הארכת המעצר (צילום: ודים דניאל)

 

מפקד המחוז הצפוני במשטרה, דן רונן, אמר במסיבת עיתונאים שהתקיימה בתחנת משטרת גולן: "מדובר באחד האירועים היותר מורכבים שהתרחשו במדינה כולה. רצח ילדה בת 14 תלמידה בתיכון. אנו נמצאים לאחר שחזור של הרצח. בסבירות גבוהה מאוד עם כל הזהירות המתבקשת , החשוד ברצח הוא מי שעצור בידי המשטרה מזה כמה ימים. הוא הודה ושיחזר את הרצח של תאיר ראדה. אני הבטחתי למשפחה שמשטרת ישראל תעשה הכל עד שנגיע למי שביצע מעשה קשה כל כך".

 

מפקד מרחב הגליל המשטרה, תת-ניצב ניר מריאש, אמר: "ממציאת גופתה של תאיר ז"ל פעלנו מתוך הבנה להשלכות הקשות של הרצח על תחושת הביטחון של תושבי קצרין והמדינה כולה. כולנו פעלנו מתוך מעורבות, כאילו מדובר בפגיעה בילדינו שלנו".

 

על מהלך החקירה סיפר מפקד ימ"ר גליל, רב-פקד שמואל בוקר. "בזמן הרצח נכחו בשטח בית הספר כאלף איש. צוות החקירה חקר מספר קבוצות בנפרד - מורים, תלמידם ועובדים שהיו באותה שעה בשטח בית הספר. עצרנו אדם אחד שהתנהל בצורה מוזרה בבית הספר באותו זמן, שנחקר ושוחרר, אולם שעדותו נסתרה הוא נחקר פעם נוספת ונעצר לפני שישה ימים".  

 

פרקליטו של זדורוב, אריה הרמלין, אמר ל-ynet כי אינו יודע דבר על התפתחות בחקירת מרשו, רומן זדורוב. "פגשתי בו שלשום והוא אמר לי שהוא ממשיך להכחיש את החשדות המיוחסים לו. הוא נחקר מספר רב של פעמים והמשיך להכחיש את החשדות גם בחקירה וגם בפניי. אני מתכוון להיפגש עימו שוב מחר בבוקר כדי לבדוק היכן הדברים עומדים". 

 

תאיר מבוששת לבוא

תזכורת: הרצח, שזיעזע את המדינה כולה, אירע לפני כמעט שבועיים. גופתה של תאיר ראדה, בת 13, בחדר שירותים בבית הספר התיכון נופי גולן בקצרין. החקירה העלתה כי תאיר יצאה משיעור תיאטרון מלווה בחברתה לשתות מים באחת הברזיות בבית הספר. לאחר מכן פנתה לשירותים ומשבוששה לחזור, הלכה חברתה הביתה. עם סיום השיעור נותר תיקה של תאיר בודד על אחד הכיסאות בכיתה, מבלי שאיש יבחין בכך.

 

אמה, שציפתה לשובה של תאיר בשעה 14:00 אחר הצהריים, החליטה סמוך לשעה 18:00 להתלונן על היעדרותה. דקות לאחר מכן נמצאה גופתה נעולה באחד מתאי השירותים.

  

במהלך הימים הראשונים לא היה בידי המשטרה כל קצה חוט, למאות שמדובר בזירת רצח פשוטה לכאורה לפענוח - בית ספר סגור, ובו עדי ראיה רבים. פרשת הרצח זיעזעה את קהילת קצרין ואת כל תושבי רמת הגולן, שלא היו מורגלים במקרי אלימות כה קשים. תחילה התמקדה החקירה בחשד שמדובר באלימות בין בני נוער, שהובילה למעשה האכזרי. עשרות מתלמידי בית הספר תושאלו על ידי חוקרי נוער ושוטרים, ובמקביל החלה חקירה מאומצת גם בכיוונים אחרים.

 

חקירה ללא קצה חוט

עשרות חוקרים ובלשים של מרחב הגליל והמחוז הצפוני נאספו וניסו לבחון את זירת הרצח ואת הממצאים סביבה. זאת, בניסיון לאסוף כל בדל מידע שיוביל לפתרון התעלומה. בין היתר נעצרו במהלך החקירה שלושה חשודים. שניים מהם, חסר בית בן 56 ששהה בקצרין וגנן בית הספר תושב הגליל התחתון, בן 43, שוחררו. זאת לאחר שהתברר שאין להם כל קשר לפרשה.

 

בני המשפחה והתושבים הפנו במהלך החקירה אצבע מאשימה לעבר מערכת החינוך וטענו כי מקרי אלימות בבית הספר טוייחו ולא טופלו כנדרש. תלמידי בית הספר יצאו מנגד במתקפה וטענו כי מאז ראשית הפרשה הפכו לשעיר לעזאזל. לטענתם, ייוחס להם שימוש בסמים, קיום יחסי מין בשירותים וסוגים נוספים של אלימות נוער.

 

שלשום פנה ראש מועצת קצרין, סמי בר-לב, למפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, וביקש ממנו לתגבר את צוות החוקרים בפרשה על רקע המתיחות והחששות הכבדים ביישוב. במשטרה ציינו כי כעת עוסקים בחקירה למעלה מ-100 חוקרים ממרחב גליל והמחוז הצפוני, ומהמטה הארצי של המשטרה.

 

במהלך לחקירה המשטרה נבדק גם הכיוון הלאומני, אך הוא נשלל מאחר והערכות המודיעין הצביעו כי מדובר בכיוון חקירה קלוש. בעקבות זאת, התמקדה המשטרה בשלושת הימים האחרונים בחקירות חוזרות ונשנות של זדורוב, שמעצרו הוארך בשבוע שעבר בשמונה ימים. כמו כן המשיכה בגביית עדויות מתלמידים ומורים בבית הספר ובקצרין שהכירו את תאיר וידעו לומר כיצד התנהגה בשעות האחרונות, בטרם נמצאה גופתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה. איך אפשר?
צילום: רפרודוקציה
צילום: ערוץ 2
הוריה של תאיר ראדה
צילום: ערוץ 2
צילום: אביהו שפירא
הוריה של תאיר, על קברה
צילום: אביהו שפירא
צילום: אביהו שפירא
בית הספר שבו אירע הרצח
צילום: אביהו שפירא
מומלצים