שתף קטע נבחר

נתניהו לאולמרט: תפסיק להיות פסיבי

בנאום בפני פעילי ליכוד באור יהודה, תקף יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, את ראש הממשלה על מדיניות ההבלגה: "זה מצב אבסורדי שאנו כובלים את עצמנו. שחרר את ידי צה"ל, תן לו לפעול נגד ירי הרקטות"

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ניצל את הבמה בכנס הדלקת הנרות של הליכוד שנערך הערב (יום ה') באור יהודה לתקוף את ראש הממשלה, אהוד אולמרט. "מנהיג צריך להיות גורם אקטיבי, לא פאסיבי, לא רק הבלגות וחוסר מעש". הוא קרא לראש הממשלה לאפשר לצה"ל לפעול. בלט בהיעדרו - ח"כ סילבן שלום. בלטו בנוכחותם - גילה גמליאל ומוסא אלפרון.

 

פעילים בליכוד סיפרו ששלום הבטיח להגיע לאירוע אך דרש לנאום ראשון. לא ברור האם החליט לא להגיע משום שבקשתו לא נענתה. מלשכתו של שלום נמסר בתגובה כי ''זה לא אירוע של הליכוד אלא של ח"כ שטייניץ. שלום התכוון להגיע, אך היו לו התחייבויות קודמות אישיות. הוא היה בכמה אירועים לפני כן".


שטייניץ נתניהו וגדעון סער מדליקים נרות (צילום: עופר עמרם)

 

יו"ר האופוזיציה וראש סיעת הליכוד התקבל בהתלהבות ואמר לקהל הרב: "אנו מציינים את חג החנוכה, ציון של איום על עמנו. מנהיג צריך לומר את האמת". בהמשך דבריו פנה נתניהו לאהוד אולמרט: "אני פונה לראש הממשלה - תפסיק עם ההבלגה, זה מצב אבסורדי שאנו כובלים את עצמנו. שחרר את ידי צה"ל, תן לו לפעול נגד ירי הרקטות".

 

"אולמרט אמר לא מזמן שאנחנו 'עייפים מלהדוף את ההתקפות'. לא העם עייף - אולמרט עייף. יש רק דבר אחד שיותר גרוע מעם שאיבד את האמון במנהיגיו, וזה מנהיגים שאיבדו את האמון בעם. היום אין ממשלה בישראל". לקול מחיאות הכפיים הסוערות של הנוכחים באולם, קרא לאולמרט "לבצע את מה שנדרש, ואם לא, לקום ולפנות את מקומו להנהגה אחראית".

 

נתניהו רמז שאולמרט אינו אומר את הדברים כהווייתם: "זה לא קל לומר את האמת, כשבאמת איננה פופולרית ומחייבת התפכחות מאשליה, אבל זו חובתו. לפני 2000 שנה היו מעטים מול רבים. הרבים היו עם ישראל שלא רצו לשמוע את האמת. אנו משתייכים לתנועה שמקימה אמר את האמת. התנועה שלנו הצטיינה בהתייצבות מול המציאות. לפני תשעה חודשים בלבד אמרנו את האמת וקיבלנו עשרה אחוזים מהמושבים בכנסת. אך היום משעמדנו על עמדותינו, המציאות היא זו שמביאה את הציבור אלינו".

   

חבר הכנסת יובל שטייניץ שנאם ראשון בטקס הדלקת הנרות, שאל מהי "רוח המכבים"? תשובתו הייתה: "רוח המכבים זה לא ראש ממשלה שמפטפט את ישראל לדעת בפליטות פה מסוכנות בגרמניה. רוח המכבים זה לא שרת חינוך שרוצה למחוק ואת אריאל והמכבים מהמפה". שטייניץ התייחס בנאומו גם לאיתותי השלום מסוריה ויצא נחרצות נגד ההצעה להגיב להם בחיוב. "מי שיירד מרמת הגולן עשוי להוריד את כולנו ממדינת ישראל. רק בורים מוחלטים בהיסטוריה מודרנית יפתחו אשליית שלום מול מדינה כמו סוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
קורא לראש הממשלה לפעול
צילום: עופר עמרם
מומלצים