שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עלות סל עמלות למשק בית בשנה: 1,880 שקל

  ממצאי דו"ח 'אמון הציבור': השירותים הבנקאיים יקרים הרבה יותר ממה שהציבור מעריך. עוד עולה מהדו"ח, כי קיים דמיון רב בעמלות ובריביות הבנקים

  "השירותים הבנקאיים יקרים הרבה יותר ממה שמרבית הציבור מעריך" - כך עולה ממצאי דוח 'אמון הציבור', שהועברו לועדת הכלכלה של הכנסת ולנגיד בנק ישראל כחלק מחומר הרקע לדיונים בעניין ההסדרים הנחוצים לשיפור התחרות בתחום הבנקאות ושיפור רווחת הצבור בתחום זה.

   

  העלות השנתית הממוצעת של סל עמלות מייצג למשק בית, על פי ניתוח שביצע אימון הציבור, היא כ-1,880 שקל למשק בית. סכום זה אינו כולל הוצאות ריבית על אשראי כגון אוברדרפט או הלוואות ואינו כולל הוצאות על עמלות הנגבות עבור הלוואות דיור.

   

  העלות השנתית של מחיר האשראי שלקוח משלם לבנקים, על פי שגיא הפחתה ועלויות פיננסיות, נעה בין 1,052.5 שקל ל-2,823.2 שקל לחשבון, כשלמשק בית יש בממוצע 1.44 חשבונות ומבלי לכלול את ריבית בנק ישראל.

   

  עוד עולה מהדו"ח, כי קיים דמיון רב בעמלות והריביות של הבנקים, גם כאשר מתקיימת שונות במחירים היא לא מספיקה כדי להצדיק מעבר לקוחות מבנק לבנק והציבור אינו מודע לעלויות התשלום לבנקים.

   

  אין הבדל משמעותי במחירים

  בסיכום הכולל של מחיר השירותים הבנקאיים (עמלות ואשראי ביחד), הפער בין מחיר השירותים בבנק הזול ביותר לעומת הבנק היקר ביותר נע בין 47 שקל לשנה בהשוואת חשבון עם הלוואה, ל-150 שקל לשנה בחשבון עם הלוואה ותיק ניירות ערך.

   

  מאמון הציבור נמסר, כי "חשוב שהציבור יהיה ער להיקף ההוצאה השנתית שלו על שירותים בנקאיים ויתמקח על המחיר, כיוון שמסתבר שמדובר בהוצאה משמעותית ביותר והפחתה במחיר העמלות והאשראי יכולים להביא לחיסכון של מאות שקלים בשנה למשק בית, ואף יותר". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים