שתף קטע נבחר

ת"א: ה"אנרכיסטים" חסמו את מתחם בזל

כ-20 פעילים בארגון מתחו תיל לאורך אחד הצמתים ברחוב וחסמו אותו לזמן קצר, במחאה על בניית גדר ההפרדה. על התיל נתלו שלטים: "סכנת חיים. כל הפוגע בגדר מסתכן בנפשו"

כ-20 פעילי ארגון "אנרכיסטים נגד הגדר" חסמו בצהריים (יום ה') את רחוב בזל בתל-אביב במחאה על המשך בניית גדר ההפרדה. הפעילים הגיעו לאחד הצמתים ברחוב, ופרסו לאורכו תיל באורך 20 מטרים אותו גנבו מאתר בנייה של הגדר.

 

על התיל ששימש לחסימת הצומת תלו המפגינים שלטי אזהרה עליהם נכתב: "סכנת חיים, שטח צבאי. כל העובר או הפוגע בגדר מסתכן בנפשו". לדברי יונתן פולק, דובר הארגון, "מטרת הפעילות ברחוב באזל הייתה להמחיש ולהזכיר לתושבי תל אביב את הגבלות התנועה ואת גזל האדמות שמתבצע בכל יום ובכל שעה במרחק כמה קילומטרים בודדים מכאן, בשמנו ובאחריותנו".


התיל שנמתח ברחוב באזל (צילום באדיבות activestiills)

 

בארגון "אנרכיסטים נגד הגדר" פועלים עשרות צעירים ישראלים, פלסטינים וזרים, המוחים נגד הקמת גדר ההפרדה, שלטענתם פוגעת בזכויות הפלסטינים וגוזלת מהם את אדמותיהם. מדי שבוע, ביום שישי, עורך הארגון הפגנה באזור בניית הגדר בבילעין, שלעיתים גולשת לאלימות.

 

לדברי פולק, ההחלטה לסגור את רחוב בזל הייתה סמלית, מאחר ומדובר באזור הומה אדם ובו בתי קפה. הוא הסביר כי היא נערכה "במטרה לנער את הציבור התל אביבי מאדישותו כלפי נושא הגדר".

 

מהמשטרה נמסר כי למקום הוזעקה ניידת לאחר שהתקבל דיווח על אנשים שמשליכים חפצים אל הכביש, אולם עד שהגיעה המשטרה למקום, כל המפגינים התפזרו.

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפעילים חסמו את הצומת
באדיבות activestills
מומלצים