שתף קטע נבחר

נעם לניר מכר את עסקי ההימורים של אמפייר אונליין

אמפייר אונליין מכרה היום (ו') את פעילות ההימורים באינטרנט שלה לחברת ההימורים הבריטית פארטיגיימינג תמורת 38 מיליון דולר בעיסקת מניות. ברשות אמפייר, הנשלטת בידי נעם לניר, נותרו מזומנים בסך 250 מיליון דולר שיושקעו מעתה בעיקר בתחום הנדל"ן

נעם לניר, בעל השליטה בחברת ההימורים באינטרנט, אמפייר אונליין, מכר את פעילות ההימורים של החברה ליריבתה הבריטית הגדולה ממנה, פארטיגיימינג, תמורת 38 מיליון דולר בעיסקת מניות. בקופת אמפייר נותרו לאחר המכירה 250 מיליון דולר שיופנו מעתה להשקעות ברחבי העולם, בעיקר בתחום הנדל"ן.

 

במקביל רכשה פארטיגיימינג חברת הימורים נוספת, אינטרקונטיננטל אונליין גיימינג, תמורת 18.6 מיליון דולר.  75% מהכנסות פארטיגיימינג נבעו מפעילותה בארה"ב, והרכישות החדשות נועדו לפצות אותה על הפסד ההכנסות בארה"ב. באמצעות הרכישות החדשות תרחיב עתה פארטי את פעילותה בשוק האירופאי ובמזרח התיכון. החברה מסרה כי הרכישות החדשות יגדילו את רווחיה בשנה הבאה ב-8.5 מיליון דולר לפחות.

 

אמפייר אונליין עסקה בשיווק אתרי הימורים באינטרנט, ובהם נובל פוקר (Noble Poker) וקלאב דייס (Club Dice). נעם לניר החזיק ב32.6% ממניות אמפייר והיה בעל השליטה בחברה.

 

שני המיזוגים שנחתמו היום (ו') הם תוצאה ישירה של החקיקה האמריקאית שעברה באוקטובר השנה ואשר אוסרת על אזרחי ארה"ב להמר באינטרנט. החוק האמריקאי הכריח את חברות ההימורים באינטרנט לנטוש את השוק בארה"ב, שהיה הפעיל והרווחי ביותר שהיה להם.

 

מחיר המנייה צנח מאז ההנפקה ב-73%

נעם לניר הנפיק את אמפייר אונליין בבורסה של לונדון לפני כשנה וחצי. לפי שווי של 925 מיליון דולר. כיום נסחרת החברה לפי שווי של כ-250 מיליון דולר, כ-73% מתחת למחיר ההנפקה. היום, לאחר חתימת עיסקת המכירה, עולה מניית אמפייר בבורסה של לונדון ב-3.6%.

 

חברת אמפייר אונליין תהפוך  עתה, לאחר שחיסלה את עסקי ההימורים שלה, לחברת השקעות בינלאומית, שתתמקד בעיקר בהשקעות בנדל"ן.  אמפייר מסרה כי תשקיע את כספה - 37.96 מיליון דולר מן המכירה ועוד כ-250 מיליון דולר שנותרו בקופתה - בחברות פרטיות וציבוריות ברחבי העולם. החברה הסבירה כי סגירת השוק האמריקאי בפני הימורים מקוונים מחקה 65% מהכנסותיה ועסקי ההימורים שנותרו לה היו קטנים מדי מכדי שתוכל לצמוח בשוק הזה.

 

גם טדי שגיא מפלייטק מרוויח 

מרוויח נוסף מן העיסקה הוא טדי שגיא, בעל השליטה בחברת פלייטק, המתמחה בפיתוח תוכנות להימורים מקוונים. פארטי הודיעה כי תחתום על הסכם פלייטק להפעלת ההימורים באתריה החדשים באמצעות התוכנות של פלייטק. פלייטק של שגיא היתה החברה שהפעילה את האתרים של אמפייר. תהיה זו הפעם הראשונה שפלייטק תעבוד עם פארטיגיימינג, הנחשבת כעת לחברה הגדולה ביותר בענף ההימורים המקוונים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים