שתף קטע נבחר

יעקב חודורוב הובא למנוחת עולמים

שוער העבר, מגדולי כדורגלני ישראל בכל הזמנים שהלך אתמול לעולמו בגיל 79, נטמן בראשל"צ. אלפי אנשי כדורגל ואישי ציבור ליוו אותו בדרכו האחרונה. משה תאומים ספד לסמל של האדומים: "הוא היה שוער פצצה. בגן עדן מרוצים, יש להם את השוער הטוב בעולם עכשיו". איצ'ה מנחם: "היית עבורי מודל לחיקוי"

שלום, חבר. הכדורגל הישראלי נפרד היום (ב') מאחד מגדולי בניו, יעקב חודורוב. השוער האגדי, שהלך אתמול לעולמו בגיל 79 לאחר מחלה קשה, הובא למנוחות בבית העלמין הישן בראשון לציון.

 

 

חודורוב, מאגדות הדשא המפוארות של מדינת ישראל מאז הקמתה, נכנע ביום ראשון למחלה ממנה סבל בתקופה האחרונה והיום זכה לכבוד אחרון, בדרכו למנוחת עולמים. הסמל לשעבר של הפועל תל אביב ומי שזכה השנה בפרס ישראל, הובא למנוחות ואלפי אנשי כדורגל וגם אישי ציבור הגיעו להיפרד ממנו בדרכו האחרונה.

 

להלוויה הגיעו כל שחקני הסגל הנוכחי של הפועל תל אביב וגם שחקני עבר, ביניהם יעקב אקהויז, אריה בז'רנו, משה סיני, גדעון טיש, אמציה לבקוביץ', איצ'ה מנחם, דוד פרימו, אבי כהן, שייע פייגנבוים ושלום אביטן. בנוסף, הגיעו להיפרד גם אוהדים של בית"ר ירושלים ואנשים מכל עולם הכדורגל הישראלי.

 

איצ'ה מנחם: "היית לי כמו אח גדול"

יו"ר ההתאחדות, איצ'ה מנחם, ספד לחודורוב: "אילו יכולת לראות מדינה שלמה אבלה. ישראל הקטנה שהתברכה בשוער גדול בעל אומץ לב ודמות מופלאה וטכניקה של שוער עולמי. היית עבורי מודל לחיקוי, כמו עבור כל ילד במדינה. היה לי הכבוד לשחק איתך ולזכות איתך באליפות, אבל עוד יותר להיות חברך, כי היית לי כמו אח גדול. בשבילי היית המופת לחברות של עשרות שנים, חברות שהייתה ערך עליון. גם בתקופת מחלתך הזדקפת כמו תמיד עם חיוך מקסים. כך נזכור אותך שהיית אגדה בחייך".


איצ'ה מנחם בהלוויה. "היה לי הכבוד לשחק איתך" (צילום: ערן קמינסקי)

 

גם משה תאומים, מבעלי הפועל תל אביב בהווה, ספד לאחד הסמלים הגדולים בתולדות האדומים: "חודורוב לא נזקק למותו כדי להפוך לאגדה. בגן עדן מרוצים עכשיו, כי יש להם את השוער הכי טוב בעולם.

 

למדתי להעריץ אותו כילד ולכל אחד היה אז את החודורוב שלו ואת האגדה שלו כי רבים לא ראו אותו בכלל, רק על תמונות ועל ניירות של מסטיקים".


משה תאומים ספד גם הוא לחודורוב ז"ל. "הערצתי אותו" (ערן קמינסקי)

 

"גם לי, כמו לכולם, היה את החודורוב שלי. פגשתי אותו לראשונה בגיל 7 במלון תדמור. חיכיתי לפגוש אדם בגובה 3.5 מטר, כך דמיינתי אותו. יצא אדם

 שעדיין היה לו שני מטר פור עלי בגובה, שם עלי את הכתף ודיבר איתי לא כמו מלאך, אלא כמו אדם. הוא הזמין אותי לבוא לשחק איתו כדורגל ב'באסה' ולא היה לי מישהו כמוהו שיכול היה לחבר אותי יותר לכדורגל. הוא היה שחקן פצצה, משהו שלא מהעולם הזה, חוויה שאי אפשר לשחזר".

 

אגב, משה תאומים הודיע כי החל מהיום, מתחם האימונים של המועדון, בוולפסון, ייקרא על שמו של יעקב חודורוב.


שביט אלימלך ואריה בז'ראנו במפגש שוערים (צילום: ערן קמינסקי)

 

רחביה רוזנבאום: "אנחנו נפרדים מהאיש האגדי, הנערץ והידוע, ממותג וסמל בקרב חובבי הספורט ותושבי מדינת ישראל. שיחקתי איתו שנים רבות בנבחרת, קשרנו קשר חברי שנמשך עד יום מותו.

 

חודורוב היה גילום של ארץ ישראל היפה, צנוע על אף גדולתו. כולם רצו לחקות אותו וגם הרבה שנים אחר כך הגיעו אלי למחלקת הנוער ילדים שאמרו שהם רוצים להיות כמו חודורוב, עליו הם שמעו מאבא שלהם".


יצחק שום ואברהם בכר. "הוא היה איש גדול" (צילום: ערן קמינסקי)

 

יוסף מרימוביץ': "התחושה היא של מועקה, היינו שותפים. שחקן ממכבי ושחקן מהפועל שפתחו חנות ביחד. זה היה משהו מיוחד שהתחברנו כך. חודורוב היה לא רק גדול בשער, אלא גם כבן אדם וחבל שהוא הלך טרם זמנו".

 

יצחק שום: "הלוואי שיחזור דור דומה" 

יצחק שום, מאמנה הנוכחי של הפועל תל אביב: "הוא היה איש גדול, מעבר לספורטאי גדול. דורות שלמים חונכו על האנשים האלה וכמו שהוא היה

 אגדה בחייו, כך הוא ימשיך במותו. הלוואי שיחזור דור דומה מבחינת הרצון לתת. אני לא יודע אם יש אנשים כאלה היום. הוא היה אחד הגדולים".

 

אריה בז'רנו, שוער העבר של הפועל ת"א, אמר: "בגלל חודורוב הפכתי להיות שוער. אולי עוד 20-30 שנה נמצא שחקנים כאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב חודורוב
צילום: תומריקו
מומלצים