שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לחוץ? טיפול בקערות טיבטיות כבר ניסית?

  רוצים לשחרר חסימות ולחצים נפשיים ובדרך לשפר את רמת ההקשבה שלכם? תנו צ'אנס למסג' לצלילי קערות טיבטיות. לא התאפקנו ושלחנו את מישל דור לנסות

  ממש ליד זכרון יעקב, בצמוד לכפר הנוער "שפיה", מתגורר שיר סופר, מוזיקאי המטפל באנשים בשיטת "שיר-אל": שיטה לטיפול בצלילים באמצעות קערות טיבטיות מזמרות, קולנים וגונגים. "קערות טיבטיות הן כלי טיפול שהמערב אימץ כשראה שמטפלים בעזרתן בטיבט הודו ומונגוליה", מספר סופר. "שיטת הטיפול שלי מבוססת על ידע עתיק ועכשווי ומשלבת כלים מגוונים מעבר לקערות, כמו קולנים, גונגים ואפילו שירה בצלילים עיליים שאני מפיק".

   

  סופר מפרט: "מה שמיוחד בקערה הטיבטית הוא שמעבר לזה שאתה שומע אותה דרך האוזניים, אתה חש אותה בגוף. הקערות בנויות משבע מתכות שונות, כולל זהב וכסף, על פי שבעה כוכבי לכת. הטיפול נחווה כסוג של מסאג' עמוק בצלילים ותדרים, ומביא לפיתוח ההקשבה והרמוניה גם יחד".

   

  במהלך הטיפול מונחות הקערות על הגוף כשסופר מקפיד להניחן בעיקר על העצמות המוליכות את הצליל. "בזמן שאני מרטיט את הקערות בעזרת ידית מיוחדת, הן שולחות את הצלילים והרטט אל כל האברים סביב. יש לי כאן אוסף גדול של קערות, בגלל שלכל קערה יש תדר שונה וויברציה שונה, כך שאני מתאים באופן אינטואיטיבי ואישי כל קערה למטופל על פי צרכיו".

   

  כדי להמחיש את עוצמת הרעידות, מילא עבורנו סופר את אחת הקערות במים והחל בהרעדתה. תוך שניות החלו המים לרעוד ולהתיז לכל עבר: "תאר לעצמך מה קורה בתוך הגוף האנושי שרובו מורכב ממים כשאני מצמיד את הקערות ומרעיד אותן", מדגים סופר.

   

  לכל מרכז - קערה משלו

  נשכבתי על הרצפה וחמש קערות נערמו על גבי. "הסיבה לכך שאני מניח חמש קערות היא שאני עובד על חמישה מרכזים אנרגטיים ולכל מרכז אני מתאים קערה משלו", מסביר סופר. הטיפול החל והשילוב בין שירתו לרעידות, לקח אותי למקום רחוק ושונה, וניתק אותי למשך זמן מה מכל מה שקורה סביב.

   

  סופר ממשיך את הטיפול בעזרת קולנים מסוגים שונים שחלקם משמיעים צלילים עדינים ואחרים מרטיטים את הגוף בעוצמה: "הקולנים הרבה יותר ממוקדים ומדויקים והטיפול הוא הרבה יותר נקודתי כשאני מניח אותם כשהם רוטטים על העצמות, מה שגורם לסריקה, איזון וניקוי אנרגטי של הגוף".

   

  משך הטיפול כשעה והוא נועד, לדברי סופר, לכל מי שמעוניין במסאג' בצלילים, לפתוח את ההקשבה וכן לשחרר חסימות ולחצים נפשיים.

  פורסם לראשונה 23/01/2007 00:29

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טיפול בצלילים. לוקח למקומות אחרים
  צילום: שי רוזנצוויג
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים