שתף קטע נבחר

נתניהו: הקצבאות קוצצו - ילודת הערבים ירדה

יושב ראש הליכוד ח"כ בנימין נתניהו מוצא צדדים חיובים לגזירות הכלכליות שהטיל על קצבאות הילדים בתפקיד שר אוצר: הילודה במגזר הלא יהודי בירידה וגם יותר חרדים יצאו לעבודה. הצעה נוספת של יושב ראש הליכוד - הנהגת מס הכנסה שלילי לאדם שעובד והתברך בילדים

יושב ראש האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו מנסה לשקם את יחסיו עם המגזר החרדי. אמש (ג') נאם יושב ראש הליכוד בכנס פורום הרשויות החרדיות שהתקיים בניר עציון. נתניהו הסביר בכנס את מהלכיו הכלכליים בשעה שכיהן כשר אוצר ואשר פגעו בציבור החרדי בעיקר בעניין קצבאות הילדים.

 

בנאומו התייחס נתניהו לעניין קיצוץ קצבאות הילדים ואמר כי מאז שהוטלו הגזירות "קרו שני דברים חיוביים: בציבור החרדי יצאו לעבוד ובצורה רצינית. במישור הלאומי התוצאה הלא צפויה הייתה ההשפעה הדמוגרפית על הציבור הלא יהודי, שם הייתה ירידה דרמטית בילודה".

 

אחרי שהממשלה קיצצה, נתניהו הציע לגייס גורמי מימון אחרים כדי לסייע למשפחות ברוכות ילדים, למשל את הסוכנות היהודית ותרומות מחו"ל. "אני לא חושב שהסוכנות היהודית צריכה להימנע מלעזור לחלק מהציבור היהודי במדינה ולא מן הנמנע שגורמים לא ממשלתיים נוספים יכולים לעשות זאת. הייתי מחפש נתיבים שיעזרו למשפחות ברוכות ילדים שיש להן לפחות מפרנס אחד". הצעה נוספת של שר האוצר לשעבר: להנהיג מס הכנסה שלילי לאדם שעובד והתברך בילדים.

 

נתניהו השקיע מאמץ רב להסביר בפני באי הכנס את הצעדים שהובילו אותו לקצץ בקצבאות הילדים. "היינו צריכים לעשות מעשה נורא קשה. היינו צריכים לקצץ באופן דרסטי בהוצאות. הייתה פגיעה בציבור החרדי ואני מודע עד כמה קשה הייתה הפגיעה. אני יודע שזה לא קל לקחת ממשפחה עם שמונה או עשרה ילדים, אבל במקרה הזה פשוט לא הייתה ברירה, כי כשהייתה באה מפולת אז היא הייתה באה מהר מאוד".

 

"אסטרטגיה מוטעת"

ראש עיריית ביתר עילית, יצחק פינדרוס אמר:"אין ספק שנתניהו ניסה להסביר כי הקיצוץ בקצבאות בא בעקבות המצב הכלכלי. ברור לי שאם בסופו של דבר הוא ירכיב ממשלה בעתיד ויהדות התורה וש"ס יהיו חברות בה, אז הדיבורים יהיו אחרים".

 

הכתב המדיני של העיתון "יתד נאמן" אריה זיסמן סרב להתרשם מדבריו של נתניהו ואמר כי "הניסיון של ביבי כרגע הוא לשסות את הציבור החרדי בערבים. זהו ניסיון נואל. הציבור החרדי נפגע בכיסו מקיצוץ הקצבאות ולא משכנעים אותו דיבורים על אחוזי הילודה בקרב הערבים. הוא נקט באסטרטגיה מוטעת".


פורסם לראשונה 02/01/2007 22:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לרתום הסוכנות. נתניהו
צילום: דורון גולן
מומלצים