שתף קטע נבחר

ועדת השחרורים החליטה: פחימה הולכת הביתה

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה לנכות שליש מתקופת המאסר של פחימה, שהורשעה בעבירות של מגע עם סוכן חוץ ומסירת ידיעה לאויב, בעקבות הקשר עם זכריה זביידי. התוצאה: פחימה תשתחרר מהכלא עוד היום, אך לא תוכל להיכנס לשטחים. עורכת דינה: "היו צריכים לשחרר אותה כבר מזמן"

לאחר כשנתיים בכלא - טלי פחימה משתחררת. ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה היום (יום ד') להפחית שליש מעונשה של טלי פחימה, המרצה עונש מאסר בגין עבירות של מגע עם סוכן חוץ, מסירת ידיעה לאויב והפרת הוראה חוקית - בעקבות הקשר שניהלה עם זכריה זביידי, מבכירי הזרוע הצבאית של הפתח בג'נין. בעקבות ההחלטה תשחרר פחימה מהכלא עוד היום. 

 

 


החברים מחכים ומוחים (צילום: אבי מועלם)

 

הוועדה הטילה גם הגבלות על פחימה. לאחר שתשתחרר היא לא תוכל לצאת מהארץ ולהיכנס לשטחים וכמו כן יאסר עליה ליצור קשר עם גורמים עוינים.

 

בתגובה להחלטת ועדת השחרורים, אמרה ל-ynet עורכת דינה של פחימה, סמדר בר נתן: "הגיע הזמן. היו צריכים לשחרר אותה מזמן. גם היא וגם אני שמחנו שהמדינה לא התנגדה לשחרר אותה מוקדם מהכלא".

 

אמהּ של פחימה, שרה לחיאני, אמרה כי היא "שמחה מאוד" על שחרור בתה. האם קיבלה שיחות טלפון רבות ממברכים. אחת השיחות נוהלה בשפה הערבית - האם טענה כי היא שוחחה עם ערביה ישראלית בשם ראודה.  

 

אחד הקריטריונים להפחתת שליש מתקופת המעצר הוא התנהגות טובה של האסיר. בתקופת מאסרה, עברה פחימה לא פעם עבירות משמעת והתנהגות והיא אף עוררה פרובקציות בכלא. במשך תקופת מאסרה היא לא קיבלה חופשות מהכלא בגלל היותה אסירה ביטחונית. יש לציין כי ועדת השחרורים לא מנכה בדרך כלל שליש מתקופת מאסרם של אסירים ביטחוניים.

 

תומכיה של פחימה מחכים לשיחרורה מחוץ לכלא נווה תרצה, שם ריצתה את עונשה. התומכים הגיעו למקום עם שלטים אדומים, עליהם דמותה של פחימה. על השלטים נכתב בעברית, אנגלית וערבית: "תשוחרר טלי פחימה וכל האסירים הפוליטיים". התומכים לא הסתירו את שמחתם כששמעו את ההחלטה.

 

הוועדה דחתה את הבקשה הקודמת  

לפני כארבעה חודשים דחתה ועדת השחרורים של השב"ס בקשה של פחימה להשתחרר בתום ריצוי שני שליש מתקופת מאסרה, כיוון שהתחצפה ודיברה באופן בוטה לסוהרות. 

 

פחימה הורשעה בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, מסירת ידיעה לאויב והפרת הוראה חוקית. על סמך עסקת הטיעון שנחתמה עמה לפני קרוב לשנה, היא נשלחה לרצות עונש של שלוש שנות מאסר בפועל. כיוון שכבר ריצתה שנתיים מתוך השלוש, ביקשה פחימה להשתחרר.

 

בעסקת הטיעון אליה הגיעה הפרקליטות עם פחימה לפני כשנה ושלושה חודשים הוסכם בין הצדדים כי הפרקליטות לא תתנגד לשחרורה המוקדם, אך מהפרקליטות מסרו לפני כשלושה חודשים כי מאחר שפחימה המשיכה בהתנהגות לא חיובית גם לאחר גזר דינה, לא בשלו התנאים לשחרורה.   

 

פחימה דיברה בשלב הטיעונים לעונש. "מעולם לא היתה לי כוונה לפגוע במדינה. למרות כל הקמפיין הזה והמעצר המנהלי, יש פה כל מיני אינטרסים זרים, ואני נקלעתי לסיטואציה. הודיתי בכתב האישום המתוקן אבל אני חוזרת ואומרת שלא היתה לי שום כוונה לפגוע בביטחון המדינה".


פורסם לראשונה 03/01/2007 08:25

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פחימה. משתחררת
צילום: גיל יוחנן
צילום: אבי מועלם
שמחת האם, שרה לחיאני, מחוץ לכלא
צילום: אבי מועלם
מפגינים הבוקר מחוץ לדיון
צילום: אבי מועלם
צילום: איי פי
עם החבר זביידי
צילום: איי פי
מומלצים