שתף קטע נבחר

איגוד האינטרנט הישראלי מייקר את מחירי הדומיינים

במקביל להעלאת המחירים, האיגוד אישר לרשם משנה ראשון למכור שמות מתחם במחירים מוזלים, ולהציע רישום לשנה בלבד במקום לשנתיים

איגוד האינטרנט הישראלי מעלה את מחירי שמות המתחם. עד היום מחיר כתובת אינטרנט עמד על 260 שקלים עבור רישום, בעוד חידוש הכתובת לאחר שנתיים עלה כ-21 דולרים (90 שקלים) בלבד. החל מהיום, מחיר הרישום יהיה 230 שקלים, בעוד מחיר החידוש לאחר שנתיים נקבע ל-230 שקלים לשנתיים.

 

עם זאת, רישום שמות מתחם ישראלים המסתיימים ב-co.il, וב-org.il יוזל החל מהערב (ב') למשתמשים שירכשו דומיינים באמצעות רשמי משנה, זאת בעקבות החלטת איגוד האינטרנט מחודש מאי להסמיך רשמי משנה. נוסף על ההוזלה, ניתן יהיה לרשום שם מתחם לשנה במקום לשנתיים.

 

החברה הראשונה שקיבלה אישור לפעול כרשם משנה היא חברת Domain The Net (או DTNT), שכבר מוכרת דומיינים בינלאומיים, ותמכור דומיינים ישראלים ב-20 דולר לשנה. מחיר חידוש דומיין יהיה זהה - כלומר, 20 דולר לשנה (כ-170 שקלים לשנתיים).

 

בעלי דומיינים ישראלים יוכלו להעביר את הרישום מהאיגוד ל-DTNT ללא תשלום, ואם יעשו זאת עד לראשון במרץ, יבטיחו לעצמם את מחירי החידוש של החברה. אגב, לא ניתן יהיה לבצע מהלך הפוך: להעביר רישום של דומיין ישראלי מהרשם המוסמך לאיגוד האינטרנט.

 

רפורמה ביוזמת האיגוד

עד היום, איגוד האינטרנט הישראלי היה היחיד שהורשה למכור דומיינים ישראלים. כיום רשומים במרשם הישראלי כ-90,000 שמות מתחם. בחודש מאי הכריז הארגון על פתיחת השוק לתחרות והחל בתהליך רישוי של ספקי משנה, תהליך שממשיך גם היום. האיגוד הביע אז תקווה כי התחרות תביא להורדת מחירים.

 

ספקים שמכרו עד היום דומיניים ישראלים למעשה שימשו מתווכים, כאשר הרישום בפועל נעשה דרך האיגוד, והתשלום הועבר אליו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
איגוד האינטרנט. מייקר את הדומיינים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים