שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה לשירלי בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: שירלי מתלבטת אם לבחור בקריירה של מנהלת או להיות יוצרת

 

כמה פרטים על שירלי

שירלי (22) עובדת כמנהלת במשרד פרסום. בן זוגה מנסה לשכנע אותה לפתוח משרד פרסום עצמאי יחד איתו. שירלי מתלבטת אם לפתוח משרד פרסום עצמאי או להתפתח בכיוון האמנותי שמעניין אותה לא פחות. במכתבה היא מסבירה את הלבטים: "אני מפחדת לקחת סיכון וללכת לכיוון שאני לא בטוחה בו. האם הכישרון האמנותי שלי באמת קיים?"

 

מה אני רואה בשורות שלה

כתב ידה של שירלי עשיר וייחודי. במבט על כתב ידה, נדמה כאילו אין אלו אותיות אלא ציור ממש. כל אות נראית כאילו עוצבה בצורה המיוחדת לה. כתב יד כזה נקרא כתב יד מלא. הדבר מלמד באופן ברור על כישרון אמנותי, זיכרון חזותי, דמיון מפותח וחוש אסתטי. מבחינת אופייה והתנהלותה של שירלי, הרגש הוא שמוביל אותה. למרות שהיא נותנת נופך משלה לאותיות, הכתב מאוד קריא וברור משום שהיא משקיעה בעיצוב.


כתב ידה של שירלי. כל אות היא ממש ציור

 

כאשר ניגשים לנתח כתב יד, יש שלוש "תמונות" עיקריות על פיהן נבדקים כישורי הכותב. תמונת התנועה המלמדת על המזג שלו, תמונת הצורה המעידה על כישוריו האמנותיים ותמונת הארגון שקשורה ליחסו אל הסביבה. בכתב ידה של שירלי בולטת תמונת הצורה, אך מה שחשוב מכך הוא, שההשקעה שלה בעיצוב לא רק שאינה פוגמת בקריאת האותיות, אלא מוסיפה יופי ונועם לכתב ידה. היא "מנפחת" את האותיות (פ', צ', ג', ל') ו"מושכת" אותן לאן שהיא רוצה. היא "משחקת" בגודל האותיות, מקטינה ומגדילה אותן כמעט בכל מילה. דבר זה מעיד על הגיוון הרב בתכונות האופי שלה ועל הצורך שלה להביע את עצמה באופנים שונים.

 

שילוב תכונותיה ומענה לשאלתה

גם אילו לא הייתה שירלי מתלבטת בקשר לכישוריה האמנותיים, הייתי ממליצה לה לעסוק בעיצוב ובאמנות. כתב ידה נראה כמו ציור משובח. עם זאת ולמרות המימד העצמאי והעיצוב האישי שהיא מעניקה לכל אות, היא עדיין שומרת על מסגרת כתיבה מובנית ומדויקת, דבר המלמד שגם יכולת הארגון שלה טובה מאוד. אין ספק שהיא יכולה לנהל משרד בצורה משובחת. היא אנושית, נעימה ואחראית, אך הרבה יותר מכך בולטים כישוריה האמנותיים. הם כל כך בולטים, שיהיה חבל אם לא תממש אותם דרך עיסוק באמנות.

 

מה בשורות שלכם

תמונת הכתב הבולטת אצל שירלי, כאמור, היא תמונת הצורה. באותו אופן, יש מי שמשקיע יותר בתנועה ויש מי שמשקיע יותר בארגון. כל אחת מה"תמונות" קיימת אצל כל אחד מאיתנו. בדקו מה בולט יותר בכתב ידכם - עיצוב האותיות, ארגון הדף או התנועה - ותוכלו לבחון לא רק במה אתם משקיעים יותר אלא גם מה בא על חשבון מה, ומה הכיוון המומלץ לכם בחיים.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים