שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עתירה לבג"ץ: לפתוח לציבור עדויות ועדת וינוגרד
  יו"ר מרצ-יחד ח"כ זהבה גלאון עתרה הבוקר לבג"ץ בדרישה לפרסם את העדויות של באי ועדת וינוגרד . "אין כל ספק כי הציבור זכאי למלוא המידע המהימן והמקיף על המחדלים והכישלונות שליוו את הלחימה"
  ח"כ זהבה גלאון, עתרה הבוקר (יום ג') לבג"ץ בבקשה לקיים את דיוני ועדת וינוגרד בדלתיים פתוחות. לטענת ח"כ גלאון, הדיונים שמתקיימים בדלתיים סגורות, פוגעים באינטרס הציבורי ומשרתים את מטרותיו של ראש הממשלה ושריו. יו"ר מרצ-יחד דורשת מבית המשפט להורות לוועדה לפתוח לציבור את שמיעת העדויות ולפרסם את הפרוטוקולים בתום כל ישיבה, למעט כאשר קיימת ודאות לפגיעה ממשית בביטחון המדינה.

   

  במסגרת העתירה, הוגשה בקשה למתן צו המורה לוועדה שלא להמשיך בדיוני הוועדה ובשמיעת העדים לרבות עיכוב שמיעת עדותו של ראש הממשלה, עדותו של שר הביטחון ושל שרת החוץ, עד למתן הכרעה סופית בעתירה.

   

  העתירה משתמשת בנימוקים לפתיחת ועדת החקירה הממלכתית: "במהלך המלחמה נוצר בקרב הציבור הרחב הרושם כי רבים הליקויים בהתנהלות החזית והעורף... היורדים למקלטים לקולות נפץ עזים, מצאו במקרים רבים דלת מקלט נעולה ורשויות ללא תשובות ופתרונות בעניין... לאור האמור גברו הקולות בקרב הציבור הקוראים להקמת ועדת חקירה להתנהלות הדרג המדיני והביטחוני במהלך המלחמה, על מנת שניתן יהיה להפיק את הלקחים הנדרשים וליישמם בהקדם האפשרי".

   

  בטיעוניה מציינת חברת הכנסת גלאון כי בית המשפט הכיר כבר בקיומה של זכות הציבור לדעת וקבע כי זכות זו הינה אחד מנגזריו המרכזיים והחשובים של חופש הביטוי. "אין כל ספק כי הציבור זכאי למלוא המידע המהימן והמקיף ולמירב הנתונים האפשריים על המעשים, המחדלים, ההישגים והכישלונות שליוו את הלחימה", אמרה ח"כ גלאון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב קלדרון
  אין סיבה להסתיר. גלאון
  צילום: ניב קלדרון
  צילום: ניב קלדרון
  דרישה לפומביות. היו"ר, וינוגרד
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים