שתף קטע נבחר

היום: שביתת מורים חלקית ברחבי הארץ

ארגוני המורים מחדשים את מאבקם בדרישה לשיפור תנאי שכר. בכיתות הנמוכות ישבתו שכבות א'-ב', ובגבוהות - י"א ו-י"ב. בדרישות המורים - גם צימצום מספר התלמידים בכל כיתה, יצירת פינות עבודה בבתי הספר והגדלת מכסות פרישה מוקדמת. משרד האוצר: "השביתה מטעמים הידועים למורים בלבד"

היום: שביתה לתלמידי כיתות א', ב', י"א וי"ב. ארגוני המורים ישביתו את הלימודים הבוקר (יום ג') בכל בתי הספר בארץ בכיתות א'-ב' בבתי הספר היסודיים, ובכיתות יא'-יב' בבתי הספר העל יסודיים. בישובי עוטף עזה השביתה תתקיים רק בכיתות י"א וי"ב.

 

ההחלטה על השבתה היא הסלמה נוספת במאבקם של המורים בדרישה לשיפור תנאי העסקתם ושכרם. בשבוע שעבר השביתו המורים את הלימודים במשך שעתיים.

 

ההשבתה הארצית של ארגוני המורים, מתרחשת לאחר שכשל המשא ומתן בין המורים למשרדי החינוך והאוצר. המורים טוענים ל"סחבת מתמשכת" מצד משרד האוצר בנושא הבעיות העומדות על הפרק במערכת החינוך.

 

המורים דורשים מלבד שיפור בתנאי ההעסקה, גם הגדלת מכסות פרישה מוקדמת, מעבר לשבוע לימודים ארוך, פינות עבודה למורים וצמצום מספר התלמידים בכיתה.

 

האוצר: דרישות המורים מופרזות מאוד

ממשרד האוצר נמסר כי "שביתת ארגוני המורים אינה מפתיעה ונעשית מטעמים ומסיבות הידועות להם בלבד". בכירים באוצר ביטלו את הודעות המורים ואמרו כי המורים "משחקים בארגז החול ומבזבזים זמן". המורים דורשים רפורמה בתנאי שכרם ובמערכת החינוך, שעלותה היא בין 5 מיליארד ל-9 מיליארד שקלים. לשם השוואה, התקציב שאישר האוצר בתום מלחמת לבנון השנייה למשרדי הממשלה הוא 1.4 מיליארד שקלים בלבד.

 

לדברי יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים: "משרד האוצר נמנע מלנהל משא ומתן ענייני ורציני עם ארגוני המורים כבר זמן רב, הפגישות נקבעות למראית עין בלבד, ללא תוכן של ממש ולא על מנת למצוא פתרון אמיתי לבעיות הבוערות במערכת החינוך. אין שום התקדמות, ונראה כי שינוי משמעותי יגיע אך ורק אם ראש הממשלה ישים את החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי, ויתפנה בדחיפות לפתור את הבעיות במערכת."

 

לדברי רן ארז, יו"ר ארגון המורים: "כנראה שממשלת ישראל מתייחסת לסוגיית מערכת החינוך, על בעיותיה, הידרדרותה ומצבה האנוש בשיוויון נפש, כאילו לרשותם כל הזמן שבעולם. אין כל הצעה עניינית ומעשית לפתרון הבעיות. בתקציב המדינה גם כן אין כל התייחסות וכל שר עוסק בענייניו. ידיה של שרת החינוך, התומכת במאבקנו – כבולות, מטעמים תקציביים. אני חוזר שוב ואומר – המפתח בידי ראש הממשלה. רק הוא יכול לפתור את הבעיה ולהירשם כרפורמטור גדול, או חלילה כמי שנתן יד להבאת מערכת החינוך אל עברי פי פחת".

 

פורום ההורים הישוביים הארצי התנגד להשבתת המורים וקרא להורים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר. לדברי אתי בנימין, יו"ר הפורום - "ההורים לא מוכנים שישתמשו בילדינו כבני ערובה. אם זו הדרך שזה מתנהגים המורים שלא יתפלאו אחר כך שהתלמידים משתמשים באותו נשק ומשביתים גם כן".

 

באילת: עיצומים בשל אלימות נגד סגל הוראה

באילת יחלו הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים בשעה השנייה. וזאת, בשל שלושה מקרי אלימות נגד מורים וגננות בשבועיים האחרונים. באחד המקרים צמיגים ברכבה של גננת נוקבו והיא אוימה. בבית ספר "אופיר" הוכתה מורה בידי תלמיד; ובבית הספר "ימין הרצוג" הוכה מורה בידי תלמיד. 


פורסם לראשונה 09/01/2007 14:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
כסאות הפוכים ב-4 שכבות
צילום: מאיר פרטוש
צילום: ניב קלדרון
דרושה התערבות של אולמרט. רן ארז
צילום: ניב קלדרון
צילום: ניב קלדרון
האוצר לא ענייני. וסרמן
צילום: ניב קלדרון
מומלצים