שתף קטע נבחר

תיק רמון: התמונות שעומדות בלב המשפט

תמונות שפורסמו הערב בערוץ 2 הן הראיות המרכזיות במשפטו של שר המשפטים לשעבר, חיים רמון. בתמונות נראים רמון והחיילת זה לצד זו, כשהם חבוקים - אך הצדדים חלוקים בגרסאותיהם על העיתוי שבהן צולמו. המתלוננת עלתה היום בפעם השנייה לדוכן העדים והכחישה מכל וכל את העדויות נגדה, לפיהן הצהירה שהיא נמשכת לרמון

כך זה נראה: תמונות שפורסמו הערב (יום ג') בערוץ 2 הן שנמצאות בלב ליבו של משפט חיים רמון, המואשם כי נישק חיילת ללא רצונה. בתמונות נראים שר המשפטים לשעבר והמתלוננת ה' עומדים זה לצד זו, כשהם חבוקים. בחלק מהתמונות החיילת נראית מחייכת.    

 

בתלונתה טענה ה' כי אחרי שביקשה להצטלם עם רמון הם נשארו לבד בחדר, ואז הוא ניסה לנשקהּ באופן אגרסיבי, ואף החדיר את לשונו לפיה. רמון מצידו טען כי כל שאירע היה בהסכמתה של המתלוננת וכי היה מדובר בנשיקה ספונטנית וחטופה שנמשכת שתיים-שלוש שניות. הוא הוסיף כי לא הכניס את לשונו לפיה ולא התכוון לכך.


רמון והמתלוננת (צילום באדיבות ערוץ 2)

 

רמון טוען כי התמונות מהוות הוכחה לגרסתו, שכן בהן נראית המתלוננת מחייכת ואינה נרתעת ממנו. הוויכוח המרכזי נוגע לתמונה השלישית, שלטענת רמון צולמה ברצף מיד אחרי השתיים הראשונות, ולטענת המתלוננת צולמה לאחר הנשיקה. לטענת רמון, גם לשיטתה של המתלוננת - ניכר על פניה כי לא עברה כל טראומה והנשיקה היתה בהסכמתה המלאה. המתלוננת טענה כי היתה שרויה בהלם ורק מאוחר יותר עיכלה את שאירע.

 

בבית המשפט העידה היום המתלוננת פעם נוספת. היא נחקרה בנוגע למספר נושאים, ובהם גם עדותן של שלוש העובדות במשרד ראש הממשלה שטענו שאמרה להן שהיא נמשכת לרמון. המתלוננת הכחישה את העדויות נגדה, וטענה שלא היו דברים מעולם.

 

התובעת בתיק, אריאלה אנטלר-סגל, אמרה כי השלוש הובאו להעיד בבית המשפט אך ורק כדי לפגוע במתלוננת, ו"כמעט שהפכו אותה לנאשמת". היא ביקשה מבית המשפט שלא לתת משקל לעדויות, כאשר היא מוסיפה את העובדה שמדובר בעדויות כבושות - כלומר כאלו שנשמעו זמן רב לאחר המקרה, ואף לאחר שלב הסיכומים במשפט.


התמונה השנייה בסדרה (צילום: ערוץ 2)

 

אנטלר-סגל אמרה כי "משקל העדויות החדשות הוא אפסי". היא התייחסה לעדותה של רבקה פאלוך אשר כתבה דברים קשים על המתלוננת בפתק שהגישה לשופטים, והוסיפה: "אלו היו עדויות בוטות, עדויות קשות. היה פה 'הבימה' על דוכן העדים".

 

לטענתה של התובעת, פאלוך היא ששיכנעה את העדה הנוספת, דפנה עזרא, להעיד - וזאת לאחר ש"עשתה לה מניפולציה רגשית, כאשר סיפרה לה על פגישה שהיתה לה עם רב שאמר ש'צריך לעשות נס חנוכה לרמון'".

 

בדברי הסיכום אמר עו"ד דן שיינמן, המייצג את רמון, כי עזרא נפגשה עם רמון ואיתו לפני זמן רב, עוד לפני שנפתח שלב העדויות במשפט, אך לא סיפרה לו את הדברים שסיפרה בשבוע שעבר בבית המשפט. על כך אמרה לו השופטת דניאלה שיריזלי כי בכך "כבישת העדות מתעצמת".

 

שיינמן הוסיף והזכיר נגד המתלוננת שני אירועים שבהם, לטענתו, שיקרה. ראשית טען שיינמן כי לא ייתכן שהמתלוננת אינה זוכרת מי אמר לה שאם לא תתבע את רמון תהיה חשופה לתביעת דיבה. ושנית, הוא התייחס לפער בין שתי הגרסאות של המתלוננת - אשר על פי האחת היא החזיקה את המצלמה ועל פי השנייה השאירה אותה בצד בזמן הנשיקה עם רמון.

 

לטענת פרקליטו של רמון, המתלוננת אחזה את המצלמה בשתי ידיה ולפיכך לא תיתכן נשיקה באופן שהיא תיארה. בנוסף טוענת ההגנה כי לאחר הנשיקה היא יצאה מהחדר עם השר לשעבר ואז נתנה את המצלמה לפקידה אחרת והם שוב הצטלמו מחויכים - תיאור שמחזק את גרסת השר לשעבר.


פורסם לראשונה 09/01/2007 19:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונות שבמרכז בפרשה
באדיבות ערוץ 2
רמון. עדויות מטעמו
צילום: ניב קלדרון
המתלוננת. "לא היו דברים מעולם"
צילום: ניב קלדרון
פאלוך. "מניפולציה רגשית"
צילום: ירון ברנר
מומלצים