שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שוטרים יפצו את נועם פדרמן ב-20 אלף שקלים

  בחודש אפריל 2006 אמר שוטר לפדרמן שהוא מעוכב לחקירה, למרות ניסיונות השכנוע של פעיל הימין הקיצוני שמדובר בטעות, הוא הוחזק במעצר במשך ארבע שעות ולאחר מכן שוחרר. אבל גם למחרת הוא עוכב מאותה סיבה. בית המשפט פסק לפדרמן פיצוי

  שוטרים ממשטרת מרחב חברון חוייבו לשלם 20 אלף שקל לפעיל הימין הקיצוני, נועם פדרמן. פרדמן הגיש תביעה אזרחית בבית משפט השלום בירושלים נגד השוטרים לאחר שלטענתו הוא עוכב על ידם למשך חצי שעה ללא סיבה.   

   

  המקרה אירע ב-20 באפריל 2006, אז יצא פדרמן ממערת המכפלה. ביציאתו ניגש אליו שוטר ממשטרת מרחב חברון והודיע לו כי הוא מעוכב לחקירה ויש בידו צו הבאה מבית משפט השלום בירושלים. פדרמן בתגובה ניסה להסביר לשוטר כי צו ההבאה הזה בוטל וכי אם יקחו אותו לחקירה, הוא יתבע את השוטרים. אך למרות דבריו של פדרמן לקחו אותו השוטרים לתחנת המשטרה בגבעת האבות בחברון, שם הוא הוחזק במשך ארבע שעות ושוחרר בטענה כי מדובר בטעות.

   

  למחרת, כאשר הסתובב פדרמן בחברון, ניגש אליו שוטר אחר, שהגיש לו צו הבאה מבית משפט. גם אז פדרמן אמר לשוטר כי מדובר בטעות. אך השוטר התעקש ואמר לפעיל הימין כי לא מדובר בטעות. לכן עוכב פדרמן לחקירה במשך 40 דקות בתחנת המשטרה בחברון. לאחר שהתברר כי מדובר בטעות הוא שוב שוחרר.

   

  בגין שני האירועים הללו הגיש פדרמן תביעה אזרחית בסכום של 20 אלף שקל כנגד השוטרים, כאשר בתביעה הוא טען שמשטרת חברון מתנכלת לו ושלמעשה הוא עוכב לשווא פעמיים. פרקליטות מחוז ירושלים לא הגישה כתב הגנה בזמן, ופדרמן ביקש מבית המשפט לתת פסק דין, וכאמור בית המשפט פסק לטובתו.

   

  במשפט אחר שנערך לפני כשבוע, פסק בית המשפט שהמשטרה תפצה את פדרמן ב-1,500 שקלים. מדובר בתביעה שהגיש נגד שוטר ממשטרת מרחב חברון, בטענה שזה עיקם את ידו של בנו. בית המשפט פסק לשלם לפדרמן 1,500 שקלים בגין אותו אירוע.

   

  אתמול ניצח פעיל ימין אחר בבית המשפט. בית משפט השלום בירושלים זיכה את פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר, שהואשם שאמר לשוטר ממשטרת מרחב חברון: "אדאג שתפוטר, אתבע אותך".

   

  בהחלטתו ביקר השופט את המשטרה על עצם הגשת כתב האישום, אך מתח ביקורת גם עליו ואמר כי הוא ניצל את העובדה שמולו ניצב שוטר מבוהל ומפוחד. בתגובה אמר בן גביר: "אגיש תביעה אזרחית נגד המדינה בגין הגשת עוד כתב אישום מיותר".

   

  בעקבות פסקי הדין אמרו פדרמן ובן גביר. "אנחנו מוכנים לתת לשוטרים בחברון קורסים חינם, אין כסף בנושא משפט פלילי, חוקתי וזכויות אדם. אחרת בתקציב המדינה יהיה צריך להוסיף סעיף מיוחד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  נועם פדרמן. יקבל פיצוי
  צילום: עמית שאבי
  צילום: גיל יוחנן
  איתמר בן גביר. זוכה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים