שתף קטע נבחר

ערד: אדם נהרג מירי במועדון

שלוש מסיבות שנערכו במקביל במועדון גרמו לצפיפות ברחבת הריקודים, שעוררה ויכוח בין כמה חוגגים. הוויכוח הסלים כשאחד המבלים, מאבטח במקצועו, שלף אקדח. מפקד תחנת ערד: לבדוק מדוע הוכנס אדם נושא נשק למועדון, ומדוע לא היה מאבטח במקום

האלימות במועדונים. ויכוח שהחל על רחבת הריקודים במועדון "מנהטן" שבאזור התעשייה בערד הסתיים במותו של יורי צרקשין, בן 28 מבאר שבע. מאבטח נושא נשק שבילה במקום ירה באקדחו במהלך קטטה שפרצה על רקע הצפיפות במקום, ופצע ארבעה בני אדם. צרקשין, שנפצע אנושות, מת מפצעיו בבית החולים ואילו מצב הפצועים האחרים מוגדר קל.

 

מתשאול שערכו חוקרי תחנת משטרת ערד ושוטרי היחידה המרכזית נגב, עלה כי במועדון נערכו הלילה שלוש מסיבות יום הולדת במקביל, ובין החוגגים פרץ ויכוח בשל הצפיפות על רחבת הריקודים. הוויכוח התלקח במהרה והפך לקטטה אלימה, שבמהלכה ירה אחד מהחוגגים ופצע ארבעה בני אדם, אחד מהם באורח אנוש.

 

ניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים של מד"א הגיעו מיד אל המועדון, העניקו טיפול ראשוני לפצועים ופינו אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מבית החולים נמסר כי צרקשין הגיע עם פגיעות ירי מרובות וללא דופק או נשימה. למרות ניסיונות ההחייאה, הוא מת מפצעיו. יתר הפצועים קיבלו טיפול רפואי ושוחררו.

 

"לבדוק מדוע הורשתה כניסה עם נשק"

היורה, תושב ערד בן 40, נעצר לחקירה על ידי השוטרים יחד עם שני חשודים נוספים במעורבות בקטטה. מהמשטרה נמסר שהיורה הוא עובד בחברת שמירה, המחזיק באקדח ברישיון מתוקף עבודתו.

 

בעקבות האירוע החליט מפקד תחנת משטרת ערד, רב פקד תומר בדש, לסגור את המועדון בצו מינהלי. "אני רואה את האירוע הזה בחומרה רבה ובשלב ראשון סגרנו את המועדון ל-30 יום. נשארו לנו עוד דברים נוספים שעלינו לבדוק, כמו מדוע הורשה להיכנס למועדון אדם שנשא נשק ויתרה מכך - מדוע לא היה מאבטח במקום".

 

גם בעבר אירעו תקריות אלימות במועדון "מנהטן", לרוב בעקבות שתייה מרובה של אלכוהול, אולם רק כעת החליטה המשטרה לסגור אותו. לדברי בדש, "עד עתה לא היה זה נכון לסגור את המועדון באופן מוחלט. האירועים הקודמים לא אירעו בזמן האחרון ולא היו חמורים כמו זה".

 

בתקרית ירי אחרת שארעה בליל שבת בדרום - ירה בעל חווה בנגב בפורצים שניסו לחדור לחוותו, הרג אחד מהם ופצע פורץ נוסף. שניים מהפורצים הצליחו להימלט. התקרית ארעה ב'חוות שי', הסמוכה למיתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
האקדח הוחזק ברשיון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צפיפות ברחבה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים