שתף קטע נבחר

בעל חווה בנגב ירה למוות בפורץ ופצע אחר

ארבעה צעירים ניסו לפרוץ הלילה לחוות שי הסמוכה למיתר. בעל החווה ירה ופגע בשניים מהם. בחקירתו טען שזו הפריצה השנייה לחוותו בתוך כחודש. מפקד תחנת עיירות: "עוד לא היה לי מקרה כזה. רק עיכבנו את בעל החווה לחקירה"

בעל חווה בנגב ירה הלילה (שבת) לעבר ארבעה צעירים שניסו לפרוץ לחוותו שליד מיתר. כתוצאה מהירי נהרג אחד הפורצים, בן 25, ואחר נפצע באורח קשה. שני חבריהם הצליחו להימלט. בחקירתו במשטרה טען בעל החווה כי אין זו הפעם הראשונה שחוותו נפרצת.

 

הארבעה הרעילו את אחד מכלבי השמירה של החווה ושברו מנעולים של דיר כבשים שהיה במקום. בעל החווה ששמע את הפורצים יצא לעברם, ירה בהם ופצע שניים באורח קשה. קצין ביטחון שהיה באזור שמע את קולות הירי והזמין את המשטרה.

 

כשהגיעו שוטרי תחנת עיירות למקום הם ראו את בעל החווה מבצע החייאה באחד הפצועים. צוותי מד"א נגב פינו את השניים לבית החולים סורוקה בבאר שבע, אולם במהלך הטיפול מת אחד מהם מפצעיו.

 

משטרת עיירות בפיקודו של סגן ניצב אילן פרץ, פתחה בחקירה. על הנפגעים לא נמצאו תעודות מזהות, ועל פי חשד המשטרה מדובר בתושבי השטחים. בעל החווה, בן 50 וללא עבר פלילי,  אמר בחקירתו כי לפני כחודש אירעה פריצה נוספת לחוותו, שגם במהלכה הורעלו כלבי השמירה וטרקטור נגנב.

 

סגן ניצב פרץ אמר ל-ynet כי מדובר באירוע חריג. "זה אירוע ראשון שאני נתקל בו בשנתיים האחרונות. עוד לא היה לי מקרה כזה שבעל חווה יורה והורג פורץ. בשלב זה רק עיכבנו את בעל החווה לחקירה. החקירה שלנו לא הושלמה כי הפצוע השני עדיין מחוסר הכרה. זהו מקרה מאוד מאוד קשה ועולות כל ההתלבטויות שאפשר להעלות על הדעת".

 

בתקרית ירי אחרת שארעה בליל שבת בדרום - נורה ונהרג צעיר שבילה במועדון "מנהטן" בערד, במהלך קטטה שפרצה בין חוגגים במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלית קוסובסקי
פריצה לחווה
צילום: גלית קוסובסקי
מומלצים