שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  זבולון מושיאשוילי ומשה שרוני נגד אורי גלר

  השחקן זבולון מושיאשווילי טוען כי הפורמט לתוכנית "אורי גלר מחפש את היורש" נגנב ממנו ותובע 750 אלף דולר; בנוסף, ח"כ משה שרוני פנה למזוז בטענה כי גלר עבר על פקודת הרופאים

  שני איומים משפטיים שונים מרחפים בימים אלה מעל ראשו של אורי גלר. האחד, מעם השחקן זבולון מושיאשווילי, עוסק בחשד לגניבת פורמט. השני, מכיוונו של ח"כ משה שרוני מדבר על עבירה על פקודת הרופאים.

   

  השחקן זבולון מושיאשוילי ("שמש") מאיים לתבוע את אורי גלר בטענה שפורמט התוכנית "אורי גלר מחפש את היורש" נגנב ממנו. מושיאשווילי טוען: "אני מתכוון לתבוע את אורי גלר. עבדתי אתו במשך שנתיים והוא עשה את זה מאחורי הגב שלי". הוא דורש פיצויים לצרכי פשרה מחוץ לכתלי בית המשפט על סך 750 אלף דולר.

   

  במכתב ששלח מושיאשוילי באמצעות עורך דינו, שלמה הרדי, נכתב כי הוא פנה לאורי גלר לפני שנתיים והציע לו רעיון לתוכנית שבמרכזה יעמוד אורי גלר, שתשודר בישראל ואחר כך בארצות אחרות. התוכנית תוכננה לעסוק בכוחות על טבעיים ובין היתר יתארחו בה סלבריטאים ומתמודדים הטוענים לכוחות הדומים לאלו עליהם מצהיר אורי גלר.

   

  לפי המכתב, עוד ביולי 2004 שוחחו מושיאשוילי ונציגו עם מר גלר ועם שיפי, נציגו. בעניין זה התקיימו שיחות טלפון והתכתבויות רבות, במטרה להגיע לגיבוש סופי של הרעיון והרצתו אל מול הזכיינים. במכתב טוען השחקן מפורשות שגלר אף אישר את תוכן המיזם וכי אף הגיע להסכמה עקרונית לגבי השתכרותו ולגבי הוצאות נלוות וניתן לו "אור ירוק" להתחיל במו"מ עם זכיינים.

   

  במכתב נאמר שבשלב זה מושיאשווילי "פעל ארוכות ובאופן מאסיבי, אל מול זכיינים שונים וקשת בכללם על מנת להוציא את התכנית, אותה יזם, הגה ומלא תוכן, אל הפועל. לאחר מספר חודשים... חבר בהסכם עם גב' חגית פרבר ממעין הפקות, שיצרה קשר עם מר שי נשר מחברת רוני הפקות והציגה בפניו בין היתר את פורמט התוכנית שהגה". 

   

  נשר נפגש בעניין התכנית עם אבי ניר, מנכ"ל קשת, שהודיע למושיאשוילי דרך פרבר, כי הוא מעונין להעלות את התוכנית האמורה. בשל האמור, החלה פרבר לקדם המהלכים גם מול גלר להפקת התכנית. מושיאשוילי טוען כי לתדהמתו החלה קשת בפרסום קדימונים לתכנית וכי אז הסתבר לו כי התכנית הולכת להיות מופקת באמצעות קופרמן הפקות.

    

  מושיאשוילי מבקש לחדול לאלתר משימוש בפורמט, להעביר לו מסמכים על ההכנסות מהתוכנית ולפצות אותו. אם לא ייעשה כן, מושיאשוילי מוסר באמצעות עורך דינו כי יפתח בהליכים משפטיים נגד התוכנית.

   

  חגית פרבר אישרה ל-ynet את הדברים: "אכן זבולון ונציגו שגיב לוי פנו אלי ב-2004. בסביבות פברואר השנה ישבנו ופיתחנו את הקונספט שקרוב מאוד לקונספט שמשודר היום. התחלתי להתכתב עם שיפי ואורי גלר ויידעתי אותם על הרצון לעשות עם גלר תוכנית פריים טיים לערוץ 2. גלר הזמין אותי ללונדון לצלם אותו שם. הצעתי לו שלוש אופציות: דוקומנטרי, תוכנית פריים טיים שתעסוק ביכולות שלו ותוכנית נוספת או שילוב של הכיוון החדש שהוא פנה אליו שהוא עידוד מוטיבציה, חשיבה חיובית וסנדאות. הוא אמר שהוא פתוח לזה, הצענו לו תקציב והוא הסכים לחתום על חוזה בתנאי שגוף משדר, אחד הזכיינים, יביע עניין בפורמט.

   

  "דיברתי על העניין עם שי נשר שהביע עניין רב ברעיון. הצעתי לו 50% השתתפות בהפקה, כיוון שהוא אדם בעל קשרים שמאמין בגלר ומכיר אותו מהילדות. הוא ביקש ממני תכתובות והיה אתי בקשר ישיר במיילים ובפקסים. הוא זה שאמור היה לצאת ולשווק את התוכנית. בזמן שחיכיתי לאוקיי מאחד הזכיינים, ראיתי את המודעות שקשת מפיקים בעצמם. הרמתי גבה משום ששי נשר לא מוותר כל כך מהר על להיות חלק מהפקה כזאת. מה קרה אני לא יודעת. אני לא מפנה אצבע מאשימה לאף אחד. איפה היה הכשל? מי התנהג לא בסדר? אין לי מושג. אני מבחינתי לא תובעת, אני בודקת כל מני דברים. אני מרגישה שפגעו בי, שלקחו קונספט שאני קידמתי אותו, אני זו שיזמתי פנייה לאורי גלר והעליתי כל הרעיונות שיושמו בסופו של דבר ב'היורש'".

   

  מ"קשת"' נמסר בתגובה: "פורמט התוכנית אורי גלר מחפש יורש הינו פורמט מקורי פרי פיתוחם של חברת קופרמן הפקות ושידורי קשת'".

   

  שי נשר מסר בתגובה: "אין פורמט ולא היה פורמט. היה רעיון והם באו עם שם, זה הכל. ומה זה שם? הרי כבר עשר שנים רוצים לעשות משהו עם אורי גלר. הדבר היחיד שהיה זה שהגברת הנכבדה אמרה שיש לה קשר עם אורי גלר. אמרתי לה שזה נשמע מאוד מעניין, שאלתי את אבי ניר אם זה מעניין אותו, הוא אמר 'בוא נשמע', ושום דבר לא היה מאז. אז עם כל הכבוד, זו הפקה שלהם, פיתוח שלהם וכל מי שמנסה לתפוס על זה טרמפ טועה ומטעה ומנסה לעשות עושר שלא כדין. ואני מדגיש שאין לי קשר ולא היה לי שום קשר להפקה ולכן כל הטענות מצוצות מן האצבע. לכן אני מאמץ בשתי ידיים את התגובה של קשת".

   

  בתוך כך, ח"כ משה שרוני (סיעת "הגמלאים") המכהן כיו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, העביר היום מכתב בהול ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. הנידון – אורי גלר. החשד – עבירה על פקודת הרופאים. ח"כ שרוני הביע בימים האחרונים דאגה כי הכרזתו של גלר ודיבוריו בזכות "כוחות מיוחדים" יהוו מתן לגיטימציה לשרלטנות ולמעשי נוכלות.

   

  כזכור, גלר הכריז לפני מספר שבועות כי הוא מסוגל להעיר את אריק שרון בעזרת כוחותיו המסתוריים. לטענתו, בניו של שרון מסרבים לכך. "הובא לידיעתי כי אנשים שאינם בעלי השכלה רפואית ואינם מורשים לעסוק ברפואה, מציגים עצמם בציבור כבעלי יכולות ריפוי, טוענים לעיסוק ברפואה ואף מורים לחולים קשים לחדול מלקבל טיפול רפואי קונבנציונלי, דבר העלול לסכן את חייהם" כותב שרוני למזוז. ומוסיף: "נודע לי כי אורי גלר נוהג לפעול כך בפומבי". שרוני מתריע בפני היועץ המשפטי כי גלר מתרברב ביכולות הריפוי שלו לכאורה באמצעי התקשורת ובכך מטעה את הציבור הישראלי.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  גלר מסייע בחיפושים אחר בני סלע
  צילום: אבי כהן
  לאתר ההטבות
  מומלצים