שתף קטע נבחר

מקורבי אולמרט: החקירה תסתיים בלא כלום

בעקבות ההודעה על הכוונה לפתוח בחקירה פלילית נגד אולמרט בפרשת מכירת בנק לאומי אמרו מקורביו כי "ראש הממשלה בחן את התנהלותו ולא מצא כל פגם בתהליך קבלת ההחלטות". הם קראו לרשויות האכיפה לעשות את עבודתם במהירות "כדי להסיר את העננה מעל ראש הממשלה"

"לאחר ההדלפה המכוונת והנבזית במהלך הביקור בסין, ההודעה על פתיחה בחקירה פלילית לא הפתיעה אותנו", כך הגיבו הערב (יום ג') מקורביו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להוראה על פתיחה בחקירה נגד ראש הממשלה. 

 

אולמרט קיבל הודעה מפרקליט המדינה, ערן שנדר, לפיה תיפתח נגדו חקירה בפרשת המכרז להפרטת בנק לאומי. ממקורביו נמסר כי "ראש הממשלה גאה במכירת בנק לאומי תוך ביצוע הליך ההפרטה. זהו הליך שהיה מלווה על ידי הדרגים המקצועיים באוצר, כולל היועצת המשפטית של משרד האוצר, שדיווחו על כל שלב שלו ושיבחו את המהלכים".

 

מקורבי אולמרט הביעו תמיהה על ההאשמות נגד ראש הממשלה, שר האוצר דאז, ועל הצגתו כאיש חזק שהשפיע על שלבי המכירה. בנימה צינית הם הוסיפו: "תמוה ששר האוצר החזק לא הצליח אפילו להביא את האיש שמוזכר בטענות נגדו, פרנק לואי, להתמודד.

 

"לאחר השמעת הטענות, ראש הממשלה בחן את התנהלותו ולא מצא פגם בהליך קבלת ההחלטות ולא מצא כל פסול בתהליך שנוהל בעניין מכירת הבנק. ראוי להזכיר ששלושה ראשי ממשלה, לפני אולמרט, נחקרו בפרשיות שונות ומשונות, וכל החקירות הסתיימו בלא כלום. אנו בטוחים שכך גם תסתיים פרשייה זאת. אנו קוראים לרשויות האכיפה לעשות את עבודתם במהירות האפשרית כדי להסיר את העננה מעל ראש הממשלה".

 

החשד: סיוע לידידים

תחילתה של הפרשה בדו"ח שפרסם מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ולפיו נאספו ראיות חמורות נגד ראש הממשלה בפרשת מכירת גרעין השליטה של הבנק. על פי פרסומים שונים, הראיות נאספו בהסתמך על עדותו של החשב הכללי במשדרד האוצר, ירון זליכה. מבקר המדינה המליץ כבר בחודש אוקטובר ליועץ המשפטי לפתוח בחקירה פלילית.

 

על פי דו"ח המבקר, הצטברו נגד ראש הממשלה ראיות לכאורה המוכיחות ניגוד עניינים ברור בו היה מצוי אולמרט, בעת שכיהן כשר האוצר וטיפל במכרז להפרטת הבנק. ממצאי הדו"ח הועברו ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שהחליט לפתוח בחקירה פלילית. בפרשה עלה החשד כי אולמרט ניסה לקדם את עניינם של דניאל אברמס ופרנק לואי, שביקשו להגיש הצעה לרכישת בנק לאומי. בסופו של דבר פרשה הקבוצה מן המכרז, כיומיים לפני ההחלטה, "מכיוון שלא הצליחו להרחיק את יתר המתמודדים", כך על פי מידע שמצוי ברשות החוקרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחת חקירה. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: עומר הכהן
הליך תצקין. בנק לאומי
צילום: עומר הכהן
מומלצים