שתף קטע נבחר

ניצח את משרד החינוך: הסרט שנפסל ישודר

אחרי שעתר לבג"ץ ועורר הד תקשורתי, הצליח שחף שמואלי, יוצר הסרט "פיית השיניים", להפוך את החלטת משרד החינוך על פיה: הסרט שיצר יוקרן, למרות שבתחילה נפסל עקב "פגיעה ברגשות הדתיים"

התלמיד שניצח את המערכת: משרד החינוך נכנע ללחצים והביע היום (ג') את הסכמתו לשדר את הסרט "פיית השיניים" בפסטיבל בהרצליה. זאת בתנאי שההקרנה תלווה בדיון חינוכי בו ייטלו חלק יוצר הסרט ומרכז מגמת הקולנוע בתיכון לאומנויות 'תלמה ילין', יורם שפירא.

 

לפני ימים ספורים פורסם ב-ynet כי המשרד פסל את השתתפות הסרט בפסטיבל סרטי תלמידים בהרצליה, בטענה כי בסרט תכנים פדופיליים שעלולים לפגוע ברגשות הציבור הדתי, למרות שאין בסרט צילומי עירום של ילדים, או פגיעה מינית מכל סוג שהוא.

 

 

היוצר, שחף שמואלי, עתר לבג"ץ בעבקות ההחלטה ואף הצליח ליצור הד תקשורתי ולחץ. ציבורי שגרם לשינוי העמדות במשרד.

 

בעתירה טען באמצעות עו"ד יוסף שמחון, כי שיקולי הפסילה לא הוגנים וכי משרד החינוך מפלה את סרטו לעומת סרטים מעוררי מחלוקת של תלמידים אחרים, שדווקא קיבלו אישור להציג בפסטיבל. בסופו של דבר נסגר העניין מחוץ לכתלי בית המשפט.

 

לדברי עו"ד שמחון: "ניצחנו בסופו של דבר. לאחר שהוגשה העתירה, משרד החינוך מיהר להגיע להסכמות. הסרט יוקרן בפסטיבל ויהיה שימוש להדרכה לעניין הפגיעות המיניות בו. הסצינה של הפגיעה מאוד מרומזת ונקטעת בתחילתה. כך שמראש לא היה טעם לפסילה".

 

שמואלי הגיב לשינוי ההחלטה: "אני שמח שמשרד החינוך החליט לחבק את הסרט ולקדם אותו הלאה", אמר. "אני אנחה את הדיון ביחד עם מרכז המגמה שלי. אני מקווה שהסרט ישמש כמדריך לילדים, כסרט חינוכי נגד פדופיליה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים