שתף קטע נבחר

גבעתיים: 8 פצועים בהתנגשות בין שני אוטובוסים

התאונה אירעה בדרך אלוף שדה, כאשר אוטובוס דו-מפרקי לא הבחין באוטובוס חונה ופגע בו בעוצמה. צוותי החילוץ פרצו את דלתות האוטובוס כדי לחלץ את הפצועים, הנהג נלכד בין ההגה למושב

שבעה נוסעים ונהג אוטובוס נפצעו הערב (ד') באורח קל עד בינוני בתאונת דרכים בין שני אוטובוסים ברחוב אלוף שדה, סמוך לרחוב כורזים בגבעתיים. הפצועים הועברו על ידי צוותי מד"א לבתי החולים ובוחני התנועה הגיעו למקום לבדוק את נסיבות התאונה.

 

סמוך לשעה 19:45 התקבל במוקד מד"א דיווח על תאונה קשה בין שני אוטובוסים בגבול רמת גן - גבעתיים. כוחות מכבי אש מגבעתיים בסיוע כבאים מרמת גן שהגיעו למקום, הצליחו לחלץ את הנוסעים מתוך אחד האוטובוסים בו נלכדו, לאחר שפרצו את הדלתות באמצעות ציוד מיוחד. לאחר שהנוסעים חולצו, הבחינו הצוותים כי נהג האוטובוס לכוד בין ההגה לבין המושב.


מקום התאונה בכביש אלוף שדה (צילם ושלח באימייל האדום : רועי זייבל) 

 

מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בשני אוטובוסים של דן. אחד מהם עמד בצד הדרך בגלל התקלה כשאורות האזהרה שלו מהבהבהים. האוטובוס השני - אוטובוס מפרקי - הגיע ממערב למזרח על דרך אלוף שדה וככל הנראה לא הבחין בו ופגע בו בחוזקה. כתוצאה מעוצמת המכה נזרק האוטובוס החונה אל האי-תנועה במקום ואילו הרכב הפוגע עף לצד השני של הדרך עם נזק רב. רק במזל לא היו הולכי רגל וכלי רכב נוספים באזור ובכך נמנע אסון כבד.

 

רשף-משנה בועז רקיע סיפר ל-ynet: "הגענו למקום - כחמישה צוותי כיבוי - והבחנו בשני אוטובוסים זרוקים על הצד. מיד פרצנו את דלתות אחד האוטובוסים הדו-מפרקי והעברנו חלק מהנוסעים לטיפולם של צוותי מד"א. במקביל, חילצנו את נהג האוטובוס שנלכד אף הוא והעברנו אותו במצב קל עד בינוני לטיפול מד"א".


אחד האוטובוסים שהיה מעורב בתאונה  (צילום: עופר עמרם)

 

למקום הוזעקו גם צוותים רבים של מד"א ומשטרה שסגרו את ציר התנועה על מנת שפעולות החילוץ יתבצעו ללא הפרעה. 

 

לפני כשבוע נפצעו שלושה בני אדם באורח קשה ו-26 נפצעו קל-בינוני וקל בתאונה חזיתית בין אוטובוס שהסיע ילדים ובני נוער

 לבין רכב פרטי בצומת הגומא, דרומית לקריית שמונה. שלושת הפצועים קשה היו ברכב הפרטי. באוטובוס נסעו כ-45 ילדים, ו-13 מהם הועברו במצב קל עד בינוני וקל לבית החולים זיו בצפת.

 

האוטובוס עשה את דרכו ממזרח למערב והתכוון לפנות שמאלה ברמזור ולהמשיך בנסיעה דרומה. בני הנוער שישבו באוטובוס עשו את דרכם ליישובי המועצה האזורית גליל עליון, לאחר שבילו את אחר הצהריים בחוגים השונים במרכז "קלור למוזיקה ומחול" בכפר בלום.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נהג האוטובוס נלכד
צילום: עופר עמרם
מומלצים