שתף קטע נבחר

אגודת הקוסמים עצרה הפצת סרט ב-V.O.D

הסרטון "אל טבעי" חושף כיצד מבצעים פעלולים שיש הטוענים כי הם מבצעים אותם באמצעות כוחות על טבעיים. אגודת הקוסמים התנגדה - והסרטון הורד משירות ה-V.O.D של הוט

 

הוט וסלקום נאלצו להוריד סרטון החושף את האמת שמאחורי הקסמים המתיימרים להיות על טבעיים. מדובר בסרטון "אל טבעי" שעלה לזמן קצר בשירות ה-V.O.D של הוט והיה אמור להיות מופץ ברשת סלקום. הסרטון עדיין ניתן להורדה ברשת אורנג'.

 

זה סרטון שהופק במטרה לשבור כמה מיתוסים בנוגע לכוחות על טבעיים ומדגים חלק מן השיטות היותר פופולאריות לעשיית פעלולים "מיסטיים". מהצפייה בו ניתן ללמוד שיטות שונות לכיפוף כפיות, כיפוף מסמר, עצירת שעון, העלמת מטבע ועוד.

 

הסרט נוצר ע"י קבוצת אנשים הקשורים לתעשיית הבידור והקסמים אשר מסרבים להזדהות ומטרתם היא "לא לתת יד לשרלטנות ואחיזת העיניים בנוגע לכוחות מיסטיים". הם החליטו ליצור את הסרטון במחאה על התופעה שעורר אורי גלר: הצגת קסמים כסוג של כוחות. פני המשתתפים ב"אל טבעי" טושטשו וקולם עוות כדי למנוע את זיהויים.

 

באתר שיתוף הוידיאו Flix  ניתן לצפות בסרטונים במלואם.

 

דליה פלד, יושבת ראש אגודת הקוסמים: "אנו שמחים על לקיחת האחריות. לא איימנו בתביעה, אבל אם לא יורידו יהיו ודאי תביעות של בעלי הזכויות על הקסמים שאנשים פיתחו ורשמו עליהם פטנט. אורנג' לא הורידו את התכנים כי לא פנינו אליהם אבל נפנה גם לאורנג' בזמן הקרוב. אנו מתנגדים לכל חשיפה של קסמים לצורך חשיפה. האגודה מבחינה בין חשיפה לצורך חשיפה לבין לימוד קסמים. יש הבדל בין מישהו שקונה ערכה ומתאמן עליה בבית לבין מישהו שחושף קסמים לשם עשיית עוד כמה גרושים ומקלקל לנו את המקצוע ועוד עושה את זה בצורה מאוד גרועה. אנחנו כאגודת קוסמים ניאלץ להפסיק את הפעילות שלנו למען הקהילה אם המצב הזה יימשך. חוץ מזה, שקסם זה 20% מהאפקט עצמו ו-80% זה המופע של אמן הקסמים".  

 

מיכל שרייבר, מנכ"ל "פופקורן בוקס", החברה האחראית על הפצת הסרטון, מוסרת: "באגודת הקוסמים לא אהבו את תוכן הסרטון והם לא היו מעוניינים שיישאר באוויר. אנחנו לא אלה שהורדנו את התכנים אלא הגוף שאחראי רק על ההפצה הדיגיטלית של התוכן. אין שם חשיפת קסמים בכוח, אלא נחשפים שם דברים כמו כיפוף כפיות והדלקת נורה בכוח המחשבה, שאנשים טוענים שיש צורך בכוחות מיוחדים כדי לעשות אותם".

 

מהוט נמסר בתגובה: "קיבלנו את פניית אגודת הקוסמים והתוכן ירד". מסלקום נמסר: "כאשר קיבלה סלקום את פניית איגוד הקוסמים, נעתרה לבקשה והסירה את התוכן המדובר".


פורסם לראשונה 18/01/2007 15:46

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים