שתף קטע נבחר

סקירה: טלפון LG 8300 ברשת פלאפון - מיושן

המכשיר ברשת פלאפון מאובזר בנדיבות ותומך במוזיקה ווידאו, אבל בהשוואה למכשירים הקיימים היום הוא גדול, מגושם, משעמם ומיושן

‬קצת מביך לכתוב על ‭LG 8300‬ בתקופה שבה אפל מכריזה על ה־iPhone היפהפה שלה, וחברות כמו סמסונג ומוטורולה מתחרות על הלהיט המעוצב הדקיק הבא. ה־LG שלנו נוחת כאן כמו אורח מוזר ומסורבל משנות ה־‭- 90‬ בלתי מעודכן בעליל.

 

ליבנו ליבנו על פלאפון, שטכנולוגיית הרשת שלה, ‭,CDMA‬ ממשיכה לצמצם את קשת המכשירים שהיא מסוגלת להציע, בעולם שהעיצוב הולך והופך בו למרכיב מרכזי. גם אם הטלפון הזה הוא כליל השלמות מבחינת ביצועיו - והוא לא, לגמרי לא – מי עוד מוכן היום להיסחב עם מכשיר מגושם השוקל 110 גרם, בעל אנטנה חיצונית וממשק משעמם?

 

מאובזר בנדיבות

האבזור נדיב: דור שלישי עם גלישה מהירה, צג מצוין ‭262)‬ אלף גוונים‭,(‬ נגן מוזיקה ווידיאו, רמקול מובנה חזק, מצלמת ‭1.3‬ מגה־פיקסל (מאוד בינונית‭,(‬ זיכרון של 20 מגהבייט, ובנוסף כרטיס זיכרון של 128 מגהבייט (לערכה מצורף גם מתאם דיסק און קי להעברת הקבצים ישירות למחשב‭.(‬ וכמובן, Bluetooth, טייפ פנימי ואפילו AGPS לניווט לווייני (בתשלום‭.(‬

 

גם הצג החיצוני של המכשיר גדול, בהיר וצבעוני, ומתחתיו כפתורים חיצוניים לנגן המדיה, מה שמאפשר שליטה נוחה בנגן גם כשהטלפון סגור.

 

איפה הדואר האלקטרוני?

אמרנו Bluetooth? לא ממש. זהו Bluetooth מעוקר, שניתן אמנם להשתמש בעזרתו באוזניות אלחוטיות, אפילו סטריאופונית, אבל לא להעביר קבצים למחשב או למכשיר אחר. כתבנו נגן מוזיקה - אבל מיד נסייג: למרות שבפרסומות הוא הוצג כאשף מוזיקה, תשכחו מרשימות השמעה, או אפילו מהאזנה לשירים במקביל לפעולות כמו קבלת ‭.SMS‬ ותשכחו גם מפורמט WMA הפופולרי.

 

רגע, ומה עם יישום דואר אלקטרוני, שהפך לרכיב מובנה אופציונלי כמעט בכל סלולרי שמופיע כיום על פני הגלובוס? חיפשנו אותו בשבילכם - הרמנו שטיחים, דחפנו ספות - גם ביישומים שמציעה פלאפון להורדה בתשלום. נאדה. הוא לא קיים במכשיר. 

 

זאת ועוד: שמונה לחצני קיצור־דרך עומדים ב־8300 לרשות המטלפן. כמה נחמד. רק שאף אחד מהם לא ניתן להתאמה אישית, כולם צרובים מראש.

 

שלושה מובילים לפורטלי ה־WAP וה־‭G3‬ השונים של פלאפון, אחד לשירות הניווט שלה, וקיצור הדרך השימושי ביותר, לשליחת הודעת ‭,SMS‬ מחייב חמש לחיצות עד תחילת הכתיבה (טיפ שלא תמצאו בשום מקום: לחיצה ממושכת תקצר את זה לשלוש בלבד‭.(‬

 

כן, כולנו נתרגל בסוף - לכל דבר מתרגלים - אבל קודם נצא מדעתנו. זכותה של פלאפון למרר את חיי לקוחותיה כדי לייצר לעצמה הכנסות בכוח, אבל גם ללקוחות יש זכויות.

 

בכלל, מגיירי ה־‭LG 8300‬ ניחנו בחוש הומור לא קטן. אם עם ישראל רגיל לכך שהסמן, בזמן הכתיבה, מתייצב תמיד משמאל לאות שהוקלדה - ב־8300 הוא קודם משתהה שנייה־שתיים מימין, ורק אחר־כך קופץ לשמאל.

 

ומה משמעותה של הפקודה "עב׳" במסך ה־‭?SMS‬ "עבור"? "עבדנו עליכם"? לא: עברית. ואפרופו עבודה, שימו לב לאייקון הקטן המתלווה לתגית עסקים בספר הטלפונים - ספל קפה. מישהו רומז פה משהו למישהו?  יש עוד, אבל את העיקרון בטח הבנתם.

 

מחיר: ‭59.90‬ שקל לחודש, ל־36 חודשים (2,156.40 שקלים)

ציון:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים