שתף קטע נבחר

יוקם חדר מיון ממוגן בביה"ח ברזילי באשקלון

שר האוצר הבטיח לדאוג אישית למיגון חדר המיון בבית החולים בעיר הסובלת גם היא מרקטות הקסאם. עלות המיגון כ-140 מיליון שקלים. בבית החולים פחות אופטימיים: "עד שלא נראה את זה קורה לא נאמין"

מיגון בבית החולים באשקלון. חדר מיון ממוגן, שעלותו כ-140 מיליון שקלים, יוקם בבית החולים "ברזילי". כך הבטיח אתמול (א') שר האוצר אברהם הירשזון בפגישה שערך עם מנהל בית החולים, ד"ר שמעון שרף, וח"כ אבשלום וילן (מרצ). בנוסף הבטיח הירשזון כי הוא ידאג אישית לכך שהבנייה תתחיל בהקדם. תקציב הבנייה יגיע מכספי תרומות שגוייסו בבית החולים ומתקציב מיוחד שהיקצה הקבינט. ממשרד האוצר אישרו את הדברים ואמרו כי עתה נשאר לקבוע את דרכי המימון.

 

חמושים פלסטינים החלו לשגר בתקופה האחרונה רקטות קסאם גם לעבר אשקלון, כמה רקטות פגעו במרכז העיר. לפני שלושה חודשים העלה פיקוד העורף רעיון להציב שולחנות ממוגנים מבטון בכיתות הלימוד בבתי הספר בעיר. עכשיו הובטח למגן גם את בית החולים "ברזילי" הנמצא פחות מעשרה קילומטרים מגבול רצועת עזה.

   

ח"כ וילן, שיזם את המפגש, אמר כי העברת הכספים למיגון בית החולים תעשה במסגרת החלטת הקבינט לחיזוק חיפה והצפון, לפיה יועברו 400 מיליון שקל לבתי החולים בצפון הארץ ולבית החולים "ברזילי", בעקבות המלחמה בלבנון וירי רקטות הקסאם מרצועת עזה לעבר אשקלון, שדרות ויישובי הנגב המערבי. "כולנו יודעים איך נראים חדרי המיון בבתי החולים תל-השומר ואיכילוב", אמר ח"כ וילן, "הגיע הזמן שגם באשקלון המופגזת יהיה חדר מיון כמו שצריך, זה לא לוקסוס, זה הכרח. אני מקווה שלא רק יפזרו הבטחות ונראה את המהלך הזה קורה תוך זמן קצר".

  

בשנה האחרונה התריע ד"ר שרף פעמים רבות על כך שנפגעי קסאם שמגיעים לבית החולים "ברזילי" עלולים להיפגע פעם נוספת, בשל היעדר מיגון בבית החולים עצמו. בבית החולים ביקשו להקים חדר מיון ממוגן, בדומה לזה שבבית החולים בנהריה שממוגן כולו. ד"ר שרף אמר בעקבות הבטחת שר האוצר: "השר הירשזון הבטיח שידאג שהדברים יסגרו עד שלא נראה את זה קורה לא נאמין".


פורסם לראשונה 21/01/2007 22:28

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם באשקלון. יכול לפגוע בביה"ח
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
הירשזון. יידאג אישית
צילום: גיל יוחנן
צילום: גבי מנשה
ח"כ וילן. מדובר בהכרח
צילום: גבי מנשה
מומלצים