שתף קטע נבחר

התביעה בקנדה: החוואי הודה ב-49 מעשי רצח

התביעה במשפטו של רוברט וויליאם פיקטון, מגדל חזירים הנאשם ברצח ברוטאלי של 26 נשים במהלך שנות התשעים, מסרה שהתוודה בפני שוטר סמוי שהושתל בתאו, על כך שרצח 23 נשים נוספות ואף התכוון לרצוח את האישה החמישים. "חפרתי לעצמי את הקבר בהיותי רשלן", צוטט פיקטון כאומר בבית המשפט. הסניגור: הוא לא מעורב במעשים

הפרקליטות הקנדית הודיעה אמש (יום ב') לבית משפט בעיר ונקובר כי רוברט וויליאם פיקטון, בעל חוות חזירים הנאשם ברצח עשרות נשים במה שנחשב למשפט הרצח הגדול ביותר בתולדות קנדה, הודה ב-49 מקרי רצח ובכוונה לרצוח אישה נוספת על מנת להגיע ל-50. 

 

התובעת, דריל פרבט, מסרה לדיון כי פיקטון אמר לחוקריו וכן לשוטר סמוי שהושתל בתאו כי רצח 49 נשים. "חפרתי לעצמי את הקבר משום שהייתי רשלן", צוטט פיקטון על ידי הפרקליטה. לדבריה, הנאשם רואה עצמו כרוצח המונים וכראוי להוצאה להורג.

 

פיקטון, בן 56, מואשם ב-26 מעשי רצח מדרגה ראשונה במהלך שנות התשעים, אך יועמד בתחילה לדין על רצח שש נשים בלבד. שופט בית המשפט העליון במחוז וויליאמס החליט כי יתר האישומים נגד פיקטון יידונו במשפט נפרד, כדי לא להעמיס על חבר המושבעים. רשמית, כופר פיקטון באישומים נגדו.

 

על פי כתב האישום, נהג פיקטון לפתות בעיקר פרוצות ונרקומניות משכונה ענייה בוונקובר, להגיע איתן לחוותו מחוץ לעיר, למסיבות פרועות עתירות אלכוהול וסמים, שם רצח אותן. לאחר מעצרו בפברואר 2002, פרסמו רשויות הבריאות המקומיות אזהרה לשכניו של פיקטון, שרכשו בשר חזירים מחוותו. באזהרות הובע חשש שהבשר כולל גם חלקי גופות של קורבנותיו. חבר המושבעים כבר קיבל אזהרה מהשופט, כי העדות שמצפה להם מזכירה "סרט אימה".

 

התובעת הוסיפה ואמרה בדיון כי פיקטון רצח את קורבנותיו וביתר אותן. לדבריה, כאיש משק מנוסה היה לפיקטון את הציוד והידע כיצד להעלים את מרבית הסימנים למעשיו. למרות זאת, כשביקרה המשטרה בחוותו של פיקטון לפני כחמש שנים נמצאו שני שלדים בדלי שהוחבא במקפיא בביתו. התובעת סיפרה כי על שני השלדים גם נמצאו סימני ירי.

 

החיפושים בחוותו של פיקטון נערכו לאחר ששלטונות המחוז השקיעו כ-61 מיליון דולרים בחיפושים במקום והצליחו לאתר סימני DNA של כמה מהנעדרות.

 

עורך דינו של פיקטון, פיטר ריצ'י, אמר לחבר המושבעים כי מרשו לא נושא באחריות למעשי הרצח או למעורבות בהם, אך לא התייחס לטענת התביעה לפיה פיקטון כבר הודה. עם תחילת שמיעת העדויות פרצו כמה מקרוביהם של הקורבנות בבכי ועזבו את האולם.

 

במהלך משפטו של פיקטון צפויה התביעה לזמן למשפט כ-240 עדים. אם יורשע פיקטון ביותר מ-14 מעשי רצח - הוא יהפוך לרוצח הסדרתי הנורא ביותר בהיסטוריה הקנדית. ב-1989 רצח הקנדי מארק לפין 14 נשים ביריות בבית הספר הפולי-טכני במונטריאול והתאבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד ברצח. רצה להגיע ל-50
צילום: איי פי
ריצ'י. לא התייחס להודאה
צילום: איי פי
מומלצים