שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה לאדווה בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: אדווה מרגישה אבודה ומחפשת את הדרך למסלול הבטוח. האם תמצא אותו מעבר לים? לאסתי פתרונים

כמה פרטים על אדווה

אדווה (32), היא בעלת תואר ראשון שעובדת במקום עבודה קבוע ומסביבה אנשים רבים. עם זאת, היא מרגישה בודדה. יחסיה עם הבוס אינם טובים והמשכורת שלה אינה מספקת אותה. גם העובדה ש"בשש שנים האחרונות אני מחליפה בני זוג כמו גרביים" אינה מסייעת לשכך את תחושת חוסר המנוחה שלה. אדווה מתלבטת אם לעזוב את הארץ או להתחיל הכל מחדש כאן. שאלתה המרכזית היא "האם יש לי עוד סיכוי לחזור לעצמי ולמצוא את הדרך שאיבדתי?".

 

מה אני רואה בשורות שלה

אדווה מעידה על עצמה שהיא מפוחדת ומיואשת ובכתב ידה אכן בולט חוסר המנוחה המדובר. השורות שלה גליות: חלק מהן עולה וחלק יורד. גם זווית הכתיבה משתנה: היא כותבת בזווית ימנית ובשמאלית במקביל. במיוחד בולטים אצלה החיבורים שבין האותיות, שחלקם ברורים וחלקם כאילו "באוויר". סימני כתב אלו מלמדים על חוסר מנוחה ועל סערת רגשות בה שרויה הכותבת. חשוב לציין שמצב אי המנוחה שלה הוא זמני. לא בולט כאן משבר נפשי עמוק אלא בעיקר בלבול ופחד. כרגע אדווה מרגישה כלואה: הרווח בין השורות והמילים קטן ויוצר תחושת מחנק. אך שימו לב, יש "פיצוי" שאדווה מספקת, היא משאירה מקום מימין ומשמאל לדף. לקראת סוף הכתיבה יש אפילו מרווחים בין המילים והשורות, מה שמלמד שלמרות תחושת הבלבול והכאוס, אדווה מסודרת מאוד.


כתב היד של אדווה. הרווח בין השורות והמילים קטן ויוצר תחושת מחנק 

 

שילוב תכונותיה ומענה לשאלתה

לאדווה יש כישורים רבים ושאיפות גדולות. היות שבמשך תקופת מה היא אינה מצליחה ליישם את השאיפות הללו, היא מרגישה שחרב עליה עולמה. לגבי עזיבת הארץ, לא רק שהדבר לא יעזור, אלא שהוא יבלום את ההתקדמות והשינוי שהיא תוכל לחוות אם תישאר כאן. תהליך ההסתגלות למקום מגורים חדש יגזול ממנה את שארית הכוחות שיש לה. אדווה מודעת למצבה הנפשי הירוד ומפחדת שמצב זה ימשיך ללוות אותה, ולכן היא עוצרת כל שינוי בחייה. כאן בדיוק צריכה לבוא נקודת המפנה. לאדווה יש יכולת חשיבה מגוונת ויצירתית, שאיפות וחלומות ועל פי כתב היד שלה בהחלט יש בה את היכולות לשנות את חייה. אל לה להיכנע לבלבול הזמני! היא יכולה לשנות עיסוק ומקום מגורים, אך עליה להישאר קרוב למה שהיא מכירה ויודעת כדי לשאוב כוחות וכדי שלא תצטרך להשקיע בשינויים חיצוניים כמו לימוד שפה חדשה, נורמות זרות וחברים אחרים. השינוי שלה צריך לבוא מתוכה ובסביבה שתהווה עבורה רשת ביטחון.

 

מה בשורות שלכם

העלאת אות אמצעית במילה כלפי מעלה, כמו בכתב ידה של אדווה, מלמדת על כך שלכותב יש שאיפות רבות. אם יש לכם אות כזו בכתב ידכם, בדקו האם יש לכם גם את היכולות לממש את שאיפותיכם, או שמא הן אינן תואמות את היכולות שלכם? התשובה תגיע מכתב ידכם. אם כתב ידכם מסודר ומאורגן למרות האות "העולה", והמרווחים בין המילים והשורות סבירים, הרי ששאיפותיכם מתאימות ליכולותיכם וככל שתחתרו לממשן, כן תרגישו שלמים וחיוניים יותר.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדי אדר
אסתי טל. הקשר בין שאיפות לאותיות שעולות
צילום: עדי אדר
לאשה בפייסבוק
מומלצים