שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  2006: 66,770 תאונות דרכים

  אם רציתם מספר מאיים של ממש, מפרסמת אותו הלמ"ס היום. השנה החולפת הייתה טובה יחסית בשני העשורים האחרונים? עדיין דיווחו בה על 183 תאונות דרכים עם נפגעים בכל יום בממוצע

  1,398 תאונות דרכים נרשמו על-ידי משטרת ישראל במהלך חודש דצמבר, האחרון של שנת 2006. 123 מהן הוגדרו כקשות, 39 מהן היו לקטלניות, בהן נהרגו 46 בני אדם. 2,707 נפגעים בסך הכל, 153 מהם פצועים קשה, נרשמו בתאונות אלה. כל זאת בשנה הנחשבת לטובה ביותר בשני העשורים האחרונים, מבחינת מספר ההרוגים בכביש לפחות.

   

   

  אבל הנתון המעניין יותר, הוא הרב-שנתי, זה החושף היום כי לא פחות מ-66,770 תאונות דרכים עם נפגעים דווחו במהלך השנה החולפת - ממוצע יומי מבהיל של 183 תאונות דרכים עם נפגעים בכל יום ויום. אם תרצו, יותר מתאונת דרכים עם נפגעים כל עשר דקות, במהלך השנה כולה. להזכירכם, בשנה הנחשבת למוצלחת ביותר ב-20 השנים האחרונות.

   

  בסך הכל מציגים נתוני המשטרה ירידה ניכרת כמעט בכל הקטגוריות. בהשוואה ל-2005, מציגה השנה החולפת ירידה של כ-7% במספר ההרוגים ובאופן טבעי, ירידה של 2% במספר התאונות הקטלניות. אלא שבאותה הודעה לעיתונות שמשחררת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נאמר כי נרשמה עלייה של אחוז במספר הכולל של תאונות ומספר הנפגעים.

   

   

  אז היכן בדיוק הסיבה למסיבה? העובדה כי מספר ההרוגים ירד, אינה מהווה קריטריון יחיד כמובן לרמת הבטיחות בכביש. מספר התאונות בכלל, מספר הפצועים הכללי, הוא-הוא המדד האמיתי. אלא שגם כאן, כפי שעלה מדיווחי אנשי משרד האוצר במאבקם עם הרוכבים, יש פער עצום בין הדיווח בפועל, לבין המציאות. זה לא סוד שמספר תאונות הדרכים, עם נפגעים ובוודאי ללא נפגעים, גבוה פי כמה מאלה עליהן מדווחת המשטרה. מקור מידע מדויק יותר, כמו דיווחי חברות הביטוח, אינו זמין דיו. לא לתקשורת, ובוודאי שלא לקובעי המדיניות. 

   

   

  הגיע הזמן להכניס בכך שינוי מתבקש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים הורנשטיין
  בתאונה הזו בלבד - שלושה הרוגים
  צילום: חיים הורנשטיין
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים