שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיוויד אירווינג: אושוויץ היה אטרקציה תיירותית

  בפעם הראשונה מאז שוחרר ממאסר לפני כחודש, שב ההיסטוריון הבריטי מכחיש השואה על עמדותיו בראיון לרשת חדשות איטלקית. "אין ספק שהנאצים הרגו מיליוני יהודים במהלך מלחמת העולם השנייה, אך אין כל הוכחה לכך שבאושוויץ הופעלו תאי גזים", אמר

  ההיסטוריון הבריטי מכחיש השואה, דיוויד אירווינג, אמר אמש (ד') בראיון לרשת חדשות איטלקית כי מחנה ההשמדה אושוויץ היווה "אטרקציה תיירותית" וכי אין כל הוכחה שבמקום הופעלו אי פעם תאי גזים. לדברי אירווינג, אין ספק כי במהלך מלחמת העולם השנייה הרגו הנאצים מיליוני יהודים, אך השמדתם לא בוצעה באושוויץ. "באושוויץ לא היו תאי גזים. אין כל הוכחה מספקת לכך", אמר. 

   

  זו הפעם הראשונה שאירווינג שב ונושא את משנתו מאז שוחרר מבית כלא באוסטריה בחודש שעבר, לאחר שריצה 13 חודשי מאסר מתוך שלוש שנים שנגזרו עליו בגין הכחשת שואה. אירווינג שוחרר לאחר שבית המשפט קיבל את ערעורו והמיר שני שליש מתקופת המאסר שנגזרה עליו למאסר על תנאי.

   

  בכלי התקשורת באוסטריה דווח כי השופט שקיבל את ערעורו של אירווינג, ארנסט מאורר, מזוהה עם מפלגת "החופש" של הלאומן ירג היידר. בעבר פסק מאורר לטובתו של היידר בתביעות דיבה שהגיש נגד עיתונאים ואקדמאים שהאשימו אותו בהצדקת הנאציזם. בשנת 2000 נבחר מאורר לשמש כנציג מפלגת "החופש" במועצת הפיקוח של רשות השידור האוסטרית ORF.

   

  בראיון לרשת "סקאיי" לאחר ההחלטה על שיחרורו - קרא אירווינג לחרם אקדמי על היסטוריונים גרמנים ואוסטרים עד אשר ממשלותיהם יפסיקו לכלוא היסטוריונים ומחה: "נכלאתי בשל דיעה שהבעתי לפני 17 שנים. אני חוזר לאנגליה. שלומי טוב, אך אני מצר על הסבל שנגרם למשפחתי". 

   

  אירווינג נעצר בנובמבר 2005, בעקבות הרצאות שנשא בווינה ובעיר לוּבֶן במהלכן חזר על עמדות שהביע בספר שפרסם ולפיהן השואה כלל לא התרחשה. הכחשת השואה היא עבירה על פי החוק הפלילי האוסטרי, שנושאת עימה עונש של עד 20 שנות מאסר.

   

  אירווינג, בן 67, חיבר למעלה מ-30 ספרים, בהם טען כי מימדי השואה היו קטנים מכפי שחושבים. הוא גם טען בעבר כי אין כל עדות לכך שהנאצים הוציאו לפועל את תוכנית "הפתרון הסופי". בהרצאה הראשונה שנשא באוסטריה, שנערכה בפני קהל של כ-300 מאזינים בעיר לובן, טען כי ליל הבדולח בשנת 1938 בוצע בידי "אלמונים" לבושים בבגדים של חברי ה-SA, שאנה פרנק לא יכולה היתה לכתוב את יומנה משום שהעט בו טענה שהשתמשה לא הומצא עדיין, ושהיטלר מעולם לא נתן את ההוראה להשמיד את היהודים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים