שתף קטע נבחר

מלחמת הפתולוגים: ממה נהרגה עביר?

עביר אל עראמין בת 10 נהרגה לפני שבוע ליד בית הספר שלה בכפר ענתא שמצפון לירושלים. בני משפחתה וארגון בצלם שכרו פתולוג שקבע כי עביר נהרגה מירי של כדור גומי. המשטרה בבדיקה משלה מצאה שהמוות לא בוצע מירי. וזה לא הפרט היחידי שאין עליו הסכמה בין הצדדים

הילדה עביר אל עראמין בת 10 נהרגה לפני שבוע מהישוב ענתא שמצפון לירושלים. מלבד העובדה הזאת, בני משפחתה של הילדה והמשטרה, לא מסכימים על שום פרט שמנסה לברר כיצד ארעה הטרגדיה.

 

אתמול (יום ה') פירסמה המשפחה, בסיוע ארגון "בצלם", דוח פתולוגי שקובע כי עביר נהרגה כירי של כדור גומי לעבר ראשה. במשטרת מחוז שומרון ויהודה (ש"י) מכחישים. לפי המשטרה, ניתוח שלאחר המוות קבע חד משמעית, כי הילדה לא נהרגה כתוצאה מירי. המשטרה עדיין חוקרת את נסיבות המוות, ומסרה כי רק בסיומה של החקירה תקבע מהי סיבת המוות של הילדה. 


מאמינים למשפחה. שלטים שנתלו עם תמונת הילדה (צילום: אקטיבסטילס)

הדו"ח הפתולוגי בוצע על-ידי פתולוג ששכרה המשפחה, ד"ר חן קוגל. לפי אותו הדו"ח, הילדה נפגעה מירי של כדור גומי. הדו"ח שלל את האפשרות שהילדה נפגעה מרימון הלם. ארגון "בצלם" ערך תחקיר משלו באזור התקרית. לפי העדויות של ארגון השמאל, לא היו הפרות סדר נרחבות באזור שבו נהרגה הילדה. גרסת המשטרה הפוכה. לפי גרסת משטרת מחוז ש"י, באזור ארעו הפרות סדר חמורות. למרות זאת, לפי אותה גרסה, לא נעשה שימוש בירי.

 

המשטרה חקרה השבוע ארבעה שוטרי משמר הגבול שהשתתפו בפיזור ההפגנות האלימות באותו אירוע. כאמור, במשטרה הודיעו כי החקירה בעיצומה וכי עדיין לא ברור מה גרם למותה של הילדה. אחת הגרסאות שנבדקות, היא האפשרות שהילדה נהרגה כתוצאה מאבנים שהתעופפו בזירת העימותים שם.

 

מות הילדה הוציא לשטח פעילי שמאל, בירושלים ובתל אביב. שם לא ממתינים להודעת המשטרה ומאמינים לגרסת הפלסטינים. בלילות האחרונים, תמונות של עביר הודבקו ברחבי הערים ולצידם הכיתוב "רוצחי עביר לדין" ו"עביר בת העשר נרצחה בשערי בית ספרה מירי מג"ב". בהודעה שפירסמו מדביקי המודעות, נאמר כי "כל מי שיראה את פרצופה המחייך של עביר מעל גבי הפוסטר יבין כי ה'אויב' הפלסטיני אינו חסר פנים". 


פורסם לראשונה 25/01/2007 23:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש פרצוף. מחאה בירושלים ובתל אביב
צילום: אקטיבסטילס www.activestills.org
מומלצים