שתף קטע נבחר

עדות: הרוצח הקנדי פשט את עורות קורבנותיו

בקלטת שהוצגה במשפטו של בעל חוות החזירים הנאשם ברצח 26 נשים, העיד שוטר כי אשה ראתה את הרוצח פושט את עורה של אחת מקורבנותיו, מבתר את גופתה ומאכיל בה את חזיריו. המשטרה: יש די ראיות כדי להכניסו לכלא לעולם

עדת ראייה ראתה את רוברט וויליאם פיקטון, בעל חוות החזירים הקנדי הנאשם ברצח 26 נשים, תולה את אחת מקורבנותיו על אנקול, פושט את עורה ומאכיל בחלקי גופתה את חזיריו. כך תועדו דבריהם של שוטרים קנדים בקלטת וידיאו שצולמה במהלך חקירת הרצח ושהוצגה היום (ה') בבית המשפט.

 

הקלטת, שבה צפו 12 חברי המושבעים ביומו הרביעי של המשפט, הוקלטה במהלך חקירתו לאחר שנעצר בשנת 2002 ובעת שהואשם רק בשני מקרי רצח. בסרטון נראה ראש צוות החקירה, דון אדם, טוען בפני פיקטון כי אשה ראתה אותו פושט את עורה של גופה במשחטה שלו וסחטה אותו בעקבות המקרה.

 

"היא סיפרה שנכנסה בעת שפשטת את עורה של צעירה שהייתה תלויה על וו", אמר אדם ודרש ממנו לגלות לו את כל האמת. פיקטון, בן ה-56, אישר רק כי נסחט. התובעים במשפט אמרו מוקדם יותר השבוע כי בכוונתם לזמן לעדות את עדת הראייה. בקלטת אמרו שוטרים קנדים כי בידיהם די ראיות, המבוססות על דגימות DNA ועדויות ראייה, כדי להבטיח שיבלה את שארית חייו מאחורי הסורגים. 

  

לטענת התביעה, פיקטון התוודה בפני קצין משטרה סמוי שהושתל בתאו בכלא כי רצח 49 נשים וכי התכוון להגיע גם ל-50 קורבנות. חוואי החזירים נאשם ב-26 מקרי רצח מדרגה ראשונה. מרבית קורבנותיו היו פרוצות ונרקומניות שנעלמו משכונה רדופת סמים בעיר ונקובר במהלך שנות ה-90. לפי כתב האישום, פיקטון פיתה את הנשים אל חוותו שמחוץ לעיר, שם נהג לערוך מסיבות עתירות אלכוהול וסמים.

 

לאחר מעצרו בפברואר 2002, פרסמו רשויות הבריאות המקומיות אזהרה לשכניו של פיקטון, שרכשו בשר חזירים מחוותו. באזהרות הובע חשש שהבשר כולל גם חלקי גופות של קורבנותיו. חבר המושבעים הוזהר מהשופט בתחילת המשפט, כי העדויות שמצפות להם מזכירות "סרט אימה".

 

במשפט הנוכחי נאשם פיקטון ברצח שש נשים בלבד. במשפט נפרד שייערך בעתיד, מואשם פיקטון בשאר 20 מקרי הרצח. אם יורשע פיקטון ביותר מ-14 מעשי רצח - הוא יהפוך לרוצח הסדרתי הנורא ביותר בהיסטוריה הקנדית. ב-1989 רצח הקנדי מארק לפין 14 נשים ביריות בבית הספר הפוליטכני במונטריאול והתאבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיקטון. "פשט עורות, האכיל חזירים"
צילום: איי פי
מומלצים