שתף קטע נבחר

חיפה: אלמונים גנבו פינצ'ר מחולה לב

חייו של ארמונד בן-דוד, חיפאי בן 60, השתנו לטובה לפני שנה וחצי כשקיבל במתנה לאחר ניתוח לב את "בוני", גור פינצ'ר ננסי ושובב. בין השניים התפתחה חברות עמוקה, אך לפני מספר ימים פרצו אלמונים לדירתו הצנועה של בן-דוד בנווה שאנן וגנבו את כלבו האהוב

לפני שנה וחצי אושפז ארמונד בן-דוד, בן 60 מחיפה, בבית החולים עקב בעיות לב. לאחר ששב לביתו, המתינה לו מתנה שובבה עם זנב: גור פינצ'ר קטן בן שבוע ימים. הגור הובא כמתנת עידוד מבתו של בן-דוד, בתקווה שהדבר יעודד את מצב רוחו השפוף של אביה, שהתאושש מצינתור.

 

"זה היה הכלב הראשון שלי שבתי קנתה לי לאחר שהייתי בתקופה לא קלה בחיי, קראתי לו "בוני" וגידלנו אותו לאט לאט", אומר בן דוד ל-ynet. "בוני הוא כלב עם משמעת טובה, ישן איתי במיטה, אני יוצא איתו הרבה לטיולים והוא שובב לא קטן. תמיד משחק עם כדורים ואני מקפיד להעניק לו שעה שעתיים ביום למשחקים כדי שיהיה שמח".

 

בוני, פינצ'ר ננסי בן שנה וחצי, מושך תשומת לב בשכונה ולדברי בתו של ארמונד, מיטל בן-דוד, בת 28, "כל פעם שאני יוצאת איתו לטיול בחוץ, אין אחד שלא נדלק עליו. בוני הוא כלב ננסי וגזעי. מי שגר באיזור הדר פשוט משתגע עליו".

 


 

כלב שובב וחברותי. בוני מתפנק במיטה (צילום: מיטל בן-דוד)

 

בן-דוד גר לבדו בדירת חדר וחצי צנועה באיזור נווה שאנן בחיפה. עקב מצבו הבריאותי הוא נתמך מקצבת ביטוח לאומי. כשיצא לקניות בשוק ביום רביעי האחרון, הוא נעדר מהבית פחות משעה. כשחזר, נחרד לגלות כי בוני נעלם. "הייתי בהלם. הדלת היתה פתוחה ובוני לא היה בבית. הפורצים נכנסו דרך החלון, הפכו את הבית, גנבו לי כמה תכשיטים ואת בוני שלי", סיפר בן-דוד בכאב. "הם פתחו את הדלת  וברחו החוצה".

 

האם ייתכן שבוני המפוחד ברח בכוחות עצמו מהדירה לאחר שהגנבים הסתלקו? בן-דוד שולל זאת בתוקף. "בוני הוא לא כלב עצמאי, אנחנו תמיד יוצאים איתו כשהוא קשור ברצועה ולא היה לו ביטחון להסתובב לבד בחדר המדרגות, גם כשהיינו משחררים אותו באיזור הבית ובכניסה, הוא פשוט היה מחכה לנו שנבוא איתו", מוסיף בן-דוד. "זה לא כלב ששותק, הוא נובח הרבה במיוחד כשיש אנשים זרים שמגיעים אלינו הביתה או בסביבה. רק אחרי שהתחלנו לחפש אחריו גילינו שהגנבים פרצו לעוד בית בשכונה ואחד השכנים העיד שראה אותם עם הכלב בידיים".

 

לאחר שבן-דוד הגיש תלונה במשטרה, בתו לא אמרה נואש ומאז אירוע הגניבה, היא השקיעה את זמנה בהצבת מודעות באיזור, בתקווה כי תושבים מקומיים יעזרו לה לאתר את כלבה האהוב. "השוטרים שהיו כאן חושבים שנרקומנים פרצו לדירה, גנבו את הכלב בשביל כסף קל לסמים וקשה להם להאמין שהוא ברח לבדו", אומרת מיטל. "אני לא מבינה איך אנשים יכולים להיות כל כך רשעים ולגנוב מאבא שלי, שגר לבדו בבית, את הדבר היחיד ששינה את חייו לטובה. בוני ממלא את החיים שלו באושר ומקנה לאבי ביטחון רב בבית ובסביבתו. אבי סובל מאוד כרגע וקשה לו עם האובדן. אני חוששת שזה ישפיע בסופו של דבר על מצבו הבריאותי".

 

בן-דוד מתקשה להשלים עם היעלמותו של בוני. "אני מתגעגע אליו. רק מי שמגדל כלב יודע שהוא ממש בן משפחה ובן משפחה לא עוזבים". במידה ויש לכם מידע כלשהו על בוני הפינצ'ר, ניתן ליצור קשר עם מיטל בן-דוד בטל': 052-8054809 או בדוא"ל: metalb@012.net.il

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוני בימים טובים יותר
צילום: מיטל בן דוד
מומלצים