שתף קטע נבחר

ליברמן בצפון: לקחי המלחמה לא מגיעים לשטח

במהלך סיור של חברי ישראל ביתנו במוצבי צה"ל בצפון, טען השר לעניינים אסטרטגיים כי "המסקנות מהמלחמה האחרונה לא הגיעו לרמת השטח ולמפקדים". השר פרץ: "אמירותיו של השר אביגדור ליברמן פוגעות בצה"ל ומפקדיו ובמורל הלאומי של ישראל"

השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, סייר הבוקר (ו') יחד עם אנשי סיעתו במוצבי צה"ל בצפון ותקף את התנהלות הצבא בשטח. "ההתרשמות שלי היא שהמסקנות והלקחים מהמלחמה האחרונה לא הגיעו לרמת השטח ולמפקדים", אמר. "ראשי המדינה עסוקים בוועדת וינוגרד ולא בדרך לפעול למען יישום כל המסקנות מחמישים הדו"חות של הוועדות השונות".

 

זמן קצר לאחר פרסום הדברים הגיב שר הביטחון, עמיר פרץ, לדבריו של ליברמן. "אמירותיו של השר אביגדור ליברמן פוגעות בצה"ל ומפקדיו ובמורל הלאומי של ישראל", אמר השר. "מערכת הביטחון וצה"ל נכנסו לתוכנית עבודה מקיפה המיישמת את הלקחים כבר ב-2007 ומוטב שליברמן לא יגרום נזקים בעניינים שאין לו נגיעה אליהם".

 

אתמול הגיעו לפגישה עם ליברמן קבוצת ראשי רשויות מהגליל העליון, שהעלו בפניו תלונות רבות על העיכוב בסיוע הממשלתי, ועל מחסור במקלטים ובאמצעי מיגון לתושבים.

 

בראשית סיורו הבוקר הגיע ליברמן לכפר רג'ר, שכשני שליש מתושביו מתגוררים בחלקו הצפוני, הנמצא כעת בדיון על העברתו לשליטת האו"ם. "סוגיית הכפר רג'ר היא תוצאה של היעדר החלטיות בממשלת ישראל. תושבי הכפר צריכים להחליט תוך שנה האם לעבור להתגורר בישראל מעבר לקו הבינלאומי, או להישאר היכן שהם נמצאים היום - לעבור לשליטת לבנון ולאבד את אזרחותם.

 

"כרגע המצב בשטח הוא של פירצה הקוראת לגנב, וזה מתבטא בהברחות של סמים ואמצעי לחימה. יש כאן הפקרות מוחלטת, ואת הנושאים האלה אנחנו נעלה לדיון בהקדם בממשלה, בקבינט המדיני-ביטחוני ובוועדות הכנסת השונות".

 

במהלך הסיור קיבלו אנשי ישראל ביתנו הסבר על המוצבים הסמוכים לגבול סוריה, ובהקשר זה התייחס ליברמן לאיתותי השלום של בשאר אסד. "אנחנו צריכים להחליף את הדיסקט שלפיו שלום יכול להתממש רק תמורת החזרת שטחים - זה עיקרון שנכשל. מאז 1977 החזרנו שטח שגדול פי 4 מישראל והתוצאה היא שכיום יש לנו פחות ביטחון".

 

ליברמן אף התייחס למהומות שמעודד חיזבאללה באזור בירות. לדבריו, המצב נפיץ ולא יציב, ובמקרים מסוימים עלול גם להשפיע על ישראל. "כפי שאמרתי עוד במהלך הלחימה, ישראל חייבת להיות ערוכה לכל תרחיש. אנו לא יודעים מתי הר הגעש יתפרץ ובאיזו עוצמה", אמר ליברמן.

 

"אנחנו עוקבים אחרי המצב ואין בכוונתנו להתערב בו. אין ספק כי ישנה הכוונה מדמשק - כאשר חאלד משעל והג'יהאד פועלים מלב סוריה, ברור לכולנו שמדובר במדינה שלא רוצה שלום, אלא פועלת כמדינת טרור".


פורסם לראשונה 26/01/2007 12:10

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן בצפון. עוקבים אחרי סוריה
צילום: עידו בקר
מומלצים