שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קבלו את היורש: ליאור סושרד
  זכה ב-52% מקולות המצביעים בתוכנית הגמר של "אורי גלר מחפש את היורש". "עברתי כאן שלושה חודשים שהיו אולי הכי מרתקים בחיים שלי", אמר גלר עם סיום התוכנית
  ליאור סושרד, בן 25 מחיפה, הוא "היורש" של אורי גלר - כך הוכרז הערב (שבת) בתוכנית הגמר של "אורי גלר מחפש את היורש" ששודרה בערוץ 2. מי שהכתירו אותו היו הצופים בבית, הקהל באולפן, אריה עמית ומספר שופטות אורחות, כמו גם מספר מוקדי שיפוט בתחנות שידור ברחבי העולם. בין המדינות שסייעו בבחירה ניתן למנות את צרפת, פינלנד, אסטוניה, סין והודו. לאחר שקלול התוצאות הוכרז שליאור סושרד הוא הזוכה בירושה לאחר שהותיר את מתחריו הרחק מאחור עם 52% מקולות המצביעים. אמיר לוסטיג, המתמודד שהוביל בניקוד לאורך כל הערב קיבל רק 23% מסך הקולות. התוצאה הזאת הציבה אותו במקום השלישי. 25% מהקולות הוענקו לאהוד שגב שהגיע למקום השני.

   

  אורחות התוכנית הערב היו מרגלית צנעני, אנסטסיה מיכאלי, מיטל דוהן ועדי נוימן. לכל אחת מהן ניתנה אפשרות להעניק אלף נקודות למשתתף שלדעתן ראוי לזכייה בתואר האצולה המחייב. גם אריה עמית חילק 5,000 נקודות בין שלושת המשתתפים, והוכיח כושר ניבוי שאינו נופל משל המתמודדים כשקבע שסושרד הוא הזוכה שלו.

   

  חלק ניכר מהתוכנית הוקדש לשידור מנקודות השיפוט ברחבי העולם שבסגנון אירוויזיון (אוריוויזיון?) נקראו לתת ידן בבחירת היורש של הפרסונה הבינלאומית. ביוון ובלאס וגאס בחרו באהוד שגב ל"יורש". השבדים והסינים הצביעו על ליאור סושרד כאורי גלר הבא ומגיש החדשות של אל ג'זירה באנגלית, ריז קאן, הכתיר את אמיר לוסטיג כמנצח. גם סר דיוויד פרוסט, המראיין הבריטי הנודע, קבע שלוסטיג הוא המתאים ביותר לתפקיד אולם סייג את בחירתו בהכרזה שאורי גלר החדש יהיה תמיד אורי גלר בעצמו. לוסטיג, כאמור, הוביל לאורך רוב התוכנית אבל את הקרב הכריעו הצופים בבית שהיטו את הכף וקבעו כי סושרד הוא היורש שלהם.

   

  מופעי הסיום שהוצגו בתוכנית הגמר היו אמורים להיות המרשימים ביותר שבוצעו בתוכנית עד כה, אבל נראה שלאורך העונה תירגלו המתמודדים מופעים טובים מאלה ושאקט הסיום של שלושת הטוענים לכתר לא היה מזכה אף אחד מהמבצעים בפרס כפית הזהב.

   

  אמיר לוסטיג הפך בגמר הגדול לסמוראי ולפאקיר באבחת מופע אחד. לוסטיג תכנן להניח תפוח על ראש מתנדב מהקהל ולחצות את הפרי באמצעות חרב כשעיניו קשורות, כל זאת בעת שהוא עומד על זכוכיות. אבל מועצת הרשות השנייה הטילה וטו על ביצוע התרגיל מחשש לסיכון חיי אדם ולהעברת מסר שלילי לצופים הצעירים. לכן במקום חיי אדם הוא סיכן רשימת מכולת. המתנדב האנושי הוחלף בשקית חלב ולוסטיג הצליח לרטש את התפוח בלי לקרוע את השקית – שואו שלא היווה את פסגת ביצועיו בתוכנית.  

   

  אהוד שגב, הרוחני מבין המתקוטטים על הירושה, ביצע את טריק הסיום שלו באווירת סיאנס. שגב הצליח להזיז כוס בלי לגעת בה ולהניף את השולחן עליו הונחה באותו אופן, וגרם בכך לבהלה קלה בקרב חבורה של אנשים שישבו סביבו.

   

  הזוכה ליאור סושרד הלך על מופע בניחוח עתידני. סושרד שוחח עם "דמותו מהעתיד" שהופיעה על מסך טלוויזיה גדול. מרגול ומיטל דוהן שלקחו חלק במופע נדרשו לבחור בחפץ ובתמונה וסושרד הנוסע בזמן הצליח לנחש את בחירותיהן. יתכן שהחיוך הרחב של "סושרד העתידי" לא מש מפניו כיוון ש"ניבא" את בחירתו הממשמשת ובאה.

   

  רגע לפני שהוכרז היורש נתבקש אורי גלר לעטוף את סיומו של מסע הבחירה הזה במילות סיכום ואלה הן: "עברתי כאן שלושה חודשים שהיו אולי הכי מרתקים בחיים שלי. מאז ומתמיד ידעתי שישראל היא המקום הנכון לעשות את התוכנית הזאת בפעם הראשונה ולמרות כל הביקורות קיבלתי כאן כל כך הרבה פרגון ואהבה מהציבור ובעיקר מהנוער. אני גאה בעניין שיצרה התוכנית ברחבי העולם", אמר ו"שידר" לצופים ציור של תרנגול בתלת מימד. בסיום התשדורת גלר בירך את הטריו: "לשלושתכם יש משהו מאורי גלר. אתה אמיר, יש לך כוח של מנהיג, יש לך אישיות חזקה והופעה מדהימה. אהוד, אתה אפוף מסתורין ומיסטיקה. לך ליאור - יש המון כריזמה ומגנטיות".

   

  יורש העצר סושרד יזכה בין היתר למופע משלו במקאו וכן בארבעה כרטיסי טיסה לשם עריכת סיבוב הופעות ברחבי העולם.

    

  אגודת הקוסמים הישראלית שתמכה בתוכנית לאורך רוב ימי קיומה, החליטה מצידה להתנער מאורי גלר. בכינוס חירום שארגנה השבוע התקבלה החלטה לגנות באופן חריף את הצהרותיו של גלר שהינו בעל כוחות על טבעיים. יש לציין כי כל שלושת הפיינליסטים בתוכנית חברים באגודת הקוסמים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  הזוכה ליאור סושרד
  צילום: ערוץ 2
  צילום: ערוץ 2
  אורי גלר. גאה בעניין שיצרה התוכנית ברחבי העולם
  צילום: ערוץ 2
  7 לילות
  מומלצים