שתף קטע נבחר

ליברמן: אין לי בעיה עם שר ערבי, יש לי עם פרץ

יו"ר ישראל ביתנו התנגד בממשלה למינוי מג'אדלה לתפקיד שר. בשיחה עם ynet הוא מסביר למה: "מינוי מג'אדלה אינו ענייני ונועד לשרת מטרות פוליטיות של שר הביטחון". גילה כי בהמשך לא יתנגד למינויו כשר המדע - "אם שר התמנה אי אפשר להטיל עליו מגבלות"

השר אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) היה הבוקר (יום א') השר היחיד שהתנגד בממשלה למינוי ח"כ ראלב מג'אדלה כשר. המינוי אושר ברוב גדול ומקורבי פרץ האשימו את ליברמן "בהצבעה גזענית". בשיחה עם ynet מחה ליברמן מכל וכל על הטענות להצבעה גזענית בממשלה. "אלה שטויות ואני לא רוצה לעסוק בשטויות", אמר ליברמן.

   

ליברמן ביקש להדגיש: "אין לי שום בעיה עם שר ערבי אבל אני לא צריך לעזור לעמיר פרץ בפריימריס. יש לי בעיה עם הדרך והעיתוי. לי אין סיבה לתמוך במג'אדלה מכיוון שהוא אישית הצביע נגדי ונגד כניסת ישראל ביתנו לקואליציה".

  

עם זאת הבהיר השר ליברמן שלא יתנגד למינוי של מג'אדלה לשר המדע במדינת ישראל: "כאמור אין לי בעיה עם שר ערבי ואם שר התמנה כבר אי אפשר להטיל עליו מגבלות כאלה ואחרות. הסיפור שלי עם מינוי מג'אדלה הוא ענייני, אף פעם לא הייתי פופוליסט. עקרונית, המינוי שלו אינו ענייני ונועד לשרת מטרות פוליטיות של שר הביטחון פרץ. פרץ אינו ראוי להיות שר הביטחון. אני אומר את זה בגלוי, אין לי מה להסתיר והתרגילים הפוליטיים שלו נועדו לשרת רק אותו, אינם נועדו לשרת את המדינה".

 

יו"ר העבודה, השר עמיר פרץ, אמר בעקבות המינוי: "אני רואה בזה צעד היסטורי חשוב לטובת השוויון וקידום השלום באיזור. שאלת התיק של ח"כ מג'אדלה תבוא לידי פתרון בקרוב, בדיונים שיתקיימו בין ראש הממשלה וביני".

 

יושב ראש סיעת העבודה, חבר הכנסת יורם מרציאנו, בירך על החלטת הממשלה לאשר את מינויו מג'אדלה לשר ואמר: "זה מהלך היסטורי שיקדם את השותפות והאחווה בין יהודים לערבים במדינת ישראל. המינוי הוא תשובה מוחצת להתבטאויותיהם הגזעניות של אביגדור ליברמן וחברי סיעת ישראל ביתנו בשבועות האחרונים".

 

על-פי חברתו למפלגה, ח"כ נדיה חילו, "היום התקדמנו צעד נוסף לקראת שילוב ושוויון האוכלוסיה הערבית. נקווה שתוך שבועיים תתממש הבטחתו של ראש הממשלה. ראלב הוא חבר כנסת מוכשר שמגיע לו בזכות לקבל תיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. אני ענייני
צילום: חגי אהרון
צילום: ניב קלדרון
פרץ. בירך
צילום: ניב קלדרון
מומלצים