שתף קטע נבחר

פרויקט בית משפט ללא נייר יוצא לדרך

מסקר שערכה ועדת המחשוב באמצעות מכון דחף של מינה צמח עולה כי 97 אחוז מעורכי הדין בארץ עובדים באמצעות מחשב, וכי 80 אחוז מהם לא יזדקקו לסיוע כדי להתחבר לפרויקט הממוחשב

פרויקט הניסוי של המערכת המשפטית לעבור לניהול המידע בבתי המשפט באמצעות מחשבים - וללא ניירת - יוצא היום (א') לדרך בבית משפט השלום בהרצליה, כך דיווחה טובה צימוקי ב"ידיעות אחרונות".

 

מטרת יוזמי הפרויקט היא שעד סוף 2007 יעברו כל בתי המשפט לנהל את ענייניהם באמצעות מחשבים, ללא ניירת. כך למשל, יוכלו עורכי דין המייצגים אזרחים לשגר את כל מסמכיהם באמצעות הדואר האלקטרוני.

 

במסגרת הפרויקט התחייבה הנהלת בתי המשפט לספק לכל עורכי הדין בארץ, חינם, כרטיס חכם שיאפשר להם כניסה למערכת הממוחשבת וכן ערכת הדרכה.

 

ממלא מקום ראש לשכת עורכי הדין עו"ד רון גזית, המשמש גם יו"ר הוועדה לענייני מחשוב, אמר כי מסקר שערכה ועדת המחשוב באמצעות מכון דחף של מינה צמח עולה כי 97 אחוז מעורכי הדין בארץ עובדים באמצעות מחשב, וכי 80 אחוז מהם לא יזדקקו לסיוע כדי להתחבר לפרויקט הממוחשב.

 

בחודש יולי, 2005, אישרה שרת המשפטים דאז, ציפי לבני, להגיש מסמכים סרוקים במחשב לבתי המשפט. עד אז, ניתן היה להגיש רק מסמכים מקוריים או צילומים שלהם, אבל במשרד המשפטים הוחלט לעדכן את חוק העדות.

  

מדובר בתיקון הקובע את הכללים שבהם סריקה של מסמך תהיה קבילה בבית משפט, ללא צורך בהגשת המקור. משמעות התקנות היא שארגונים המבקשים להשמיד מסמכים ולשמור אותם בצורה ממוחשבת בלבד יוכלו לעשות זאת מבלי לחשוש כי לא יוכלו להשתמש בהם בבית משפט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אומרים שלום לנייר?
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים