שתף קטע נבחר

יוסי ורדי: "התחרות מהודו וסין לא תפגע בהיי-טק הישראלי"

כך אמר היום ד"ר יוסי ורדי בהרצאה בנושא 'הגלובליזציה וההיי-טק הישראלי - סיכויים וסיכונים' בכנס מעלות ו-S&P שהתקיים היום בתל אביב. ורדי היתנה עם זאת את המשך ההצלחה בכך שסקטור ההיי-טק הישראלי ישמור על יכולתו לחדש, ליזום ולהפתיע

"התחרות מהודו וסין לא תפגע בהיי-טק הישראלי "- כך אמר היום ד"ר יוסי ורדי בהרצאה בנושא 'הגלובליזציה וההיי-טק הישראלי - סיכויים וסיכונים' בכנס מעלות ו-S&P שהתקיים היום בתל אביב. 

 

"בישראל יש אוסף של פרמטרים שגם תחרות מסין, הודו ומזרח אירופה לא יכולה לפגוע בה כל עוד סקטור ההיי-טק הישראלי ישמור על יכולתו לחדש, ליזום, להפתיע - הדבר החשוב ביותר זה איכות החמר האנושי".

 

ב-1998 הוביל ורדי את מכירת מירביליס, מפתחת ומפעילת ICQ (תוכנת המסרים המיידיים באינטרנט) לספקית האינטרנט האמריקנית AOL תמורת 407 מיליון דולר במזומן. ורדי ובנו, אריק, שהיה בין מייסדי החברה, הפכו למיליונרים ויוסי ורדי הפך להיות "הגורו של האינטרנט הישראלי".

  

העובדה ש"4 אנשים חישמלו דור שלם", כדבריו, הפכה אותו למרצה מבוקש בעולם וליזם היי-טק סידרתי. "הטלפון שלי מצלצל 4-5 פעמים ביום, מתקשרים אלי אנשים שיש להם רעיון חדש להקים חברת סטרט-אפ".

 

הטכנולוגיה זה הכלי לא המהות

ורדי הסביר כי "יצירתיות ויזמות זה יער שלם של דברים שונים שביחד יוצרים את האווירה - לא טכנולוגיה. היזמות מורכבת מהרבה גורמים בהם: הממשלה, צבא (לומדים לקחת אחריות בגיל צעיר), אוניברסיטה, מימון, יזמות, משאבים אנושיים, יחס המדיה והציבור, יחסים בינלאומיים ואפילו הערכים שמקבלים במשפחה ובבית הספר - כל אלו מבדילים אותנו מהאחרים ומתבטאים ברמת יצירתיות גבוהה".

 

לדברי ורדי "הטכנולוגיה זה הכלי לא המהות ולכן היצירתיות חשובה יותר. ישראל היא מדינה לא פורמלית ולא היררכית ולכל עובד יש זכות להביע את דעתו וזה דבר אדיר בכדי שחברה תשמור על חדשנות. אנשים פה רוצים להצליח, אנו טובים בעבודת צוות ואנו אומרים באופן ישיר את מה שאנו חושבים".

  

ורדי העביר ביקורת על מדיניות המדען הראשי וציין כי "הדרך הטובה ביותר לממש ערך היא לפתח את החברה ורק אז למכור ולכן הראייה של המדען הראשי שלא להוציא ידע מהארץ אינה נכונה - זה אנטי אופטימלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי ורדי: "הטכנולוגיה זה הכלי לא המהות"
מומלצים