שתף קטע נבחר

כך זה נראה: 95 ילדים על אוטובוס אחד

משטרת התנועה תיעדה את אוטובוס ההסעות בו נדחסה כמות ילדים כפולה מהמותר. בחברת ההסעות מאשימים את כל העולם - ממשרד החינוך (יום לימודים ארוך) ועד המשטרה (שאינה מענישה את התלמידים)

משטרת התנועה, שעצרה הבוקר (ג') את אוטובוס הסעת הילדים מהיישוב לקיה שבנגב, תיעדה את "ספירת המלאי" הבלתי תיאמן: לא פחות מ-95 ילדים נדחסו אל תוך האוטובוס, שמלכתחילה לא עמד בתקני הבטיחות הסטנדרטיים.

 

אחד מבעלי חברת ההסעות האשים הערב את משרד החינוך והסביר כי "בגלל יום הלימודים הארוך יש המון תלמידים להסיע". מנהל אחר בחברה אמר שהמשטרה אשמה בכך שאינה חוקרת את הילדים הקטנים בגין הנזקים שהם מסבים לאוטובוס.

 

מפקד משטרת התנועה הארצית בדרום, סגן ניצב זאב גוטמן סיפר הבוקר ל-ynet: "בפעילות שערכנו הבחנו באוטובוס שילדים רבים בו מוציאים את ראשיהם מחלונותיו. אנחנו מכירים את המקרה המצער שהיה לפני כמה חודשים גם פה בנגב (אז נהרג ילד שהוציא את ראשו מהחלון). מתברר שהיתה להם סיבה טובה להוציא את הראשים כי האוטובוס היה 'מפוצץ' בילדים וכנראה שלא נשאר להם אפילו אוויר".

 

"האוטובוס מסוכן מבחינה בטיחותית", הוסיף סגן ניצב גוטמן. "הכיסאות מפורקים וברזלים רבים בולטים. בעצירת פתע, ילדים יכולים היו פשוט להשתפד על הברזלים. וד באותו הרגע הורדו הילדים מהאוטובוס. הרכב נבדק והוחלט להשביתו מנהלית למשך 30 יום".רישיונו של הנהג נשלל ל-30 יום והוא נלקח לחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות: משטרת ישראל
האוטובוס הדחוס. גם כיסאות שבורים
באדיבות: משטרת ישראל
מומלצים