שתף קטע נבחר

אולמרט: "מביע צער עמוק על ההרשעה"

במערכת הפוליטית מביעים צער על ההחלטה שמסיימת ככל הנראה את הקריירה הציבורית של חיים רמון. ח"כ שטייניץ: "לא ייתכן שאי הבנה בין גבר לאישה, גם אם גרמה לאי נוחות חריפה לאחד מהם, תהפוך לעבירה פלילית ולהרשעה בבית משפט".

הרשעתו של השר לשעבר חיים רמון טלטלה את המערכת הפוליטית. זמן קצר אחרי שהושמעה הכרעת הדין, התקשר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לרמון והביע את צערו. בהודעה שפרסם משרד ראש הממשלה נכתב כי  "אולמרט מביע צער עמוק על הרשעתו של ידידו השר לשעבר חיים רמון בביצוע מעשה מגונה". אולמרט לא הסתיר את אכזבתו מגורלו של השר הבכיר לשעבר בממשלתו. עד כה, אולמרט נמנע מלבצע סבב שרים בממשלתו, בציפייה כי רמון יזוכה.

 

לסיקור המלא של פרשת רמון, לחץ כאן

 

גורמים בכירים בלשכת ראש הממשלה אמרו ל-ynet כי עתה "אפשר להעריך בביטחון כי הסיפור של חיים רמון עם תיק המשפטים נגמר". הגורמים ציינו כי עד יום ראשון לא תהיה שום החלטה לגבי חלוקת התיקים שדורשים איוש בממשלה.

 

שרת החוץ, ציפי לבני, המשמשת כממלאת מקום שרת המשפטים, אמרה כי "בית המשפט אמר את דברו. חיים רמון הוא חבר, ובאופן אישי צר לי מאוד על ההרשעה. אולם, על כולנו לכבד את החלטת בית המשפט. יש לי אמון מלא במערכת המשפט בישראל".

 

חברת הכנסת רונית תירוש (קדימה) הביעה חשש, כי "הכרעת הדין בעניין חיים רמון עשויה ליצור משבר אמון בין הציבור למערכת המשפט". לדבריה, "תרגום מעשיו של רמון לכדי הרשעה פלילית אינה עולה בקנה אחד עם תחושת הצדק, ואני מצטערת על כך".

 

גם ח"כ ד"ר יובל שטייניץ הביע צער. "לא ייתכן שאי הבנה בין גבר לאישה, גם אם גרמה לאי נוחות חריפה לאחד מהם, תהפוך לעבירה פלילית ולהרשעה בבית משפט. כנסת ישראל תצטרך לשנות את חוק ההטרדות המיניות כך שאלמנטים של תוקפנות וכפייה יהיו הכרחיים להגדרת העבירה".

 

יושב ראש תנועת ש"ס, השר אלי ישי, אמר כי צר לו על ההרשעה. "מדובר במנהיג ציבורי ופוליטי בעל שיעור קומה שתרם רבות למערכת הפוליטית בישראל. אני סמוך ובטוח כי ח"כ רמון ינצל יבחר לנצל את זכות הערעור שעומדת לרשותו. לצערי ח"כ רמון יחסר מנוף העשייה המיניסטריאלית לתכלית תועלתה של מדינת ישראל. אני סמוך ובטוח כי לא ירחק היום בו ישוב השר לעשבר רמון ויתרום למדינת ישראל".  

 

יו"ר סיעת מרצ, יוסי ביילין אמר כי "זהו אחד הימים העצובים בחיי. לא אפסיק להאמין במערכת המשפט, כמו שלא אפסיק לראות ברמון חבר קרוב ואדם בעל ערך רב".צופים בהודעה. בכנסת (צילום: יואב גלאי)

ח"כ אביגדור יצחקי (קדימה), כינה את היום "יום עצוב מאוד גם לחבר וגם לציבוריות הישראלית. על פניו נראה שהעבירה לא הייתה מכוונת". ח"כ מיכאל איתן אמר, כי "הכרעת הדין התקיימה בתום הליך משפטי שבו ניתנו לרמון מלוא הזכויות. יש לכבד את ההחלטה. זהו ניצחון גדול ליועץ המשפטי לממשלה". ח"כ יצחקי אמר כי ראש הממשלה יחליט כעת איזה ח"כ מקדימה ימונה לתפקיד שר ורק לאחר מכן, יוחלט על זהותו של שר המשפטים הבא.

 

ח"כ אלדד: "דרוש ניקוי אורוות"

ח"כ אריה אלדד אמר: "פסק הדין של רמון מהווה עוד מסמר בארון הקבורה של ממשלת אולמרט. זו הממשלה המושחתת מכל שידעה ישראל בכל תולדותיה. הממשלה צריכה להתפטר ויש ללכת לבחירות כדי לנקות את האורוות". ח"כ יצחק גלנטי הצטרף למצטערים ואמר: "צר לי על הרשעתו של רמון, אני מקווה רמון יגיש ערעור ויוכיח את חפותו".

 

אך לא כולם במערכת הפוליטית מביעים צער על ההרשעה. ח"כ יצחק לוי מהאיחוד הלאומי המפד"ל אמר, כי "בית המשפט מגן על כבודה של האישה וקבע כי יש לשנות את נורמות ההתנהגות הנפסדות ביחסים בין איש לאישה. הרשעתו של רמון, שהיה ממחוללי המפץ הגדול ומעמודי התווך של קדימה, היא מכה קשה לאולמרט ושלב נוסף בהתפוררות של מפלגתו".

 

ח"כ נדיה חילו ממפלגת העבודה אמרה כי ההחלטה של בית המשפט יש "מסר מעודד לנשים שנופלות קורבן לעבירות מין". לדבריה, היא מצטערת "ברמה האישית" על ההרשעה של רמון, אך היא סומכת על החלטת בית המשפט.

 

השתתף בהכנת הידיעה: רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלטלה. תגובות במערכת הפוליטית
צילום: ניב קלדרון
ידיד שמצטער. אולמרט
צילום: יואב גלאי
מיכאל קרמר
לשנות נורמות נפסדות. ח"כ לוי
מיכאל קרמר
לשנות חוק. שטייניץ
צילום: יואב גלאי
מומלצים