שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר להצבעה: "האופנוענים לא אשמים"

  הצעת חוק של ח"כ גלעד ארדן וסטס מיסז'ניקוב אושרה להצבעה ביום רביעי על-ידי ועדת השרים, וצפויה להוזיל משמעותית את עלויות ביטוח החובה לאופנועים

  הצעת החוק של ח"כ גלעד ארדן וסטס מיסז'ניקוב, לפיה מכונית שתהיה מעורבת בתאונה עם אופנוע תהיה אשמה אוטומטית מבחינה ביטוחית, גם אם התאונה נגמרה באשמת רוכב האופנוע, אושרה אתמול להצבעה. הצעת החוק קוראת להפוך את האופנוענים לדומים לאופניים מבחינת חבות ביטוחית, זאת במטרה לתמרץ את הדו-גלגליים ולהוריד את עלותם.

   

  הצעת החוק החדשה קובעת כי "בתאונת דרכים שבה היו מעורבים אופנוע וכלי רכב שאינו אופנוע, תחול על הנוהג בכלי הרכב שאינו אופנוע האחריות לנזקי הגוף של נוהג האופנוע". עוד נקבע כי "בתאונת דרכים שבה מעורבים אופנועים בלבד, תחול על כל נוהג אופנוע האחריות לנזקי הגוף של מי שנסע באופנוע שלו".

   

  לדברי ח"כ ארדן, החוק יאפשר לעודד נהיגה זהירה בקרב רוכבי קטנועים שלא מעורבים בתאונות או מבצעים עבירות תנועה. ח"כ מיסז'ניקוב הוסיף כי לדעתו החוק שקיים כיום אינו מתאים לתקופתנו, פוגע במאמץ לצמצום תאונות הדרכים ופוגע באופנוענים, "הנאלצים לשלם תעריפי ביטוח מוגזמים ומנופחים". לדברי מיסזניקוב, "הצעת החוק תוזיל את פרמיות הביטוח לאופנועים, תסכל את הרפורמה של המפקחת על הביטוח... תפתור במידה ניכרת את הגודש בכבישים, את מצוקת החניה ואת רמת זיהום האוויר".

   

  הצבעה לאישור הצעת החוק במליאת הכנסת, בתמיכת הממשלה, תתקיים ביום רביעי הקרוב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שי רוזנצוויג
  האופנוען לא יהיה אשם?
  צילום: שי רוזנצוויג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים