שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ש"ס נגד "ארץ נהדרת"
  בתנועה זועמים על מערכונים בתוכנית שמבזים, לדבריהם, את מסורת ישראל ופונים באתר שלהם לצופים שנפגעו מהתכנים. ב"קשת" סרבו להגיב

  תנועת ש"ס יוצאת במתקפה חריפה נגד "ארץ נהדרת". באתר האינטרנט הרשמי של התנועה פורסם מכתב זועם לכותבי תוכנית הבידור של ערוץ 2 ומפיקיה תחת הכותרת "מארץ נהדרת לארץ נעדרת" בו נטען כי היא מבזה את עם ישראל.

   

  "האם ראוי להמשיך ולתת לתוכנית טלוויזיה לדרדר אותנו?", נכתב באתר. "די לנו מדיקטטורה של אנשים הקוראים לעצמם 'כותבים' וחושבים שככל שהם ירמסו, יחללו, יכפישו ויבזו את מסורת ישראל ויפגעו בציבור בישראל כך יעלה קרנם בקרב ה'ברנז'ה' התקשורתית. בלוח השידורים של הערוץ השני 'מככבת' תוכנית שהיא עבור ראשי הערוץ 'ספינת דגל' ועבור עם ישראל היא 'ספינה טובעת' – והיא 'ארץ נהדרת'. מידי שבוע מבוצעים שם מערכונים המבזים את מסורת ישראל ואת עם ישראל וכל זאת לתכלית בזויה של רייטינג".

   

  עוד נכתב: "האם אין גבול לציניות לשדר מערכון על החטופים וכל זאת למען תרבות הרייטינג הסובב את התוכנית 'ארץ נהדרת' מבית היוצר של 'קשת'? האם ראוי לשדר לעם ישראל מערכון מלגלג בו שם המפורש של ה' נשא לשווא? האם ראוי לקדם על המסך במערכון דמות המציגה את האנורקסיה כחוויה חיובית? האם ראוי לשדר השוואה מזוויעה בין ליברמן להיטלר בשם הסאטירה והרייטנג? האם ראוי לשדר לעם ישראל מערכון בו מבוזה בית כנסת ומבוזה סצנת העלייה לתורה של חתן בר מצווה?"

   

  לסיכום, נכתב: "לאחר תלונות רבות שהגיעו לאתר תנועת ש"ס ולחברי הכנסת של התנועה, מכל בית ישראל – חרדים, דתיים ושאינם דתיים, כנגד תוכנית 'ארץ נהדרת' אי אפשר שלא לעשות מעשה. בעבר נמסר כי ראוי לפנות לרשות השנייה כדי להציג בפניהם את תלונותינו. אך משלא נענו – ראוי שאנחנו נאסוף פרטים מכל מי ובכל נושא נפגע מדברים שהוצגו בתוכנית זו ונגיש כעצומה לכל הגורמים הרלוונטיים במדינת ישראל".

   

  "בתקופה האחרונה הגיעו אלינו תלונות רבות נגד התוכנית", מספר דובר ש"ס, רועי לחמנוביץ', "הבוקר הגיעה תלונה מאדם שלא קשור לש"ס, שבה הוא כתב שהוא היה אחד מחסידיה הגדולים של התוכנית הזו, ויותר הוא לא יראה אותה. יש גבול למה שהם מנסים לעשות, אז החלטנו שדרך האתר של ש"ס נפנה לכל מי שנפגע, ולא רק מדמויות דתיות בתוכנית, לדוגמה מהדמות של הילדה שמקיאה – ונזמין אותו לפנות אלינו. אנחנו מקווים לאסוף כמה שיותר פניות ואז נוכל לפנות לרשות השנייה. הדרישה שלנו תהיה חד משמעית: להפעיל היגיון על העריכה הלא מבוקרת הזו. אם לאחר הפניות לרשות ולזכיינית הדברים לא ישתנו, נחשוב על דרכים אחרות בהן הצופה יוכל להרגיש בנוח".

   

  ב"קשת" סירבו להגיב על הדברים. מהרשות השנייה נמסר: "טרם התקבלה פנייה בנושא. כשתתקבל נבדוק אותה ברצינות הראויה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי סודרי
  "ארץ נהדרת". מבזים את מסורת ישראל?
  צילום: יוסי סודרי
  הטבות למנויים
  מומלצים