שתף קטע נבחר

"תיק בורובסקי" נסגר

משרד המשפטים הודיע היום על סגירת תיק החקירה נגד ניצב בדימוס יעקב בורובסקי. יועץ מבקר המדינה לענייני מלחמה בשחיתות נחקר בעקבות תלונתו של חבר מרכז ליכוד, שטען כי בורובסקי הבטיח חקירה "נוחה" לבני משפחת שרון, תמורת מינויו למפכ"ל המשטרה. בנושא השוחד נסגר התיק מחוסר אשמה ובנושא הפרת האמונים - בהיעדר ראיות מספיקות. בורובסקי חש מנצח: "מה שידעתי כל הזמן, יודעים עכשיו כולם"

חוזר למשרד המבקר: משרד המשפטים הודיע בצהריים (יום ג') על סגירת תיק החקירה נגד יועץ מבקר המדינה לענייני שחיתות, יעקב בורובסקי. בחשדות השוחד נסגר התיק מחוסר אשמה. בחשדות להפרת אמונים נסגר התיק בשל היעדר ראיות מספיקות. היועץ בורובסקי, לשעבר מפקד המחוז הצפוני של המשטרה, נחקר בחשד למעורבות במינויים בצמרת הפיקוד של המשטרה.

 

ממשרד מבקר המדינה נמסר כי המבקר שמח לשמוע שהתיק נסגר ושיעקב בורובסקי חוזר לעבודה סדירה.

 

הפרשה החלה בעקבות תלונתו של חבר מרכז הליכוד סלומון קרובי. זה טען כי בחורף 2004 התבקש להעביר מסר מבורובסקי לעמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, לפיו אם יתמנה בורובסקי למפכ"ל - ידאג להחליף את צוות החקירה המשטרתי שבדק את פרשיות משפחת שרון לצוות "נוח" יותר.

 

בתקופה האמורה כיהן בורובסקי כמפקד המחוז הצפוני במשטרה והיה בין המתמודדים על תפקיד המפכ"ל הבא של המשטרה, משרה שבה זכה בסופו של דבר ניצב משה קראדי.

 

ניצב בורובסקי אמר ל-ynet בעקבות הדברים כי "מה שידעתי כל הזמן, יודעים עכשיו כולם. לא אהבתי את כל העניין, אך אמרתי יותר מפעם אחת שאף אחד לא יכול להפוך את היום ללילה. לא נלחצתי יותר מדי כי זו היתה אמונתי כל הזמן".

 

באשר לאפשרות של ניגוד עניינים בעיסוקו כעת אומר בורובסקי: "עבדתי כל הזמן וכל מקרה שאראה בו ניגוד עניינים, אמנע מלעסוק בו. נכון לעכשיו, אין נושא שאני חושב שאני צריך להימנע ממנו".

 

לאחר פתיחת החקירה - הכחיש בורובסקי את הדברים ואמר כי "מדובר בקשקוש מופרך לחלוטין. הפרטים שמסר קרובי הם הזויים. אני לא מכיר את האיש הזה ומעולם לא נפגשתי איתו ביחידות, לא איתו ולא עם סיסו או עם כל קצין משטרה אחר בנושא". בנוסף - טען הניצב בדימוס כי אינו מכיר כלל את המתלונן: "אני לא מכיר את האיש הזה ומעולם לא נפגשתי איתו ביחידות, לא איתו ולא עם כל קצין משטרה אחר בנושא".

 

בפגישה שנערכה בחודש נובמבר האחרון בין ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, לבין פרקליט המדינה, ערן שנדר, החליטו השניים כי חקירתה של פרשת בורובסקי תוטל על היחידה הארצית לחקירות הונאה, ואליה יצטרפו חוקרים מהיחידה לחקירות שוטרים.

 

חקירתו האחרונה של בורובסקי, לפני כשבועיים, נערכה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, גם ח"כ צחי הנגבי מסר עדות בפרשה. גורמים במשטרה מסרו ל-ynet, כי מדובר היה בהשלמת החקירה. בעבר נחקר ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, ביחידה הכלכלית של המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ניצב בדימוס בורובסקי
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
המתלונן. חבר המרכז קרובי
צילום: ניב קלדרון
מומלצים