שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תגובות
  המשטרה, שר הפנים והשר לביטחון פנים מגיבים על הדברים

  פקד ליאת נידם, דוברת מרחב נגב של המשטרה, מסרה בתגובה: "בשנתיים האחרונות חלה ירידה של 58 אחוז בפשיעה בתחום מרחב הנגב (היקף הפשיעה נמדד על פי נתוני אמת המבוססים על תלונות הקורבנות), פועל יוצא של עשייה דווקנית ונחושה של המשטרה במחוללי הפשיעה. לאור התגברות הגניבות במגזר הכפרי נערכנו בפעילות ממוקדת בשילוב אמצעים של משטרה, מג"ב וגורמי אכיפה נוספים. הפעילות הובילה להישגים מרשימים בתפיסת עבריינים המעורבים בגניבות חקלאיות ובפגיעה בתשתיות. בשל גודל השטח וצורך במענה לבעיות הייחודיות למגזר הכפרי, מתקיימים בימים אלה דיונים עם המוא"ז לצורך הפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שיסייעו בלחימה בפשיעה.

   

  "תופעת הפרוטקשן כפי שהוזכרה בכתבה אינה מוכרת בחבל הבשור, זאת מאחר שבמשטרה לא התקבלו תלונות או מידע בנושא. עם זאת במרחב הנגב פועלת יחידה המתמחה בחקירת עבירות של סחיטת דמי חסות. כל תלונה בנושא תזכה לטיפול מהיר ומקצועי.

   

  "משרד הפנים הוא הגוף האמון על אכיפת התיישבות בלתי חוקית במידה שיש כזאת. הפשיעה בתחום העבירות החקלאיות מאפיינת גורמים פליליים מהמגזר הבדואי, היהודי ותושבי שטחים, וכנגד כל אלה פועלת המשטרה ביד קשה, ובכל מקום. הטענה שכביכול המשטרה נמנעת להיכנס למקומות מסוימים מחששם של השוטרים להתעמת עם העבריינים, משוללת כל יסוד. הגעת השוטרים לאירועים הינה בהתאמה לדחיפות המבצעית, ובמקביל מתבצעת פעילות היקפית לאיתור העבריינים הנמלטים.

   

  "בנוגע למקרה הירי שהוזכר, בהיעדר פרטים נוספים לא ניתן להתייחס לטענות שהועלו".

   

  דוברו של השר גדעון עזרא, עופר קול, מסר: "בתקופה שבה נשלח המכתב המדובר מחבל הבשור, השר בדיוק סיים את תפקידו כשר לביטחון פנים ועבר לכהן כשר במשרד לאיכות הסביבה".

   

  עופר לפלר, דובר השר לביטחון פנים, אבי דיכטר: "מאז כניסתו של השר דיכטר לתפקיד בוצעו כעשרה ביקורים שקשורים בשמירה על קרקעות המדינה ובפשיעה בנגב. הפגישות נערכו עם המשטרה ושאר הרשויות, והיו גם פגישות של ראש מטה השר עם חקלאים באזור. הבעיה מוכרת ונמצאת בראש מעיינו של המשרד, וכחלק מקווי המדיניות של השר הוא הנחה את המשטרה להגביר את הביטחון האישי של כל החקלאים באזור. לכן הקצתה המשטרה כוחות שזיהו שיש בעיות שמירה חמורות ביותר, ולמשימה הזאת בלבד מוקצים אלף שוטרים וכן 200 שוטרי מג"ב. חשוב לציין שעל פי דיווחי המשטרה ישנה ירידה בפשיעה החקלאית, והנתונים שלנו הם רק על פי מה שמדווחים לנו. אזרח שלא מדווח ולא משתף את הרשויות בפריצות לביתו - מפסיד".

   

  לגבי מעצר חקלאים אמר דובר השר: "אין ספק שאחת הבעיות היא לאו דווקא משטרת ישראל, אלא דווקא בתי המשפט והרשויות האמונות על שמירת החוק. בכל מה שקשור למשרד לביטחון פנים, אנחנו עושים הכל כדי לפתור את הבעיה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  גדעון עזרא. "עברתי בדיוק באותה תקופה משרד"
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  אבי דיכטר. "מי שלא מדווח - מפסיד"
  צילום: גיל יוחנן
  הישיבון
  מומלצים