שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שנדר על בורובסקי: "ניהל מסע שתדלנות"

  תיק החקירה נגד ניצב בדימוס בורובסקי נסגר, אך בורובסקי עצמו לא יכול לרשום ניצחון. במסמך שהגיע לידי ynet, כותב פרקליט המדינה מילים קשות על בורובסקי ש"התרועע עם גורמים פוליטיים לקידום עניינו האישי". עוד מתברר כי עמרי שרון הודה בחקירתו: "אמרו לי שבורובסקי יעזור בחקירות נגדי ונגד אבי"

  "אנו סבורים, כי התרועעות ומפגשים של קצין משטרה בכיר עם גורמים פוליטיים, כאשר המפגשים נערכו בין היתר בתחנת משטרה, לצורך קידום עניינו האישי ועל רקע התמודדות לתפקיד מפכ"ל, הינו עניין שיש בו בעייתיות ולו במישור המשמעתי". זה מה שכותב היום (ג') פרקליט המדינה, ערן שנדר, מסמך ששיגר למבקר המדינה ובו הודיע לו על סגירת התיק נגד יעקב בורובסקי.

   

  ניצב בדימוס בורובסקי, יועץ מבקר המדינה לענייני שחיתות, התבשר היום כי תיק החקירה נגדו נסגר - חלקו מחוסר אשמה וחלקו מחוסר ראיות מספיקות. בורובסקי הסביר כי חש נצחון לאחר ההודעה, אולם עיון קצר במסמך אותו שלח פרקליט המדינה למבקר מעלה כי בורובסקי יצא אמנם נקי, אבל "מסריח", וכי בתיק נותרו סימני שאלה רבים שיישארו כנראה ללא מענה. עו"ד שנדר כותב כי רבים מהפרטים שעלו בתלונה נגד בורובסקי נמצאו כפרטים שיש בהם אמת, אלא שבכל זאת החליטה הפרקליטות לגנוז את התיק נגדו.

   

  יעקב בורובסקי אמר ל-ynet כי אינו מאמין ששנדר כתב את הדברים, וסירב להתייחס לגופן של הטענות. "אני לא מאמין שישנו מכתב כזה ורק אם אראה אותו אגיב אליו. אין לי מושג למה פרקליט המדינה כתב זאת ואינני מעוניין להתייחס לדברים".

   

  במכתב ששיגר שנדר עולה כי במסגרת החקירה, שבה נחשד בורובסקי כי הבטיח חקירה נוחה לאריאל שרון ולבניו תמורת קידום מועמדותו למפכ"לות, נחקר עמרי שרון. בחקירותיו אישר עמרי שרון כי אכן התקיימו שתי פגישות בהן קרובי שוחח עימו על מועמדותו של בורובסקי למפכ"לות. באשר למהות הפגישה אמר: "קרובי אמר לי, עד כמה שאני זוכר, שבורובסקי יעזור בחקירות נגדי ונגד אבי. לגבי העניין של החלפת צוות החקירה, אני לא זוכר שנאמר דבר כזה, אך ייתכן".

    

  יצויין כי לעצם קיומן של הפגישות שעליהן דיבר שרון, נמצאו תימוכין נוספים. עוד כתוב במכתב אותו שלח עו"ד שנדר: "החקירה העלתה ממצאים המצביעים כי בורובסקי נפגש עם פעילים וגורמים פוליטיים, בין היתר בתחנת משטרה, וכי במפגשים אלה עלה נושא קידומו של בורובסקי לתפקיד מפכ"ל. כמו כן נמצאו תימוכין לכך שהתקיימה פגישה אחת בה נכחו בורובסקי, קרובי ותנ"צ דוד סיסו (ולא שתיים כפי שטען קרובי)".

   

  מסע שתדלנות

  פרקליט המדינה טוען במכתב אותו שלח ללינדנשטראוס כי אין די בראיות האלה כדי להוכיח בוודאות הדרושה במשפט הפלילי שגרסתו של קרובי נכונה. "גם אם הנוכחים בפגישות שוחחו בנושא מועמדותו של בורובסקי למפכ"ל, לא ניתן לדעת בוודאות הדרושה מי נכח באותן פגישות ומה נאמר בהן", כתב.

   

  עוד כותב פרקליט המדינה במכתב כי "גם אם מהדברים עולה שניצב בורובסקי ניהל מסע הסברה בשתדלנות במסגרת התמודדותו לתפקיד מפכ"ל, ואף נפגש בפורום כזה או אחר עם קרובי, לא מצאנו כי יש די ראיות בתיק, כדי לבסס קיומן של יסודות עבירת שוחד או הפרת אמונים".

   

  חבר מרכז הליכוד סלומון קרובי, מי שהגיש את התלונה במקור, זעם בשיחה עם ynet על סגירת התיק. "זו בושה למדינה. משהו פה מסריח, אני בטוח. משהו לא הגיוני. חסר הגיון לחלוטין. כי כל מה שאמרתי - מילה במילה - אמת". לדבריו, טענות יועץ המבקר בורובסקי אינן נכונות. "נבדקתי במכונת אמת, נמצאתי דובר אמת. אני מיוזמתי ביקשתי בדיקה בפוליגרף - ובורובסקי סירב לעשות בדיקה. הוא טען שהוא עשה בדיקה בפוליגרף פרטי. מה זה בדיקה בפוליגרף פרטי, אני לא יודע".

   

  קרובי מסביר: "לא ראיתי את חומר הראיות, ואני לא יודע למה סגרו. ממה שהקריאו לי לפחות יש קטע אחד שאמרו עליו שנסגר מחוסר ראיות מספיקות, זאת אומרת שראיות היו. אם מציינים שזה מחוסר ראיות מספקות, סימן שהיו ראיות אבל הם לא היו מספיקות לטענתה של הפרקליטות. אני לא יכול להמציא ראיות, אני אומר מה שאני יודע.

   

  "אם זה באמת זה מה שיהיה, אם התיק הזה נסגר בגלל מה שכתוב בתקשורת, אז אני מתבייש במדינה שלי. אני מוכן גם היום לחזור עוד פעם להיבדק תחת היפנוזה, לא תחת מכונת אמת כי כבר נבדקתי ונמצאתי דובר אמת תחת מיליון אחוז. עשרות שאלות נחקרתי בנושא בפוליגרף ובכולן יצאתי דובר אמת".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו מירי חסון ומורן ראדה
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  תמיהות. בורובסקי
  צילום: גיל יוחנן
  המסמך ששיגר שנדר. לחצו להגדלה
  צילום: חיים צח
  מלים קשות. שנדר
  צילום: חיים צח
  צילום: ניב קלדרון
  "נבדקתי בפוליגרף". קרובי
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים