שתף קטע נבחר

רויאל: התקשורת והקפיטליסטים רוצים להפילני

המועמדת הסוציאליסטית לנשיאות צרפת ניצלה כנס תומכים בפריז כדי לתקוף בחריפות את כלי התקשורת והתאגידים הגדולים בצרפת, בטענה שהם מנסים להכשיל את מסע הבחירות שלה. "טענו שיש לי מגרעות, הוקיעו אותי בסמרטוטונים עלובים, ועל העמודים הראשיים של עיתונים המקורבים לבעלי השררה", אמרה

מתקפה חריפה: המועמדת הסוציאליסטית לנשיאות צרפת, סגולן רויאל, תקפה אמש (ג') את אמצעי התקשורת ואת החברות המובילות בצרפת - בטענה שהם מעוניינים לסכל את שאיפותיה להפוך לנשיאה הראשונה של צרפת. עם זאת, רויאל הבהירה כי היא אינה מתכוונת לוותר.

 

הסקרים האחרונים שנערכו בצרפת מצביעים על כך שחלה ירידה בתמיכה הציבורית ברויאל. זאת, לאחר סדרה של טעויות ופרשות מביכות שבהן היתה המועמדת מעורבת - שזכו לכיסוי תקשורתי נרחב בצרפת, והפגינו את אי-בקיאותה בנושאי מדיניות חוץ. בין אלה: התבטאותה בעד מתן ריבונות לחבל קוובק שבקנדה במהלך ביקור רשמי במדינה, שהכעיסה מאוד את המארחים; הפגנת חוסר ידע על מספר הצוללות הגרעיניות שנכללות בצי הצרפתי; ולאחרונה - התבטאות בעד מתן עצמאות לקורסיקה, כאשר קומיקאי רדיו צרפתי מתח אותה בשידור בתוכניתו, כאשר התחזה לראש ממשלת קוובק.

 

"אלה שמתמודדים מולי - ודורשי שלומם בתקשורת - כבר החליטו נגדי. טענו נגדי שיש לי מגרעות ושאין לי כוח, הוקיעו אותי במיני סמרטוטונים עלובים, ועל העמודים הראשיים של עיתונים המקורבים לבעלי השררה", אמרה רויאל אתמול. "מה הסיבה לכל כך הרבה פרסומים שכאלה? יש הרבה כסף שניתן להרוויח ואם השמאל ינצח, התאגידים הגדולים האלה יפסידו הרבה כסף", נימקה רויאל את המתקפות נגדה, וגינתה את מה שכינתה "שלטונו של הקפיטליזם המשוגע".

 

בשל התקריות המביכות שבהן היתה רויאל מעורבת, ערכו עיתונים רבים בצרפת סקרים שבהם נשאלו המשתתפים בבוטות האם הם סבורים שמסע הבחירות שלה נכשל. יותר מחמישה סקרים שכאלה הצביעו כי המועמד השמרני, ונציג מפלגת השלטון, שר הפנים ניקולא סרקוזי, גובר עליה. סקר שפורסם השבוע הראה כי 52 אחוזים מהנשאלים מעדיפים את שר הפנים כנשיא, בעוד שרק 48 אחוזים תומכים במועמדת הסוציאליסטית.

 

לקהל של כמה אלפי פריזאים, שקראו לעברה קריאות קצובות של "סגולן - נשיאה", אמרה רויאל כי תמשיך בהתמודדות נגד סרקוזי, חרף ההתקפות עליה. "באש ובמים, אני מתכוונת להמשיך קדימה", אמרה. "ידעתי שהקרב יהיה קשה - והמילה האחרונה טרם נאמרה".

 

רויאל הבטיחה כי תהפוך את צרפת למדינה יפה וירוקה יותר - אך לא פירטה את תוכניתה. היא הבטיחה שביום ראשון הקרוב, תחשוף את עיקרי המדיניות שלה. לדבריה, הסיבה שטרם פרסמה בציבור את המצע שלה היתה שרצתה קודם להקשיב לרצונו של הציבור בצרפת.

 

עם זאת, רבים מתומכיה הביעו תמיהה ומורת רוח מהעובדה שהמועמדת טרם חשפה את תוכניותיה. "היא המועמדת היחידה לנשיאות שלא דיברה על התוכנית שלה. זה מעט מוזר", אמר אחד התומכים שהשתתף באירוע, ז'וזף עבדו. "זה מאכזב אותנו, תומכיה ומצביעיה הפוטנציאליים". גם יריביה של רויאל, ובראשם סרקוזי, ציינו כי הם מחכים בקוצר רוח לשמוע את המצע שלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רויאל. התקשורת אשמה
צילום: איי פי
מומלצים