שתף קטע נבחר

144 ברשת: האם בזק עשתה תרגיל?

חברת בזק השיקה, במקביל, שירותי מודיעין חדשים בטלפון ובאינטרנט - אבל מספקת מידע מלא רק במוקד הטלפוני בתשלום. משרד התקשורת: החברות תחקרנה. בזק: יש קישורים לחברות האחרות

הבוקר (ה') השיקה בזק שני שירותי מודיעין טלפוני במקביל: שירות מודיעין 1344 בטלפון, ואתר b144 החדש. השירות הטלפוני מספק מידע על מספרי טלפון של מנויי כל החברות (נייחים וסלולריים), ואילו אתר האינטרנט החדש, מספק כרגע רק מספרי טלפון של מנויי בזק.

 

"מוקד מודיעין 1344", נכתב בהודעה מטעם בזק, "הוקם על פי הנחיית שר התקשורת". החברה מתגאה בכך שעמדה בהנחיה של שר התקשורת, אריאל אטיאס, מחודש נובמבר בשנה שעברה, שחייבה את החברות להקים מודיעין טלפוני משותף במחיר סביר.

התשלום עבור פניה למוקד החדש הוא 1.81 שקלים, זהה למחיר של פניה למוקד 144 הטלפוני.

 

מידע מלא – רק בתשלום

עם זאת, ההכרזה של "בזק" על עמידה בדרישות - אינה מדויקת. ההחלטה של משרד התקשורת חייבה את החברות לספק במקביל לשירות הטלפוני בתשלום, גם שירות מודיעין מאוחד באינטרנט, שהשימוש בו יהיה חינם.  ההנחיה הזו לא קויימה באתר החדש.

יתרה מזאת, האתר של בזק מספק אפילו פחות מידע ממוקד 144 הוותיק, שבאמצעותו כן ניתן לאתר מספרים סלולרים. 

 

"מדובר בלעג לרש", אומר לנו גורם במשרד התקשורת. "למרבה הפלא, החברות עמדו רק ביעד הכרוך בתשלום מצד הצרכן. אך בכל מה שקשור למודיעין חינם באינטרנט הם לא הצליחו לעמוד.

 

בזק אף לא פנתה למשרד על מנת לבקש דחיה או אישור, ופשוט הקימה את האתר עם לינקים לחברות האחרות - וגם, לא לכולן".

 

בבזק מבטיחים כי יספקו באתר מספרים של המנויים בחברות התקשורת האחרות בעתיד, אך אם אכן החברה מתחייבת לעמוד בהתחייבות זו בקרוב - ראוי היה לספק את השירות הטלפוני המאוחד, לפחות בינתיים, ללא תשלום.

 

משרד התקשורת: החברות לא עמדו בדרישות

ממשר התקשורת נמסר: "מבירור שערך המשרד, עולה כי חברות התקשורת בישראל אכן יספקו שירותי מודיעיני מאוחד לציבור במוקד טלפוני בתשלום, המאפשר למטלפן לקבל בשאילתה אחת את כל מספרי הטלפון, בכל הרשתות. 

 

אולם, בניגוד להנחיית המשרד, נראה כי דרישת המשרד כי חברות התקשורת יספקו שירות מודיעין מאוחד באינטרנט טרם מולאה. שר התקשורת הנחה את גורמי האכיפה במשרדו לחקור מיידית את התנהלות החברות בנושא.

 

המשרד יבחן את ההתנהלות בנושא, לרבות דחיית מתן השירות באינטרנט בחינם לכלל הציבור, ויפעל בעניין זה על פי דין, ובכל האמצעים העומדים לרשותו".

 

בבזק כתוב בהודעות על האתר כי בתיאום עם חברות התקשורת האחרות, הוצבו באתר קישורים לחברות באופן המאפשר לגולשים להגיע באמצעות האתר לכל מספר טלפון בישראל. נציין כי נכון לכתיבת שורות אלו, עדיין לא מופיעים קישורים לחברות מירס, סלקום, ו-012, שקיבלה לאחרונה גם רשיון מפעיל טלפוניה ארצי.

 

עוד נציין כי המשמעות של מתן הקישורים בלבד, במקום הקמת מודיעין מאוחד ברשת מסרבלת את תהליך החיפוש. על מנת לחפש מספר של מנוי שלא יודעים לאיזו חברת תקשורת הוא מחובר, יש לבצע שבעה חיפושים נפרדים – חיפוש בכל אחד מאתרי חברות התקשורת.

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו בימים ב'-ד' את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואול/פוטוס
מידע מלא? בטלפון
צילום: ויז'ואול/פוטוס
מומלצים