שתף קטע נבחר

בית חולים "מאיר" יושבת בעקבות תקיפת רופא

מטופל שהמתין בתור לאורתופד זעם על זמן ההמתנה בתור, ותקף את הרופא בחדרו. יו"ר ועד הרופאים ב"מאיר": "החלטנו לעצור את העבודה כדי להחדיר לתודעת הציבור והמשטרה שרופאים חשופים לתקיפות נגדם. יש להציב דרך קבע שוטר בבית החולים"

האלימות נגד הרופאים נמשכת: רופאי בית החולים "מאיר" בכפר-סבא ישבתו הבוקר (יום א') בין השעות 08:00-12:00 בבוקר, בעקבות תקיפת רופא שאירעה ביום חמישי.  

 

הרופא שהותקף הוא אורתופד ותיק בבית החולים, שעבד במרפאות החוץ. מטופל שהמתין בתור התפרץ לחדרו, הפיל אותו על הרצפה, הטיח אותו לקיר ושבר את משקפיו. יושב ראש ועד הרופאים בבית החולים, ד"ר צבי קליין, סיפר: "בערך חצי שעה קודם לכן המטופל נכנס לחדר ואמר - 'אתם לא מטפלים ואתם לא עובדים'. הוא תקף בערך חצי שעה אחרי המועד שבו הוזמן לטיפול. כנראה שהיה קצר רוח למרות שהוא ראה שהרופא מקבל אנשים אחד אחרי השני ושאף אחד לא יוצא להפסקה". 

 

הרופא נחבל בידו וטופל בחדר המיון. "תחושת העלבון שלו היתה נוראית", אמר ד"ר קליין. "למרות זאת, הדבר הראשון שאמר כשיצא מהמיון היה שהוא ממשיך לעבוד כדי לתת שירות למטופלים שממתינים בתור". הרופא הגיש תלונה במשטרה והתוקף נעצר ושוחרר בערבות ביום שישי. 

 

מדובר במקרה שני של תקיפת רופא, שמתרחש תוך שבוע בלבד. בשבוע שעבר הותקף רופא מרדים בבית החולים "זיו" בצפת. הוא הוכה על ידי בני משפחה של חולה, ספג זעזוע מוח וחתך בסמוך לעין ונזקק לטיפול רפואי.   

 

את שעות הבוקר ביום ראשון יקדישו הרופאים ב"מאיר" לאסיפות הסברה בנושא האלימות נגד הרופאים. ד"ר קליין הסביר: "החלטנו לעצור את העבודה למרות הפגיעה בציבור הרחב. צריך להחדיר לתודעת הציבור והמשטרה שרופאים חשופים לתקיפות נגדם, שהופכות יותר ויותר למעשה של שיגרה. יש להציב בדרך קבע שוטר בבית החולים ובנוסף, הענישה כלפי אלה שאלימים צריכה להיות חמורה יותר ממה שהיא היום".  

 

ד"ר יורם בלשר, יושב ראש ההסתדרות הרפואית הזכיר כי מדובר בתקיפה שנייה של רופא בפרק זמן של שבוע. לדבריו, "האלימות נגד רופאים ואנשי סגל רפואי שוברת שיאים ועוברת כל גבול. אדרוש משר הבריאות לכנס ישיבה דחופה עם השר לביטחון פנים כדי לדון בדרכים מיידיות להבטיח את שלומם של הרופאים העובדים במוסדות רפואיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
אילוסטרציה
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים