שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: SD Plus, כרטיס זיכרון וכונן נייד - הברקה

  שיפור קל בפורמט ה-SD המוכר של סאנדיסק, הופך את כרטיסי הזיכרון שלה שימושיים הרבה יותר. עכשיו אפשר לחבר אותם ישירות למחשב, ללא כבל או מצלמה, וגם להשתמש בהם כ"דיסק און קי". אהבנו

  רפרטואר ה"בדיחמין" של דידי מנוסי משנות ה-80' כלל, כך מסתבר, בדיחות שחזו את ההתפתחות הטכנולוגית של השנים הבאות. כמו הבדיחה על כך שהפולנים המציאו את האסלה - אבל האמריקנים הם אלה שהוסיפו לה את החור
  באמצע. קצת סרת טעם, אבל בהחלט מתאימה כמטאפורה לתיאור אופן התהוותם של מוצרים טכנולוגיים מנצחים.

   

  כש-M-Systems הציגה את ה-Disk-On-Key בשנת 1999, ויצרה בין לילה קטגוריה חדשה של מוצרים, היא לא המציאה את האסלה - פשוט הוסיפה לה את החור. היה USB והיה Flash, אבל החברה הזו הייתה הראשונה שחיברה בין השניים בצורה אלגנטית.

   

  החיבור החדש של סאנדיסק בין כרטיסי ה-SD שלה לבין מחברי ה-USB הוא חידוש מאותו סוג. חברות שונות, בראשן PQI הטיוואנית, כבר הדגימו בכמה מוצרים שימוש דומה ב-USB. הרעיון פשוט: אם מוותרים על מסגרת האלומיניום של התקע, נשארים עם פיסת פלסטיק ועליה מעגל מודפס.

   

  אצל PQI זה אפשר ליצור כונני פלאש קומפקטיים. אצל סאנדיסק תקע ה-USB הקומפקטי הפך לחלק מכרטיס ה-SD, ומאפשר לחבר אותו ישירות למחשב. וגם כאן, למרות שמדובר ביישום פשוט של רעיון לא חדש, זה נראה כמו מוצר מנצח.

   

  כשזה עובד זה עובד

  זהו הניסיון השני של סאנדיסק עם מוצר כזה. היא כבר השיקה מוצר דומה אשתקד, אבל במוצר ההוא

  הרעיון יושם פחות טוב ודי נכשל (תקע ה-USB נטה להישבר, מה שנפתר במוצר הזה).

   

  ה-Ultra II SD Plus הוא מוצר שמנצל עד תום את הישגי המזעור בתחום הפלאש: כדי לחשוף את תקע ה-USB מקפלים את הכרטיס לשניים. החלק המתקפל הוא בעצם פיסת פלסטיק "מתה"; רכיב הפלאש מאוחסן כולו על החצי השני של הכרטיס, ממנו בולט תקע ה-USB ברגע שמקפלים את הכרטיס לשניים (בתמונה).

   

  כך שבעצם, מה שאתם מקבלים כאן הוא חצי כרטיס SD, לתוכו נדחסים 512MB, 1GB או 2GB של נתונים, בהתאם לדגם.

   

  גם כונן נייד

  מרוב הבחינות האחרות מדובר בכרטיס Ultra II סטנדרטי (מהירויות של X60 ו-X66) לכל דבר. ה"טריק" יעלה לכם עוד 100-60 שקלים בדגמי ה-512MB וה-1GB ועוד כ-100 שקלים בדגם ה-2GB.

   

  תמורת תוספת התשלום הזאת תקבלו, קודם כל, את האפשרות הנוחה להפליא לשלוף את הכרטיס מהמצלמה ולחבר אותו לכל מחשב, ישירות. ללא כבילה, ולמעשה, אתם גם לא צריכים את המצלמה. מלבד השימוש הרגיל ככרטיס הזיכרון של המצלמה הדיגיטלית שלכם, תוכלו להשתמש ב-SD Plus גם ככונן פלאש נייד. סאנדיסק מספקת אותו עם מארז פלסטיק מיוחד, עם טבעת למחזיק המפתחות, בדומה לאופן בו הגיע ה-Disk-On-Key הראשון.

   

  יתרון נוסף: החיבור הישיר למחשב מהיר בכ-20 אחוז מאשר חיבור דרך כבל. זה בנוסף לעובדה שנעיצת הכרטיס לתוך שקע ה-USB, במקום לחפש את הכבל, כשלעצמה מקצרת את התהליך.

   

  היינו שמחים, אמנם, לו סאנדיסק הייתה מוצאת דרך פשוטה יותר להזכיר לנו את הכיוון הנכון לקיפול הכרטיס (כי לקפל אותו לכיוון השני עלול מן הסתם לשבור את תקע ה-USB). אבל מעבר לזה, ולמחיר הקצת יותר גבוה, לא הצלחנו למצוא חסרונות למוצר החביב הזה. בקיצור: אהבנו.

   

  SanDisk Ultra II SD Plus

   

  בעד: חיבור ישיר למחשב ללא מצלמה וכבל; אפשרות לשימוש ככונן זיכרון נייד; ביצועים גבוהים בכ-20 אחוז מחיבור רגיל.

   

  נגד: קצת יותר יקר; כיוון ה"קיפול" קצת מבלבל.

   

  השורה התחתונה: הברקה.

   

  ציון:

   

  מחיר: לחצו כאן להשוואת מחירים בערוץ הקניות.

   

  לחצו כאן למפרט מלא באתר היצרן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים